Łatwiej nad morze – dwie jezdnie na przebudowywanym odcinku autostrady A6 Szczecin Dąbie-Rzęśnica

  • 11.07.2019, 19:26
  • Mateusz Grzeszczuk GDDKiA
Łatwiej nad morze – dwie jezdnie na przebudowywanym odcinku autostrady A6 Szczecin Dąbie-Rzęśnica fot. GDDKiA
Na autostradzie A6 w rejonie Szczecina została udostępniona kierowcom przebudowana jezdnia w kierunku Świnoujścia od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica. Tym samym można już korzystać z obu jezdni na tym odcinku autostrady. Znacznie zmniejszy to zatory występujące w tym miejscu, w szczególności w okresie wakacyjnym.

Na jezdni w kierunku Szczecina jeszcze do najbliższego poniedziałku będzie jeden pas ruchu. Na tej jezdni oznakowanie będzie dostosowywane do ruchu dwoma pasami w jednym kierunku. Po wakacjach jezdnia w stronę Szczecina zostanie zamknięta, po to aby dokończyć na niej roboty (do wykonania pozostała warstwa ścieralna). Całość przebudowy zgodnie z kontraktem powinna zakończyć się do kwietnia 2020 roku.

 

Udostępnienie kierowcom obu jezdni znacznie ograniczy utrudnienia w tym miejscu, warto jednak zaznaczyć, iż cały czas jest to plac budowy i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Jezdnia w stronę Świnoujścia jest już przebudowana całkowicie, łącznie z wykonaną warstwą ścieralną. Na jezdni w stronę Szczecina obecnie wykonana jest warstwa wiążąca i wykonawca po wakacjach będzie musiał wykonać tam warstwę ścieralną. Do wykonania pozostały też jeszcze zasypki i pozostałe prace przy przejściu dla zwierząt, oraz wykonanie siatek wygradzających i robót wykończeniowych.

 

 

Aktualizacja z 12.07.2019 r.:

 

Wykonawca wcześniej, niż to było pierwotnie planowane, wykonał modyfikację oznakowania na jezdni w kierunku Świnoujścia. W związku z tym dzisiaj (12.lipca 2019) około godziny 19.40 na jezdni w kierunku Szczecina zostały udostępnione 2 pasy ruchu.

Na obu jezdniach autostrady A6 Szczecin Dąbie-Rzęśnica mamy już dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Na obu jezdniach jest ograniczenie prędkości do 100 km/h, natomiast przy budowanym przejściu dla zwierząt, gdzie znajdują się wyjazdy z budowy jest ograniczenie do 50 km/h.

Mateusz Grzeszczuk GDDKiA

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

To nagle!
To nagle! 13.07.2019, 10:56
po iluż to latach?
Trzepak
Trzepak 12.07.2019, 12:42
Tylko patrzeć jak dojadą do Radziszewa i zrobią nam obwodnicę

Pozostałe