Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Nowy wójt obarcza winą poprzedniego

  • 12.07.2019, 13:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nowy wójt obarcza winą poprzedniego
-Przez zaniedbanie gmina pobierała co roku ponad 800 tys. zł za dużo subwencji ze skarbu państwa – oskarża byłą wójt Bań obecny wójt Arkadiusz Augustyniak i sugeruje, że gmina będzie musiała oddać 2,5 mln zł. -Te pieniądze nie są jeszcze zaległe – ripostuje była wójt Teresa Sadowska.

Oskarżenia przedstawił Arkadiusz Augustyniak w ostatnim wydaniu jednego z tygodników lokalnych. Mówi wprost, że nieskładanie deklaracji podatkowej skutkuje karą, a taka sytuacja w gminie nie wynikała z niewiedzy byłej wójt. Jako możliwą kwotę do zapłaty przez gminę wymienia 2,5 mln zł.

Oskarżenie pada bez wysłuchania drugiej strony.

-Te pieniądze nie są jeszcze zaległe. Przepraszam, ale mam teraz bardzo chorą osobę w domu i nie mogę rozmawiać. Odezwę się w tej sprawie później – mówi nam dzisiaj łamiącym się głosem była wójt Teresa Sadowska, obecnie radna Rady Powiatu w Gryfinie.

Czekamy teraz na wyjaśnienia byłej pani wójt, obecnego pana wójta, a przede wszystkim odpowiedź Ministerstwa Finansów.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (207)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ale jaja
Ale jaja 14.07.2019, 23:46
Czy nie rozsądniej jest ogłosić bankructwo albo sprywatyzować.
Może jakiś Niemiec kupi ?
ciao
ciao 16.07.2019, 00:46
Przy takim kiepskim gospodarzu to wszystko możliwe :)
wstyd mi za wójta
wstyd mi za wójta 14.07.2019, 17:30
Kompletny brak profesjonalizmu ze strony wójta, który przez 7 miesięcy ( o ile nie od 2017 r. po informacjach od pani Ani, która na Sesji nie zająknęła się słowem) nie informuje Wysokiej Rady od początku a nagle wyskakuje w mediach. I to z czym? Z tym co sam robił i czego bronił.
Ewa
Ewa 14.07.2019, 18:33
Za panią wójt chyba? Świadomie nie płaciła podatków. Bzdura, że "jeszcze nie sa zaległe" !! Podatek staje się zaległy po terminie, kiedy powinien być zapłacony~~
bądź konsekwentny
bądź konsekwentny 14.07.2019, 19:52
To go Arek zapłać a nie pisma wysyłasz, że jednak powinno zostać w gminie.
Arusiowie zaniżają poziom dyskusji
Arusiowie zaniżają poziom dyskusji 14.07.2019, 16:14
klej, paca, cegła itd wypisuje to samo bo myśli, że kłamstwo powtórzone wiele razy staje się prawdą. Żałosne...
łączy ich kasa
łączy ich kasa 14.07.2019, 17:31
Widać, że sami piszą i swoich trolli też mają.
klej
klej 14.07.2019, 16:02
A może to Ruda źle kierowała Terenią! Tak na wszelki wypadek obie do pierdla i zakaz pracy w administracji państwowej! Niech jeszcze Arek sprawdzi remonty!
do niedojrzałego
do niedojrzałego 14.07.2019, 16:11
Jąkać się zacząłeś, że to samo wpisujesz pod różnymi nickami? Jeśli by tak jak chcesz było to ciebie Aruś też by to dotyczyło. Kumasz swoją sytuację?
paca
paca 14.07.2019, 15:39
A może to Ruda źle kierowała Terenią! Tak na wszelki wypadek obie do pierdla i zakaz pracy w administracji państwowej! Niech jeszcze Arek sprawdzi remonty!
kręcę głową z niedowierzaniem
kręcę głową z niedowierzaniem 14.07.2019, 16:04
To ty jesteś cegła czy paca? Oj, Aruś, Aruś, funkcję zmieniłeś nadal jak plotkarz pojmujesz rzeczywistość?
cegła
cegła 14.07.2019, 15:12
A może to Ruda źle kierowała Terenią! Tak na wszelki wypadek obie do pierdla i zakaz pracy w administracji państwowej! Niech jeszcze Arek sprawdzi remonty!
koleś
koleś 14.07.2019, 18:00
Jak wam nie wstyd to wypisywać. Kampania wyborcza już się skończyła.
sosna
sosna 13.07.2019, 23:42
Wójt ma małe doświadczenie stąd pewno też niepotrzebnie przed szereg wyszedł.
nie do wiary
nie do wiary 14.07.2019, 16:06
A reklamował się jako stary samorządowiec więc jak to jest? Dał plamę to niech się uderzy w pierś a nie głupoty pieprz y trz y po trzy.
oczko
oczko 13.07.2019, 21:39
Terenia słuchała Rudej i teraz ma problem! 
pokerzysta
pokerzysta 14.07.2019, 14:02
Problem to raczej ma Arek, tylko jak widac nie wytrzymuje ciśnienia. Jednak Terenia nie wypłakiwała się w prasie tylko mocno walczyła o pieniądze dla gminy. Przecież te pieniądze zostały w budżecie i można było przeprowadzić wiele inwestycji. A czym może pochwalić się Arek? Nie ma sukcesów to lament na poprzedniczkę a przecież jeszcze nie ma rozstrzygnięć..
;
; 14.07.2019, 16:37
Terenia oszukiwała państwo i teraz wyszło po kontrolach!
Nznz
Nznz 14.07.2019, 19:34
Pojazd dla osp 900 tys dofinansowania! Są jakies pytania.
ostrzegam tylko
ostrzegam tylko 14.07.2019, 18:01
A ty Arek zapłaciłeś? A w pismach nie broniłeś stanowiska wójt? Więc uważaj z oskarżeniami, bo mogą one dotyczyć też ciebie.
cytuję słowa hipokryty
cytuję słowa hipokryty 13.07.2019, 17:14
Skompromitował się wójt A. Augustyniak słowami - "Dzięki temu zaniedbaniu, gmina pobierała co roku ponad 800 tys. zł za dużo subwencji ze skarbu państwa". Te słowa pana dyskredytują bo nie wiadomo jak by było. Teraz mogą się powołać na pańskie słowa i przyrżnąć gminie solidną karę m.in. za pańską głupotę.
:
: 14.07.2019, 16:39
Przecież to jest zapisane w wystąpienich pokontrolnych RIO i to RIO wykryła w gminie a nie Augustyniak chlapnął, poczytaj sobie protokół hipokryto!
proste pytanie do mądrali
proste pytanie do mądrali 14.07.2019, 18:02
Ten protokół do którego w swoich pismach odnosił się Augustyniak i bronił stanowiska poprzedniczki?
to jest najgorsze
to jest najgorsze 14.07.2019, 16:12
Po prostu nie kojarzy, że nadając na poprzedniczkę kopie dołki pod sobą. Najgorsze jest to, że może swymi wypowiedziami narazić gminę.
PR
PR 13.07.2019, 07:33
Panie wójcie, weź Pan zatrudni kogoś od PR i spraw organizacyjnych bo kiepsko oj kiepsko... Wypowiedź 'strzał w kolano', a zostało już tylko jedno...
smiech
smiech 13.07.2019, 08:59
Najlepiej kogoś kto by prostował samego wójta :)))
ten co myśli
ten co myśli 13.07.2019, 21:26
Niech sam się zatrudni do roboty i niech najpierw pomyśli co plecie, bo zły to ptak co własne gniazdo kala jak robi to wójt Augustyniak.
sprawiedliwy
sprawiedliwy 13.07.2019, 06:39
Półprawdy są kłamstwem. I tak w rzeczy samej jest z tym niby wywiadem. Arkadiusz Augustyniak zataił tu jedną bardzo ważną rzecz. Mianowicie swoją odpowiedź organom kontrolnym. Czy to nie jest tak, że przyjęliście argumentację byłej wójt?
milczenie...
milczenie... 13.07.2019, 07:18
Jeśli w czasie sprawy ktoś jednocześnie składa odwołanie i mówi, że... składa niesłusznie, bo powinien być skazany - to już absurd albo skrajna nieudolność!

Nie mam pojęcia po co chlapnął publicznie zanim sprawa została administracyjnie zakończona.

Nawet oskarżony o najgorsze przestępstwa ma prawo do milczenia...
Pewien siebie
Pewien siebie 13.07.2019, 01:34
Dwoch cwaniakow sie znalazlo. Najpierw niech zrobia tyle samo co stara wladza zrobiala to wtedy porozmawiamy. Wszedzie
we dwoch chodza: bo jeden czyta a drugi pisze. A cwaniak wojt sam korzystal z tej subwencji. A Ty Arku zlozyles deklarcje podatkowa
dwa różne przypadki
dwa różne przypadki 13.07.2019, 07:08
Masz na myśli Augustyniaka i Łysika? W wywiadzie to jednak tylko Augustyniak dał plamę, a Łysik się publicznie wypowiadał.
podsumowanie
podsumowanie 12.07.2019, 22:51
Wójt nierozważnym wywiadem nie najlepsze świadectwo sobie wystawił. Nie rozumie jeszcze, że istnieje ciągłość władzy i urzędu. Dużo się jeszcze musi uczyć.

Tymczasem przez to co chlapnął w wywiadzie (powiedział: "Dzięki temu zaniedbaniu, gmina pobierała co roku ponad 800 tys. zł za dużo subwencji ze skarbu państwa") może - jak wykorzystają to w sprawie - przez niego gmina zapłacić teraz 2,5 mln zł. Nie jest prawnikiem i nie powinien oceniać na niekorzyść gminę.
nie pojmuję
nie pojmuję 12.07.2019, 23:15
Jeżeli dojdzie do sprawy to dobry adwokat wyciągnie wypowiedź wójta i gmina ma przegraną. Tylko myśląc logicznie po co wójt wychodzi przed szereg i takie głupoty wygaduje? Przecież to wbrew interesowi gminy!
Obserwator
Obserwator 13.07.2019, 06:32
A dlaczego wójta nikt nie zapytał o zdanie tylko panią Sadowską?
milczenie...
milczenie... 13.07.2019, 07:25
może ktoś przemówił mu do rozumu, że palnął głupotę przed zakończeniem postępowania?
Pompadur
Pompadur 13.07.2019, 07:03
Obserwator, ty jesteś półanalfabeta czy tylko udajesz takiego? Czytałeś artykuł? W ostatnim zdaniu napisali, że czekają na wyjaśnienia, co oznacza, że pytania wysłali. Ja mam tylko nadzieję, że to nie będzie ustawka i zadadzą konkretne pytania. Na przykład takie czy Arkadiusz Augustyniak jako wójt złożył deklarację podatkową i czy w ogóle?
pojmij
pojmij 12.07.2019, 23:56
".....co mogło spowodować ustalenie z budżetu państwa rocznej części subwencji ogólnej na rok: 2015 wwysokości 1046177,00 zł, zamiast w wartości 177347,25 zł (różnica 868829,75zł),2016 w wysokości 1296083,00 zł, zamiast w wartości 440045,29 zł (różnica 856037,71zł),2017 w wysokości 1712 826,00 zł, zamiast w wartości 843778,73 zł (różnica 869047,29zł).2ustawaz dnia 27 sierpnia2009r. o finansach publicznych(Dz.U. Nr 157, poz. 1240 zpóźn"
Teraz pojmujesz po protokole RIO to są głupoty?

Przyjmij jeden nick.
admin2
milczenie bywa lepsze od gadania głupot...
milczenie bywa lepsze od gadania głupot... 13.07.2019, 07:16
"mogło spowodować" a "spowodowało" to w języku polskim pewna subtelna różnica.
Ale jak władze gminy się przyznają, to i sprawa dla organów finansowych prostsza...
pojmij
pojmij 12.07.2019, 23:49
to pojmij i czytaj na stronie RIO "......".....co mogło spowodować ustalenie z budżetu państwa rocznej części subwencji ogólnej na rok: 2015 wwysokości 1046177,00 zł, zamiast w wartości 177347,25 zł (różnica 868829,75zł),2016 w wysokości 1296083,00 zł, zamiast w wartości 440045,29 zł (różnica 856037,71zł),2017 w wysokości 1712 826,00 zł, zamiast w wartości 843778,73 zł (różnica 869047,29zł).2ustawaz dnia 27 sierpnia2009r. o finansach publicznych(Dz.U. Nr 157, poz. 1240 zpóźn
sprawiedliwy
sprawiedliwy 13.07.2019, 07:05
Półprawdy mogą okazać się kłamstwem. Jakie stanowisko w pismach do instytucji kontrolnych zajęliście panie Łysik?
;
; 12.07.2019, 23:39
Nie pojmujesz przecież rio juz to dawno wykazała i wiedziała nikt nic nie musiał mowic o lamaniu prawa poczytaj z raportu rio "..... co mogło spowodować ustalenie z budżetu państwa rocznej części subwencji ogólnej na rok: 2015 wwysokości 1046177,00 zł, zamiast w wartości 177347,25 zł (różnica 868829,75zł),2016 w wysokości 1296083,00 zł, zamiast w wartości 440045,29 zł (różnica 856037,71zł),2017 w wysokości 1712 826,00 zł, zamiast w wartości 843778,73 zł (różnica 869047,29zł).2ustawaz dnia 27 sierpnia2009r. o finansach publicznych(Dz.U. Nr 157, poz. 1240 zpóźn........."
kumasz? Jak nie to wejdz na stronę RIO szczecin mam wszystko masz i nikt nie musiał podpowiadać takie są fakty tak kierowano naszą gminą
;
; 12.07.2019, 23:03
człowieku przecież oni to wykazali już dawno i myślisz ze w ministerstwie czytają gryfińską, pomyśl i poczytaj na regionalnej wystąpienia pokontrolne z 2013 i 2017 roku
activ
activ 12.07.2019, 23:10
Gryfińską to mało kto czyta, ale igryfino łatwo wygooglować.
Rożnowo
Rożnowo 12.07.2019, 22:41
Tonąca się trzyma kołka bo brzytwę zgoda schandlował ot i historia byłej władzy.
racja
racja 12.07.2019, 22:45
Tonąca dwójka Arków brzydko się chwyta.
Racja
Racja 12.07.2019, 22:48
Brawo ty ale to ty przegrałaś w listopadzie ..hehe
Pogadamy
Pogadamy 12.07.2019, 22:47
A niby kto tonie...to pani się utopiła w listopadzie 2018 wynik podać 70 do 30
porada życiowa
porada życiowa 12.07.2019, 23:17
Nie żyjcie przeszłością bo to świadczy, że coś z główkami u was nie tak.
Henio
Henio 12.07.2019, 22:39
Psy szczekają a karawana jedzie.... Panie wójcie oby tak dalej a zarazę trzeba wyplewić i tych co wpisy robią chamskie ukarać.


Przyjmij jeden nick bo podpisujesz się tu dziś wieloma.
administrator
gwoli wyjaśnienia
gwoli wyjaśnienia 12.07.2019, 22:41
Jak karawana jedzie to znaczy trupa wiozą. Wójt ma być trupem politycznym? (W przysłowiu o karawanie na pustyni to ona idzie, jak to wielbłądy, a nie jedzie jak karawana co truposzy wozi).)
ewa
ewa 14.07.2019, 18:37
karawan wozi. Karawana to zupełnie coś innego.
Kiler
Kiler 12.07.2019, 22:37
Nikt nie obarcza, jak sie wałki robi to tak się kończy. Ponoćn CBA była w gminie po Sadowską i Zgodę
Kiejstuty
Kiejstuty 12.07.2019, 22:42
Ponoć na biurku Areczku ufoludki ci wylądowały! Nie pytały o nikogo?
pseudo sportowiec?
pseudo sportowiec? 12.07.2019, 22:32
niby sportsmen a taki tłusty!!!!
proste
proste 12.07.2019, 22:33
Tłusty bo leniwy.
Hh
Hh 12.07.2019, 22:39
A ty brzydki i brzydki
Popieram Arka
Popieram Arka 12.07.2019, 22:31
To nasz wójt a nie jakiś partyjniak
partyjnika
partyjnika 12.07.2019, 22:34
Do partyniackiej kliki starosty należał.
ulala!!!
ulala!!! 12.07.2019, 22:31
Ależ brzydal!!!
cóż
cóż 12.07.2019, 22:35
Mina zarozumialca. Nie bez kozery.
Tadek
Tadek 12.07.2019, 22:30
Tych afer to tysoące lecz Pan wójt woli pracować niż donosić on woli żyć w zgodzie ale prawdziwej bez Jerzego
dowód jak na dłoni
dowód jak na dłoni 12.07.2019, 22:31
Właśnie dał przykład i plamę zarazem.

Pozostałe