Zapraszamy na rodzinny piknik

  • 13.07.2019, 14:42
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zapraszamy na rodzinny piknik fot. dost.
W sobotę, 27 lipca 2019 r. odbędzie się rodzinny piknik nad Miedwiem w Żelewie. Mieszkańców gminy Stare Czarnowo - i nie tylko - zapraszają organizatorzy wydarzenia: radny powiatu gryfińskiego Bartosz Biegus oraz radny gminy Stare Czarnowo Krzysztof Popek. Ich inicjatywa uzyskała wsparcie w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021 - Program Marszałkowski, którego beneficjentem jest Stowarzyszenie Nowe Perspektywy z Kołbacza.

Program pikniku jest bardzo urozmaicony. Rozpoczyna się od sportowych emocji Turnieju siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo, który rozpocznie się o godz. 9.00. Trofeum bronić będzie drużyna z Dębiny. Dla zwycięzców i najlepszego zawodnika turnieju przewidziano nagrody ufundowane przez gminę Stare Czarnowo. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są w Urzędzie Gminy Stare Czarnowo do 19 lipca pod numerem telefonu: 91 485 70 47.

Następnie od godziny 15.00 do godz. 20.00 rusza bezpłatna strefa animacji dla dzieci i młodzieży. Do dyspozycji tego dnia będzie wiele atrakcji m.in.: duża zjeżdżalnia clown, 4 stanowiskowe eurobungee, kule wodne, mini plac zabaw dla dzieci, trampolina – wszystko to pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów z firmy Happy Event ze Szczecina. W bezpłatnej strefie animacji swój aktywny udział wezmą pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie, którzy zajmą się malowaniem twarzy, balonami, interaktywnymi grami i zabawami oraz poczęstują bezpłatną watą cukrową.

-Przygotowanie tego wydarzenia świetnie wpisuje się w ideę Programu Społecznik. Udało nam się zaangażować w dość krótkim czasie wiele osób oraz instytucji do współpracy, każdy dał od siebie „swoją cegiełkę”, za co z całego serca dziękuję – mówi radny powiatu Bartosz Biegus.

Obok wspólnej zabawy organizatorzy zadbali o edukację dla bezpieczeństwa – bezpłatne lekcje i pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, z której będą mogli skorzystać zarówno najmłodsi jak i osoby dorosłe – wszystko to pod czujnym okiem strażaków z OSP Żelewo oraz OSP Szczecin – Śmierdnica, którzy dodatkowo przez cały czas będą zabezpieczać imprezę.

-Wszystko zaczęło się kilka lat temu, od małej sołeckiej imprezy którą zorganizowaliśmy, z czasem te spotkania nad Miedwiem nabierały większych rozmiarów, a w tym roku dzięki współpracy wielu ludzi i otrzymanej dotacji ze Społecznika możemy zorganizować coś naprawdę większego i zaprosić do wspólnego świętowania mieszkańców innych miejscowości – zaznacza radny gminy Krzysztof Popek.

Wśród pozostałych atrakcji znajdziemy m.in.: kolejkę Glinna Express – dzięki uprzejmości firmy UTB Bernard Baranowski z Glinnej oraz smaczny poczęstunek dla mieszkańców. Na zakończenie wspólna zabawa taneczna na plaży z DJ MF.

Partnerami wydarzenia są: GOPS Stare Czarnowo, OSP Żelewo, gmina Stare Czarnowo oraz UTB Bernard Baranowski. Sponsorami wydarzenia są: Inżynieria Przyrody Piotr Cielecki z Kartna, DKM Fuksa s.c. ze Szczecina, GLOBTERM s.c. ze Szczecina, Renowacje i Malowanie Elewacji oraz Docieplenia Radosław Wojciechowski i Robert Pianowski z Żelewa oraz mieszkańcy osiedla Żelewo 50.

-Wszystkim zaangażowanym instytucjom, sponsorom oraz ludziom dobrej woli, którzy wspierają organizację Rodzinnego Pikniku nad Miedwiem w Żelewie serdecznie dziękujemy – mówią zgodnie organizatorzy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Poza miejscowy
Poza miejscowy 15.07.2019, 09:15
Brawo chłopaki wspaniały czyn z waszej strony, oby was docenili za wkład który od siebie dajecie
mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy 18.07.2019, 13:34
Bez przesady jaki wspaniały czyn. Skoro zdecydowali się na pracę jako radni to ich obowiązek, coś robić dla społeczeństwa. Diety za darmo się nie bierze. Przyzwoitość nakazuje działać. Dobrze, że młodzi radni nie biorą przykładu z tych co latami w radzie siedzą i nic nie robią.
Ojciec
Ojciec 14.07.2019, 07:41
Brawo organizatorom, partnerom, i sponsorom imprezy, siła jest w młodzieży.
mama
mama 13.07.2019, 21:59
Brawo ! Można ? Można !

Pozostałe