Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Do kogo należy najlepsza przestrzeń publiczna?

  • 17.07.2019, 11:47
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Do kogo należy najlepsza przestrzeń publiczna? wyp Zagospodarowanie Lewego Brzegu Odry Zachodniej w miejscowości Siadło Dolne
„Ptasi Zakątek”, „Syrenie Stawy”, „Budowa ścieżki spacerowej na wydmach od zejścia na plażę nr J do mola”. Oto trzy z dwunastu przedsięwzięć gmin, które walczą o wygraną X edycji konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Zachodniopomorskiego”.
W środę, 10 lipca Komisja Konkursowa powołana Zarządzeniem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, obradowała nad wyłonieniem najlepszej przestrzeni publicznej. W tegorocznej edycji konkursu rywalizacja toczy się między dwunastoma projektami takich gmin jak: Dębno, Dobra, Drawno, Karlino, Kołbaskowo, Międzyzdroje, Połczyn Zdrój, Szczecinek, Kołobrzeg i Szczecin.
 
O nagrodę Marszałka ubiegają się projekty, które zostały ukończone na terenie naszego województwa w 2018 roku oraz zostały zgłoszone do 29 marca 2019 roku przez organy wykonawcze gmin/powiatów. Rywalizacja między projektami toczy się na dwóch płaszczyznach: przestrzeń publiczna/zrewitalizowana przestrzeń publiczna oraz obiekt użyteczności publicznej/ zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej.
 
Celem konkursu jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej Województwa Zachodniopomorskiego oraz kreowanie pozytywnego wizerunku regionu jako otwartego na zmiany, aktywnego i popierającego inwestycje.

Komisja Konkursowa wkrótce ogłosi wyniki a wręczenie nagród zaplanowane jest na wrzesień bieżącego roku.
 
Projekty biorące udział w konkursie:
  1. „Syrenie Stawy” – centrum ochrony bioróżnorodności w Parku Leśnym Las Arkoński- Urząd Miasta Szczecin,
  2. „Budowa Domu Kota w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej”- Gmina Dobra,
  3. „Rozwój szczecineckiego produktu turystycznego poprzez budowę wielofunkcyjnego pomostu stałego na jeziorze Trzesiecko” – Gmina Szczecinek,
  4. „Budowa Ścieżki spacerowej na wydmach od zejścia na plażę nr J do mola” – Gmina Międzyzdroje,
  5. „Przebudowa promenady na odcinku od kortów tenisowych do skrzyżowania ul. Gen. Wł. Sikorskiego z ul. A. Fredry w Kołobrzegu”- Gmina Kołobrzeg,
  6. „Rozbudowa ogólnodostępnej infrastruktury uzdrowiskowej bazującej na zasobach endogenicznych Połczyna – Zdroju” – Gmina Połczyn Zdrój,
  7. „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przystani kajakowej w Karlinie”- Gmina Karlino,
  8. „Zagospodarowanie Lewego Brzegu Odry Zachodniej w miejscowości Siadło Dolne”- Gmina Kołbaskowo,
  9. „Zagospodarowanie terenu przy plaży w Dominikowie” – Gmina Drawno
  10. „Przebudowa ciągu komunikacyjnego Plac Wolności – ul. 9-go Maja w Szczecinku z instalacją oświetlenia, siecią kanalizacji deszczowej, usunięciem kolizji, budową fontann wraz z maszynownią dla potrzeb zespołu zespołu fontannowego w piwnicy budynku ratusza” – Miasto Szczecinek,
  11. „Rewitalizacja parku miejskiego w Dębnie” - Gmina Dębno,
  12. „Ptasi Zakątek” zlokalizowany w powiecie polickim w gminie Dobra – Gmina Dobra.
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pm
pm 18.07.2019, 22:04
Jaki Pan, taki kram - moja babcia tak kiedyś mówiła. Gryfiniacy - biegają po drugiej stronie, jeżdżą na rowerach również tam, wycieczki rodzinne ... no powiedz gdzie .... no powiedz gdzie .
To widać, słychać i czuć ..........
Smutne trzeba się wyprowadzić
Smutne trzeba się wyprowadzić 17.07.2019, 21:16
Niestety najgorsza obe s rana przestrzeń w Bani,
To jest dziadostwo
To jest dziadostwo 17.07.2019, 18:04
Kiedyś wygrywało Gryfino z nabrzeżem czy Laguną i okolicami. Teraz nic się u nas nie inwestuje. Marazm bo ni mają pinindzy. Tylko albański "fundusz lekowy momy". Rynek z budą zabitą paździerzami, pustostany,fawele czyli targowisko no będzie tam obok budka z piwem. To może tą budkę (w budowie) zgłosić.
To Ja mieszkam tu .
To Ja mieszkam tu . 17.07.2019, 14:14
Dlaczego w Gryfinie dyrektorzy rządzący instytucjami publicznymi , to obraz nędzy i rozpaczy . DIEUDACZNIKI !!!!!!!!!!! Starosto i Burmistrzu czas na WIETRZENIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Heil Donald
Heil Donald 17.07.2019, 14:10
Wygrał by Gryfino , tu jest KIBEL zwany toaletom z czasów późnego Gomułki . Ale smród teraźniejszy .
Gość
Gość 17.07.2019, 13:28
A Gryfino "rzeka" z każdej strony trzciną zarasta. Od plaży począwszy na wałach skończywszy. Dlaczego nikt o to nie dba ???
Filip
Filip 17.07.2019, 18:06
Coś ci nie tak pod czaszką ?
memory
memory 17.07.2019, 13:24
Pamiętam jak na złość nie zgłosili inwestycji nabrzeża, bo to zrobił Piłat.
puste nabrzeże/ zarośnięta marina
puste nabrzeże/ zarośnięta marina 17.07.2019, 18:05
Tu chodzi o konkurs na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną a nie o najdroższe zabetonowanie brzegu rzeki ;-)


Na złość to może Nikotyński odejść aby wszyscy mieszkańcy płakali ze śmiechu ;-)
la familia...
la familia... 17.07.2019, 21:01
ot i obywatel z Czechosłowackiej się odezwał...
Puste jest od 5 lat, bo nawet pomysłu na zagospodarowanie tercet nie ma...

To znaczy ma - rodzinny...
OKO
OKO 17.07.2019, 13:11
A działka w okolicy Laguny to do jakiego kombinatora należy tyle lat odłogiem i nic na tym terenie się nie dzieje
Tarzan król małp
Tarzan król małp 17.07.2019, 22:25
A co się ma dziać? Wylęgarnia komarów jest bardzo ekologiczna a Nikotyński który musi odejść wspiera tereny zielone, zarastanie opolanki....
Dogadali się i ugadali ?
Dogadali się i ugadali ? 17.07.2019, 18:09
Gminna. Teraz Mnietek ja sprzeda za 800 tysięcy. Burmistrz Rewala sprzedał taką działkę za 50 milionów za to z 6 lat temu małą działeczkę pod stację benzynową burmistrz Chojny sprzedał za 20 milionów.
dziwne
dziwne 17.07.2019, 22:06
dziwne, że jak chodzi o wydawanie gminnej kasy - to budują salę za 18mln, gdy inni za 3-6mln (wystarczy sprawdzić w wyszukiwarce) - a jak chodzi o zarobek - to "srebra rodowe" za bezcen chcą oddawać - i mamy się cieszyć że nie dopłacają jak do tej dziwnej bezkonkursowej i bezprzetargowej (i bezsensownej przy okazji) dzierżawy kortów....

Teren przy Lagunie i stadionie - idealny na rozwój obiektów sportowo rekreacyjnych wypuszczać z rąk?
Tomasz
Tomasz 17.07.2019, 12:56
Pijalnia na gryfińskim nabrzeżu nie wyróżniona? Dziwne!
dlaczego nie?
dlaczego nie? 17.07.2019, 15:21
A korty przy stadionie? Też byłoby miejsce na podium.

Pozostałe