Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Szkoła przejdzie termomodernizację

  • 17.07.2019, 15:05
  • Żródło: wzp
Szkoła przejdzie termomodernizację wzp
Zaplanowane przedsięwzięcie polega ociepleniu budynku szkoły poprzez wykonanie nowego pokrycia stropodachu wraz z izolacją termiczną. Prace obejmować będą także wymianę rynien i rur spustowych, remont instalacji centralnego ogrzewania. Zmieni się też elewacja.
Budynek szkoły podstawowej w Góralicach w gminie Trzcińsko-Zdrój przejdzie termomodernizację. To efekt przyznanej dotacji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. W środę, 17 lipca br. zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz podpisał umowę o dofinansowanie. Poziom wsparcia to aż 85 procent wartości projektu.
 
Burmistrz Trzcińska-Zdroju podczas spotkania z marszałkiem podkreślał, że pozyskane dofinansowanie jest istotnym wsparciem dla gminy. – To bardzo ważna inwestycja, ponieważ chcemy reorganizować sieć szkół w gminie – wyjaśniał Bartłomiej Wróbel. Dodał także, że już w najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na realizację projektu.
 
Zaplanowane przedsięwzięcie polega ociepleniu budynku szkoły poprzez wykonanie nowego pokrycia stropodachu wraz z izolacją termiczną. Prace obejmować będą także wymianę rynien i rur spustowych, remont instalacji centralnego ogrzewania. Zmieni się też elewacja.
 
Gmina oszacowała całkowity koszt projektu na 2,6 mln zł, koszty kwalifikowane to 1,8 mln zł.
 
Projekt realizowany jest w ramach II Osi priorytetowej Gospodarki niskoemisyjna, Działanie 2.5 Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014–2020.
Źródło: wzp

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sprawiedliwosc!!!
Sprawiedliwosc!!! 27.07.2019, 12:11
Czytam sto razy i nie dociera to do mnie!!! Dlaczego dzieci ze szkoly w Stolecznej, czyli dzieci z Babina,Piaseczna ,Stolecznej i Wesolej nie moga liczyc na to,ze ich szkola bedzie wyremontowana,ze beda mialy nowe boisko?! Wklad gminy to TYLKO 150tys !!! Mamy gwarantowany MILION!!! Ale nam burmistrz powiedzial,ze nie ma!Skad ma dla Goralic??? My tez jestesmy mieszkancami tej gminy, domagamy sie rownego traktowania!
odpowiedź
odpowiedź 27.07.2019, 16:42
Nie bo nie!
Jolka
Jolka 20.07.2019, 16:12
Bartek nawet nie wie jaka niespodzianka go czeka w najbliższym czasie. Tłuste koty już 1 łapka są w obozie pomidora . Odgrzebie się kilka wałków i ptaszek trafi do klatki
PIT
PIT 20.07.2019, 11:24
A czy nasz włodarz zdaje sobie sprawę, ze rządzący obnizaja podatek PIT i zwiększaj koszty uzyskania, a to oznacza mniej do budżetu gminy. Chyba tak, przecież on jest po socjologii a nie po ekonomi 😄
Ela
Ela 20.07.2019, 13:00
Prywatne studia licencjackie z socjologii
Prof. Emelelek
Anka Szklanka
Anka Szklanka 20.07.2019, 10:45
Dobrze że referendum coraz bliżej :)
!!!
!!! 19.07.2019, 23:56
Trzcinsko-Zdroj to Ciemnogród!!!! nikt przy zdrowym rozumie nie pakuje się w takie potężne koszty, które teraz beda gwozdziem do trumny dla budżetu gminy! Za rok jak gmina wejdzie w program naprawczy to pamietajmy dlaczego! Nie dlatego, ze zostaly szoly w Stołecznej i Gogolicach tylko dlatego, ze wylozono kupe kasy na modernizację trupa...
Kwestia rozsądku
Kwestia rozsądku 19.07.2019, 19:24
Nie robi się inwestycji w szkołę gdzie jest tak mało dzieci. Nie jest rozstrzygnięta jeszcze sprawa ze szkołami więc jakim prawem burmistrz się wypowiada że będzie reorganizacja? Jak do tej pory zdaje się dostał wszędzie odmowę! Więc nie mając jeszcze gwarancji że dojdzie do likwidacji szkół po co wydaje pieniędze i pogrąża w większe dlugi gminę. Wielkie ambicje zero rozsądku!
Brak slow!!!
Brak slow!!! 19.07.2019, 22:09
Jaki rozsadek,jakie ambicje🤭🤭🤭pan karze,sluga musi ot tyle!!! Jezeli dostal wszedzie odmowe, powinien wstrzymac sie do czasu rozstrzygniecia sprawy w sadzie! No wlasnie a za sad kto zaplaci??? Inwestuje w szkole,ktora kosztuje gmine najdrozej!!! To swiadczyc moze o jednym:niegospodarnosci!!!!
To sa jaja🤣🤣🤣
To sa jaja🤣🤣🤣 19.07.2019, 14:37
Teraz kasa na remont Goralic i nie zapominajcie jeszcze,ze obiecal nowa szkole dla wszystkich🤣🤣🤣🤣
Kwestia przypomnienia
Kwestia przypomnienia 19.07.2019, 11:48
Pewnego razu dopytywaliscie skad wziac na nowa szkole w Trzcinsku dla wszystkich dzieci z gminy. By bylo taniej nauczac i nie dokladac tyle do subwencji. A tu macie prosta odpowiedz pieniadze jiz sie NalaLy tylko noe trzeba bylo wchodzic w termomodernizacje . a z zaoszczedzonuch pieniedzy z dolozenia do subwencji mozna bylo splacac kredyt zaciagniety wczesniej . smialiscie sie ze nie mam racji z krutkiego czasu juz widac ze racje mialem. Po 3 latach mozna by bylo pomyslec o oczyszczalni i drobnych projektach dla mieszkancow na termomodernizacje mieszkan i domow. Szkoly mozna bylo zagospodarowac a z tych dochodow dokonczyc walke o strefe ktora miala przyniesc nowe miejsca pracy i podatki do gminy. Szkoda tylko ze niektorzy moeszkancy zaslepieni sa tym co jest bardzo blisko nich. Moze bedzie czas na rozmowy o tym jeszcze ale na dzien dzisiejszy zaprzpaszczona zostala mpzliwosc wyjscia z impasu zadluzenia.
TW
TW 19.07.2019, 14:37
Ortograficznie na minus
Praktycznie 6+
😂😂😂
😂😂😂 19.07.2019, 12:47
Po pisowni i ogromie błędów widać że pisze to jakiś niedouczony gamoń. Same bzdety wdodatku! Teorie z kosmosu!
Przypomnienie
Przypomnienie 19.07.2019, 15:01
Nie jestem gamoniem, a to co opisalem to poprostu realna polityka. Nie obrazilem nikogo.
O co Ci chodzi?
O co Ci chodzi? 19.07.2019, 16:06
Napisz po polsku, moze zrozumiemy🤔
jasna sprawa
jasna sprawa 18.07.2019, 21:56
Czyli wiadomo w co inwestuje gmina, na co stawia!
🤔
🤔 18.07.2019, 21:49
I znowu te szkoły 😒burmistrzu ogarnij się i zacznij myśleć o gminie. Czy gminę stać na taki wydatek?
Ktoś
Ktoś 18.07.2019, 21:35
Taka bieda w gminie, a tu proszę 800tys.się znalazło? Brawo Wróbel!!! Jeszcze jakis czas temu wstyd Ci było, ze w naszej gminie są ludzie, ktorzy żyją bez bierzacej wody w domach i trzeba im beczkowozem dowozic wodę! Nie dopomyslenia bylo to, ze my zaborczo walczymy o szkoły nie zawarzajac na potrzeby innych mieszkańców, o potrzebie modernizacji oczyszczalni ścieków nie wspomne!
Zorientowany
Zorientowany 18.07.2019, 19:22
Termomodernizacja to pamiątka po byłej władzy
Baju baj
Baju baj 18.07.2019, 21:38
Takie bajki to tylko w kinie😂😂😂najlepiej zgonic wszystko na byle władze, myślicie że naród głupi i uwierzy w te bajeczki
??
?? 18.07.2019, 20:33
Jak to?
Zły
Zły 18.07.2019, 15:11
Tyle kasy na moloch, bo to Góralice to się należy!!! Piaseczno szatnie tez będzie za chwile mialo! A co ze Stołeczną? Aaa tak dziura w budżecie... i rewitaluzacji nie bedzie, milion zlotych przepadnie, taki kaprys Wrobla i jego świty. A wystarczylby wklad wlasny 150tys. rozbity na 3 raty... no ale są lepsi i gorsi obywatele w naszej gminie!!!
Dziki dzik
Dziki dzik 18.07.2019, 15:26
Stołeczna ma przecież swojego przedstawiciela u władz kiełbasa nagania
Ken
Ken 18.07.2019, 15:03
Nie będzie oczyszczalni
Nie będzie kanalizacji na wioskach
Nie będzie remontu dróg
Nie będzie zagospodarowania jeziora w Trzcińsku i Strzeszowie
Nie będzie remontów mieszkań komunalnych
Nie będzie nowym mieszkań komunalnych
Nie będzie remontu i budowy nowych chodników
Nie będzie niczego ...
Za to będzie modernizacja trupa z Góralic.
Dziękujemy
Andrzej
Andrzej 18.07.2019, 10:15
Zamiast się cieszyć, że są załatwione pieniądze to jeszcze jakieś anse. Nie rozumiem...
☹️
☹️ 18.07.2019, 12:21
Z czego tu się cieszyć? Że na oczyszczalnie nie ma, na nic nie ma bo bieda a tu tyle kasy pójdzie na trupa...
Lord Jim
Lord Jim 18.07.2019, 10:51
Przeczytaj jeszcze raz artykuł i zobacz ile gmina musi kasy wyłożyć na pudrowanie trupa który za parę lat będzie stał pusty razem z zarośniętym orlikiem
Zamiast ładować 800 tys w szkołę co i tak zniknie z mapy za parę lat lepiej te pieniądze zainwestować w strefę ekonomiczną lub turystykę by przyciągnąć tu inwestorów, którzy zostawia w naszej gminie podatki i dadzą miejsca pracy .
Wróbel nie dba o interesy i dobro mieszkańców a o czysty biznes radnych
Gmina utonie w dlugach!
Gmina utonie w dlugach! 18.07.2019, 10:00
Kocur każe sługa musi.... Tylko za te decyzje zapłaci ptaszyna. Po co te remonty tej szkoły? Żadnej reorganizacji nie będzie! Czy tak trudno zrozumieć że nikt nie chce centralizacji szkół! Trzeba być tępym człowiekiem żeby tego nie rozumieć i robić dalej swoje! Nikt na siłę nie będzie nas uszczesliwial. I jeśli nawet dojdzie do likwidacji szkół to zapiszemy dzieci do innej gminy, i nikt nikogo nie zmusi żeby było inaczej. Jeszcze im bokiem wyjdzie ta inwestycja!
Dla nieświadomych !!!
Dla nieświadomych !!! 18.07.2019, 07:59
GMINA MUSI POKRYĆ CAŁOŚĆ INWESTYCJI co wiąże się z kredytem !!! Dotacja wpłynie po odbiorach czyli .....????? Z planowanych 2, 6 mln zrobi się dużo więcej, pojawią się tradycyjne aneksy i prace dodatkowe a kto za to zapłaci. Wiem że 100 ton opału spalane teraz w Góralicach gdzie uczy się garstka dzieci to KOSMOS ale czy stać biedną Gminę na to co wyda na termomodernizację ??? Nie trzeba być geniuszem , żeby wiedzieć po co ten cały CYRK!!!
pomysł na spieniężenie
pomysł na spieniężenie 17.07.2019, 22:55
Najpierw termomodernizować a potem dobrze sprzedać!
Maks
Maks 17.07.2019, 22:12
Taka inwestycja panie burmistrzu? Przecież nie ma zgody na reorganizacje 🤔 czy to nie wydawanie pieniędzy na darmo 😱😡
Zobaczymy