Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Musieli zwrócić grant. Dlaczego?

  • 18.07.2019, 17:51
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Musieli zwrócić grant. Dlaczego?
-Proszę zająć się sprawą boiska w naszej miejscowości. Już samo miejsce jest dziwne, ponieważ trzeba było zabrać kawałek działki prywatnej osobie. Dodatkowo wykonano boisko bez odpowiedniego drenowania. A do tego przepadły pieniądze z grantu – mówił nam czytelnik przez telefon.

Umowę z Urzędem Marszałkowskim na boisko w Parnicy podpisano 5 lipca 2018 r.

-Sołtys mówił nam, że na wykonanie boiska wpłynęło kilka ofert. Okazało się jednak, że była tylko jedna. Prace rozpoczęto dopiero w listopadzie. Natomiast w grudniu trzeba było oddać pieniądze z grantu sołeckiego. Proszę się zainteresować tą sprawą – mówił nam czytelnik

O sprawę zapytaliśmy wójta Bań Arkadiusza Augustyniaka.

-W ubiegłym roku tj. 2018 przyznany grant sołecki Sołectwu Parnica musiał zostać zwrócony, ponieważ do listopada 2018r. nie zostały zrealizowane prace określone we wniosku – odpowiedział nam Arkadiusz Łysik.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kasia
Kasia 26.07.2019, 21:27
Co z tą kasą ile w końcu gmina musi oddać tych pieniędzy?
kaszana
kaszana 26.07.2019, 21:34
Chłopaki nie mają sukcesów to tylko głośno krzyczą!
palacz
palacz 22.07.2019, 14:54
Raz pisze Kasia raz Korekta lub inna. Tak na dwa fronty.
Kasia
Kasia 22.07.2019, 08:44
Ludzie a skąd nowy wójt miał wiedzieć o nieprawidłowościach. Dobrze, ze wyszło to po kontroli. Pewnie jeszcze wiele jest takich kwiatków. A gdzoe komisja rewizyjna pytam? Czy to tylko fikcja. Nikt tego nie kontrolował? A jak księgowa dokonywała rozliczeń? To było do przewidzenia,aptekarka wójtem. Śmiechu warte. Było fajnie bawić się rozdawĆ pieniądzena prawo i lewo. A ostatnia kadencja to było apogeum. Dać prostakom wszystko żeby chwalili jaka to fajna była pani wójt.Dni Bań wurzucone pieniądze w błoto ale 500+ się bawiło i chwalili, tylko my wszyscy teraz za to zapłacimy. Arek nie daj się i pokaż, że poprzedniczka to zwykła pchła szachrajka i niech się teraz nie zastawia chorobą domownika tylko niech odpowie za to co zostawiła, czyli syf jakich mało.
PJ
PJ 22.07.2019, 07:21
Drodzy panstwo w tym roku też zostal przyznany grant.l zrobie wszystko co w mojej mocy by nie przepadl.Tylko niech osoby zainteresowane zaczna cos robic a nie tylko komentowac.Nie ma na tyle pieniedzy w solectwie Parnica by firma wykonala te bojisko.Wiec oczym mowa.Jedynie my mieszkancy to robimy na tyle ile mozemy.w "3 moze 4"mieszkancow.dziekuje i pozdrawiam.Soltys.wsi.
Olek
Olek 21.07.2019, 10:02
Widać gołym okiem zaniedbania byłej władzi.
korekta
korekta 20.07.2019, 01:26
Wójtowa podpisała umowę i to prawda. Ale potem władzę przejął Augustyniak i powinien się tym szybko zająć a nie jak paw chodzić po urzędzie i po gminie. A tak w Grudniu pieniądze musiał oddawać. I to wina spada właśnie na niego!
palacz
palacz 19.07.2019, 21:45
Ale Ruda jedzie po Wójcie! Zamiast być mu wdzięczną, że nie wywalił jej na twarz(niezbyt ciekawą) to obsmarowuje go w internecie i nie tylko!!!
Zemsta Stalina
Zemsta Stalina 19.07.2019, 19:09
Nowy wójt nie musi być zorientowany , są od tego odpowiedzialni pracownicy , którzy zaniedbali sprawę.
Więc czekamy drogi Panie Wójcie na roszady i zwolnienia dyscyplinarne .
Z poważaniem, będziemy patrzeć na ręce
Mściwi mieszkańcy.
nie martw się
nie martw się 20.07.2019, 01:01
Juz przewodnicząca poinformowała Augustyniak dużo wcześniej!
Mieszkanka
Mieszkanka 19.07.2019, 12:13
Prace nie zostały zrealizowane do listopada, więc na pewno musiały rozpocząć się wcześniej, czyli poprzednia wójt miała wszystko gdzieś. A teraz winą obarczacie nowego wójta. Śmieszni jesteście. I tylko czyhacie na jakikolwiek artykuł tutaj o nim, aby wylać swoją frustrację po przegranych wyborach. Współczuję.
pasek
pasek 19.07.2019, 09:34
Wygląda na to, że nowy wójt zanim się zorientował to już w grudniu musiał pieniądze oddawać. Za sprawą powinien od początku chodzić sołtys i informować mieszkańców na bieżąco. Przecież wykonawca był już wyłoniony więc gmina powinna prowadzić dalej sprawę. Przecież w urzędzie pracują prawie te same osoby, oprócz wójta rzecz jasna.
:
: 18.07.2019, 23:12
A kto podpisał umowę pod zeszłorocznymi grantami i się nie wywiązał sołtys i ówczesna wójtowa więc wszystko jasne
kalndarz mówi wszystko
kalndarz mówi wszystko 18.07.2019, 22:38
Do grudnia mogli zrobić i nic. Nieładnie panie Augustyniak.
'
' 18.07.2019, 23:15
A dlaczego nie zrobili Ci co to podpisali własnoręcznym podpisem i nie dotrzymali terminów???
Inawet elektrownię wam wybuduję mówi nie moja kompetencja.
Inawet elektrownię wam wybuduję mówi nie moja kompetencja. 18.07.2019, 22:37
Takie ofiary jak Seweryn ze swoim niedorajdą Tomaszkiem.
puk
puk 18.07.2019, 22:35
Ile jeszcze potrwa sprzątanie śmieci po Tereni i Rudej oraz Ich przy***sach?
;
; 18.07.2019, 22:27
Grant trzeba było rozliczyć do końca listopada, a wcześniej wykonać prace więc Sadowska nie dopilnowała wykonania grantu w sołectwie Parnica!
tyle co do terminów
tyle co do terminów 18.07.2019, 22:52
Była wójt była do pażdziernika, a listopadzie już Augustyniak rządził. Wystarczylo tylko rozliczyc odpowiednio.
;
; 18.07.2019, 23:09
Była wójtowa była do 21 listopada gdybyś nie wiedział i zostawiła po sobie właśnie taki bajzel
pierwsze śliwki robaczywki
pierwsze śliwki robaczywki 18.07.2019, 21:23
Wstyd panie Augustyniak. Źle pan zaczął!
ociec
ociec 18.07.2019, 20:14
A kto był w listopadzie i grudniu wójtem? Nie ten sam?!
Mieszkanka
Mieszkanka 18.07.2019, 21:33
Nie umiesz czytać??? Do listopada nie zostały wykonane prace, nie od listopada.
Xx
Xx 18.07.2019, 20:12
W Gminie Banie to jest jeden wielki bałagan....
czas
czas 18.07.2019, 20:13
Bałagan przyszedł wraz z nowym wójtem.
;
; 18.07.2019, 22:37
Niezły bałagan to on zastał.
Lisek
Lisek 18.07.2019, 22:06
Dlatego, że nie zamiata wszystkiego pod dywan.
drobne jakieś
drobne jakieś 18.07.2019, 18:57
Boiska za granta? To ile miał ten grant?

Pozostałe