Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Oszukany na PlayStation

  • 19.07.2019, 23:29
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Oszukany na PlayStation
Mężczyzna powiadomił policję o oszustwie dotyczącym kupna konsoli PlayStation 4 na jednym z zakupowych portali.

Na portalu serwisu ogłoszeniowego należącego do południowoafrykańskiej grupy medialno-technologicznej, chojnianin znalazł ogłoszenie dotyczące Playstation 4 z interesującą go grą. Cena była dobra, a do tego podano numer telefonu. Zadzwonił, pogadał i umówił się na zakup. Dogadali się w ten sposób, że chojnianin przeleje pieniądze, a sprzedający mężczyzna - jak tylko zaksięgują należną kwotę - wyśle mu konsolę.

Na maila ów sprzedający wysłał swoje dane do przelewu wraz z danymi osobowymi. Chojnianin pieniądze przelał i wysłał potwierdzenie przelewu. Mężczyzna zadzwonił i oznajmił chojnianinowi, że pieniędzy na koncie jeszcze nie ma, a konsolę wyśle zaraz gdy one się pojawią. I kontakt się urwał. Konsola nie dotarła.

W związku z tym 31-letni mieszkaniec z ul. Narciarskiej w Chojnie zgłosił sprawę na policję 18 lipca 2019 r.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pejs
pejs 21.07.2019, 23:46
Złodzieje przenieśli się teraz do internetu. Łatwy łup.
Okt
Okt 21.07.2019, 22:23
Niesamowity news. Aż mnie zmroziło!
K
K 21.07.2019, 20:35
co to za artykul? O czym? Jakis moral, zakonczenie?
tłumacz z polskiego na nasze
tłumacz z polskiego na nasze 21.07.2019, 23:49
Morał to masz w bajkach. A tu są fakty.
Anonim
Anonim 21.07.2019, 18:25
*** co za debilizm, to tak jak by na ulicy ktoś do ciebie podszedł i powiedział “daj mi 1000 zł o tak o" a ty byś dał, ludzie, jeżeli ktoś ma choć trochę oleju w głowie to nie da się oszukać, tylko kretyni się dają
Жосл длд  џлдно ѕодмдчђплсмџпњмпгн зжднп џлц ео џк џђфпфнлђд
Жосл длд џлдно ѕодмдчђплсмџпњмпгн зжднп џлц ео џк џђфпфнлђд 21.07.2019, 17:47
Nico sj xus ьвшдв влз двтв тдвдд двж влтв лв влыьд вдвтаддвтпщ вдв ал вдв взвтл ђкдл кдп хв: н
Xayro
Xayro 21.07.2019, 15:23
Nikt myslacy nie przechodzi na rozmowy przez maila to od razu scam.
Remik
Remik 21.07.2019, 00:57
Każdy się może znaleźć w takiej sytuacji, a oszustów trzeba ścigać. Trzymam kciuki za policję!
Mario
Mario 21.07.2019, 00:00
Dlatego ja nie kupuje na allegro takich żeczy tylko mam od tego wypożyczalnie gier konsol lub giełdy gdzie twarzą w twarz mam konsole i sprzedawce
Zew230
Zew230 22.07.2019, 08:25
Na allegro można spokojnie kupować bo jest takie coś jak ochrona kupujących poczytaj sobie
Harnas
Harnas 21.07.2019, 15:00
Kolego allegro jest ubezpieczone od takich zdarzeń, Olx to inna para kaloszy. Jak boisz się kupować na allegro to pozostaje Ci tylko kiosk Ruch-u, Pamso Lidl i Biedronka....
Podpis
Podpis 21.07.2019, 12:48
Na Allegro jest POK więc nie da się oszukać a na OLX nawet 9-latek by oszukał.
Gal
Gal 21.07.2019, 11:24
Proponuję udać się do biblioteki i wypożyczyć słownik języka polskiego.
więc
więc 21.07.2019, 00:41
Ni zawsze jest to mozliwe....
VrozaX
VrozaX 20.07.2019, 18:26
Wiele razy wystawiałem tak ogłoszenie i wysyłałem ludziom ich zakupione przedmioty po tym jak zobaczyłem przelew. Cóż ale to ja i niektórzy mają większe zaufanie drudzy mniej. Sam osobiście bym nie wysłał przedmiotu przed otrzymaniem przelewu. Raz od takiego ziomka TRAFO zamówiłem jego autorskie moduły przez maila, pisałem mu tylko, że fajnie by było jakby mi wysłał wcześniej puki mam auto na podnośniku i oczywiście wysłał, ja jak tylko miałem pieniądze zrobiłem przelew. I każdemu życzę takiego sprzedawcy jak ja i śle środkowy palec dla oszustów.
Klamot
Klamot 20.07.2019, 18:11
Olx i allegro należą do RPA a rpa leży w......?
OLO
OLO 20.07.2019, 16:28
TAKICH GLUPICH KOMENTARZY NIE SLYSZALEM jak zyje, zastanowcie sie 10 razy zanim cos napiszecie, ALBO NIC NIE PISZCIE
Dino
Dino 20.07.2019, 19:31
Zamknij mordę ***
Draco
Draco 20.07.2019, 16:25
Przecież OLX ostrzega żeby nie wysyłac kasy przed zakupemale jak ktoś jest idiotą to tetaz ma.
danglan
danglan 20.07.2019, 15:48
Serio są jeszcze ludzie którzy się tak nabierają?..... Nauczka....
See
See 20.07.2019, 15:42
Co za cymbał. Sam jest sobie winien. Za takie rzeczy płaci się co najwyżej przy odbiorze..
Delix
Delix 21.07.2019, 21:50
I tu sie kolego mylisz bo nawet jak kupisz za pobraniem na poczcie i jezeli to bedzie paczka bez sprawdzenia zawartości to jak zaplacisz i rozpakujesz przy okienku to mozesz sie pocalowac bo pieniedzy Tobie pani na poczcie nie wroci jak wbije w komputer
Gość
Gość 20.07.2019, 18:15
Płaci Pan pan przy odbiorze a w przesyłce dwie cegły. I kto teraz jest cymbalem
Przemek
Przemek 22.07.2019, 01:22
W kurierce nie ma takiej opcji żeby cię z kwitkiem zostawili. Ogólnie masz opcje sprawdzenia paczki przy kurierze i w razie W nie płacisz i spisujesz protokół a nawet jeśli tej opcji nie masz to twardo trzymasz kuriera przy drzwiach nie podpisujesz odbioru i sprawdzasz paczkę i jak jest coś nie tak to piszesz protokół i nie płacisz. Tylko jak ktoś nie wie a kurier zawsze się śpieszy to będzie naciskał i zanim się obejrzysz zostajesz z paczką a gościa nie ma, ale i tak jest z tego wyjście. Wiem bo kupuje i wysyłam też czasem sporo sprzętu konsole monitory sprzęt po kilka tysięcy i nigdy nie miałam problemu ani jako kupujący ani jako sprzedawca oczywiście zawsze płatność przy odbiorze. Jak kolega życzy sobie przy odbiorze też spoko. Firmy typu DHL mają trochę droższe ceny ale są bezpieczne z każdej strony pieniądze z płatności przy odbiorze też szybką przelewają.
Kurwiłeb skórzany
Kurwiłeb skórzany 21.07.2019, 09:02
no mi lajza wysłała kilo makaronu z caritasu zamiast tel raz sie naciełem
Delix
Delix 21.07.2019, 21:51
Mi zamiast gry na ps4 zeszyt w twardej oprawie ale goscia zlapali i bylem na policji
Dżipsi King
Dżipsi King 20.07.2019, 15:37
Ja ***e. Artykuł roku.
Mocarz
Mocarz 20.07.2019, 13:48
No too się nagrał, przelew i Game Over
samo życie
samo życie 20.07.2019, 11:19
To była prawdziwa gra w realu!
Piotr
Piotr 20.07.2019, 04:30
Tyle się mówi O oszustach na Olx a ci dalej wysyłają kasę
top10
top10 20.07.2019, 02:19
Sam się ograł!
Cyna
Cyna 20.07.2019, 01:45
Proponuję nadać oszukanemu tytuł Jeleń Roku 2019. Kto kupuje cokolwiek w afryce? Sam się naiwny gościu wepchał w oszustwo.
szulcu
szulcu 21.07.2019, 13:14
Ale wiesz, że to chodzi o Allegro albo OLX? Jak nie wiesz, toś sam jeleń.
Mocarz
Mocarz 20.07.2019, 13:53
Nieprawda ten co kupuje jest jelenie bo puścił przelew
bujaj
bujaj 20.07.2019, 01:47
Z jakiej Afryki? To jelenie z redakcji napisały "serwisu ogłoszeniowego należącego do południowoafrykańskiej grupy medialno-technologicznej". A to chodzi o starego poczciwego OLX!
Cyna
Cyna 20.07.2019, 01:57
Jak nie z Afryki to po co piszą, że portal południowoafrykański?
??
?? 20.07.2019, 02:15
Bo to portal afrykański?

Pozostałe