Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Tędy wytyczyli obwodnicę

  • 21.07.2019, 13:49
  • Biuro
Tędy wytyczyli obwodnicę wzp Jedni obwodnice budują, a inni o nie marzą...
Przebieg obwodnicy zaprojektowano tak, by wykorzystać nasyp nieczynnej linii kolejowej. W ten sposób poprawiono układ komunikacyjny miasta i odciążono istniejące ulice. Zmienił się również przebieg drogi wojewódzkiej.

Mieszkańcy Barlinka czekali na ten moment od dawna. W piątek, 19 lipca br. pierwsze auta pojechały obwodnicą, która odciąży miejskie ulice. Oddanie do użytku inwestycji nastąpiło w samo południe. Uczestniczyli w nim marszałek Olgierd Geblewicz, wicemarszałek Tomasz Sobieraj, burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz dyrektor ZZDW w Koszalinie Michał Żuber.

To jedna z najważniejszych inwestycji na drogach wojewódzkich w ostatnim czasie. Drogą nr 151 przejeżdża przez Barlinek średnio ponad 10 tys. samochodów w ciągu doby. Nowy jej przebieg zaprojektowano tak, by wykorzystać nasyp nieczynnej linii kolejowej. W ten sposób poprawiono układ komunikacyjny miasta i odciążono istniejące ulice. Zmienił się również przebieg drogi wojewódzkiej nr 156. Dodajmy, że w projektowaniu jest drugi etap tej inwestycji, który przewiduje połączenie nowej obwodnicy z DW nr 151 oraz budowę ronda na skrzyżowaniu z ulicą 31 Stycznia.

-Licznie przybyli na otwarcie nowej obwodnicy Barlinka mieszkańcy, udowodnili, że warto było zrealizować tę inwestycję. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt. Bez wsparcia środków europejskich nie zrealizowalibyśmy tej inwestycji – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Z realizacji projektu cieszył się także wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

–To długo wyczekiwana chwila – podkreślał wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Całe zadanie kosztowało 23,6 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 14,85 mln zł. Nie bez znaczenia był wkład Gminy Barlinek, który wyniósł ponad 8 mln zł. Wykonawcą inwestycji była firma Skanska SA.

Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20

Biuro

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zarząd
zarząd 21.07.2019, 22:26
Skoro marszałek województwa nic nie dołożył do inwestycji to czego się pod nią podpisuje? Jak zwykle po nic nie robi!
batik
batik 21.07.2019, 17:40
To tak jak Sawaryn chciał wyznaczyć Słoneczną za czasów Piłata.
gość
gość 21.07.2019, 17:24
Tak nawiasem to nie obwodnica tylko średnicówka i wylatuje w najbardziej ruchliwym punkcie miasta. Czyli porażka.
bombel
bombel 21.07.2019, 17:41
Średnicówka jak pomysł Sawaryna za torami co proponował.
Wielbiciel talentu
Wielbiciel talentu 21.07.2019, 16:59
Gadanie czyli srutututu. Dzisiaj, 15:07
Masz na myśli Seweryna ? On nawet widział dwie obwodnice . Dużą i małą. Teraz nie widzi nic bo nie ma nawet koncepcji.

A co to pan redaktor na stronie Gryfina promuje obwodnicę Barlinka ?
Barlinek na tą obwodnice czekał wiele wiele lat z tego co wyczytałem na stronach barlineckich portali ale jak chce się dowalić to się dowala.
W województwie wielkopolskim powstały trzy :)))
Mają i niech się cieszą my też będziemy mieli i powstanie za rządów Sawaryna czy to się maruderom podoba czy nie. I co wtedy będzie pan pisał ? Wiem ,że nie w tym miejscu powstała, że nie spełnia oczekiwań mieszkańców, jakie działki pod nią poszły ?............. czyli standard...... Proszę uzbroić się w cierpliwość ;))
Fakt
Fakt 22.07.2019, 16:23
Albo to nie jest kompetencją lenia, albo leń srutututu.
Julian
Julian 22.07.2019, 10:40
Proszę podać dokładny termin oddania obwodnicy Gryfina, skoro ma być za kadencji obecnego burmistrza, to już chyba jest w trakcie realizacji? Wątpię by miał szansę zrealizować to w następnej kadencji.
Samowar
Samowar 22.07.2019, 12:03
W następnej kadencji wszystko będzie realizował namaszczony następca Nikotyński spadkobierca mam pomysła na Gryfino i inicjator edukacyjnych bitew o most.
w przybliżeniu
w przybliżeniu 22.07.2019, 11:15
2111
Brawo my.
Brawo my. 21.07.2019, 15:05
Brawo Barlinek !
FiFi
FiFi 21.07.2019, 14:32
Czy tą, biegnącą przez środek miasta, nitkę można nazwać obwodnicą? Idąc tym tropem to nasz ciąg ulic - Flisacza - Chrobrego - łużycka, można też do obwodnic zaliczyć- wystarczy przed każdym skrzyżowaniem ustawić znak o pierwszeństwie przejazdu.
zgoda
zgoda 21.07.2019, 13:56
Jedni obwodnice budują, a inni o nie marzą, a jeszcze inni obsesyjnie o niej gadają.
Gadanie czyli srutututu.
Gadanie czyli srutututu. 21.07.2019, 15:07
Masz na myśli Seweryna ? On nawet widział dwie obwodnice . Dużą i małą. Teraz nie widzi nic bo nie ma nawet koncepcji.

Pozostałe