Brutalnie zaatakowano i pobito księdza

  • 29.07.2019, 15:18
  • Żródło: Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska
Brutalnie zaatakowano i pobito księdza Fot. Policja
W Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie doszło do pobicia i zranienia księdza proboszcza tej parafii. Dotkliwie ucierpiał również kościelny i pani zakrystianka.

Trzech agresywnie zachowujących się mężczyzn wtargnęło w niedzielę, 28 lipca 2019 r. ok. godz. 17:30 (przed wieczorną mszą świętą) do zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Napastnicy dotkliwie pobili księdza proboszcza, raniąc go w twarz. Dotkliwie został zraniony także kościelny oraz poturbowano panią zakrystiankę.

Ksiądz proboszcz oraz kościelny wymagali doraźnej pomocy szpitalnej. Ze względu na dotkliwość i głębokość zadanych ran konieczna była interwencja chirurgiczna. Sprawcy zostali już ujęci przez szczecińską policję.

Źródło: Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

88
88 31.07.2019, 15:17
Niech napierw prokuratura ujawni narodowość sprawców.
Jedno jest pewne, wszyscy byli ochrzczeni.
biedronek
biedronek 31.07.2019, 14:27
A co na to PO,KOD,SLD i "samotni g..."? Jakoś nie krzyczą, że to zamach na demokrację! Czy to nie napadli bojówkarze wyżej wymienionych?
maślaczek
maślaczek 31.07.2019, 15:37
A co grzybek w habicie mówił o bandytach z Białegostoku? Jakoś wtedy nie przeszkadzało, że tłuką uczestników parady równości (i policjantów przy okazji)?

Nikt nie musiał krzyczeć, bo policja reagowała błyskawicznie.

A słyszałeś głosy poparcia dla bandytów atakujących ludzi w kościele?

Bo głosy poparcia dla bandytów z Białegostoku tydzień wcześniej i owszem...
-
- 30.07.2019, 09:33
oto prosty zrozumiały język pisowski "bękarty komuny ".i wszystko jasne!
GG
GG 30.07.2019, 11:19
Głupi jesteś, wam jak cmokom coś na zasmierdzialym zachodzie powiedzą to wy juz geje ,lgbt, czy co tam te cioty wymyślą powtarzacie, małpy mądrzejsze ,kręcą jak baranów tych co nie myślą.juz nie dlugo na zachodzie będą odcinać se malego palca bo nie potrzebny zobaczymy kto obetnie-małpki
onr
onr 02.08.2019, 05:07
no i o to chodzi! wszystkiemu winne LGBT i pedały .Jasny przekaz!
-
- 30.07.2019, 08:51
Patrząc na komentarze, to w Gryfinie też są bękarty komuny?
Państwo w państwie
Państwo w państwie 30.07.2019, 07:26
Jak pobito dziennikarza z Wrocławia to nie robili takiej afery.. W tym przypadku nawet prokuratura krajowa się zajęła.. .A.. biskup grzmi że to atak na wierzących.. Niewidze związku...Jak widać. są równi i rowniejsi.
!!!
!!! 30.07.2019, 10:05
Jak policjanci zabili Igora Stachowiaka to sprawcy są wolni.
a pobito go w siedzibie redakcji?
a pobito go w siedzibie redakcji? 30.07.2019, 08:37
Pobicie ludzi w kościele przede mszą "nie widzisz związku"?
Owszem, to wielki atak - i chęć profanacji!
Równi i rowniejsi.
Równi i rowniejsi. 30.07.2019, 14:46
A na dziennikarza.?.. . to też chęć profanacji wolnej prasy?.. Dlaczego w tym przypadku nie musiała się prokuratura krajowa zajmować..? Wystarczyła okręgowa.
lgbt
lgbt 30.07.2019, 08:42
PIS do każdej prowokacji się posunie .Faszystowscy kibole dostali zlecenie i wykonali .PRZEKAZ:
wyznawcy LGBT biją ksiezy .atak na katolicyzm .tylko PIS potrafi nas przed tym uchronić .p r o s t e ?!
Filemon
Filemon 29.07.2019, 20:29
Czy Ci napadający nie są jednymi z 95 % katolików w Polsce? A jeżeli byli ochrzczeni, byli u komunii, chodzili na religię to czego ich na tej religii uczono ? To pobicie to obraz upadku wiary i kościoła w kraju i skutek przekucia wartości duchowych na wartości materialne.
bzdury
bzdury 29.07.2019, 20:48
Może nasiąknęli ideologią antychrześcijańską?
Zakładasz, że wszyscy chodzący do kościoła to święci?
To ty nie znasz zasad wiary...
onc
onc 29.07.2019, 20:24
I proszę, wyległo na forum najbardziej zgniłe mentalnie bydło, takie, które przyciąga padlina, coś, co jawi sie im w umyśle jako" SŁABY", bo ten pobity postrzegany jest przez nich jako" ofiara winna", winna, bo słaba, więc ich własne zranienia - z rodziny, ze szkoły, osobiste, zepchnięte do podświadomości rany prowokują ich do ataku. Taki odruch mają kundle, bo kiedy widza zwierzę czy człowieka uciekających (czy biegnących, a interpretują to jako ucieczkę), to zaczynają pościg i kąsanie.
Do onc
Do onc 30.07.2019, 07:30
Jakiz typowy dla katolika przejaw miłości bliźniego w twojej wypowiedzi...
FiFi
FiFi 29.07.2019, 20:43
Sorry, jeszcze raz proszę, bo z tego bełkotu ni cha nie rozumiem.
Jojo
Jojo 29.07.2019, 19:16
Nowa bojowka lgtb, Wymiana z KOD
maron
maron 29.07.2019, 18:39
Współczuję tym ludziom ich tępoty, ale zmiękną im te wolgarne jęzory gdy staną przed obliczem Boskim. Nie im rozliczać postępowania grzeszników w sutannach oni też dostaną swoje rozgrzeszenia, tyle że ludzkie mózgi uwielbiają osadzać wszystkich jedną miarą. Nie oceniaj, nie wierzysz nawet sam w siebie, to Twoja prywatna decyzja, ale każdy ma prawo do swego trybu życia i nie do Ciebie należy rozgrzeszać ludzi, bo Ty też staniesz przed Boskim Sądem.
Realista
Realista 29.07.2019, 20:20
Marlon przecież bóg i cała ta szopka z kosciołem to jest wymyślone aby omamić ludzi i kasę zbierać od nich. Czysty biznes.
smutna prawda
smutna prawda 29.07.2019, 18:35
Naćpali się bandyci i uznali, że to taki "świetny żarcik" - pójdą sobie mszę odprawić - a jak nie dali im w zakrystii ornatów, to się wnerwili - tak to jest z każdymi narkotykami, gdy hamulce puszczają!
Jezus
Jezus 29.07.2019, 18:20
Bandyci zaatakowali bandytów.
twój nick
twój nick 29.07.2019, 18:25
Nie bluźnij!
organista
organista 29.07.2019, 18:15
A co to mnie obchodzi pytam się co?
Rewanżyk
Rewanżyk 29.07.2019, 17:17
To byli ministranci. Tylko nikomu nie mów.
do hipokryty
do hipokryty 29.07.2019, 17:25
To byli bandyci. I trzeba o tym mówić - chciałbyś zataić? Ale o ataku bandytów w Białymstoku też "nikomu nie mówić"?
odpowiedź
odpowiedź 29.07.2019, 16:36
bo chrześcijaństwo to jest PRAWDZIWA religia, gdzie nie ma jakichś wymyślonych opozycji między jing a jang czy głownego celu - zobojętnienia na wszystko, roztopienia się w kosmosie naszej jaźni (nirwana), jak to widzą błędne religie Wschodu. Ta prawdziwa religia to walka z szatanem i zlem, a czynienie dobra idącego od Boga - stąd biorą się furiackie ataki na cokolwiek, co jest w artykulach na Iswinoujscie katolickie, np.ma związek z duchownymi. Nie miejmy złudzeń, że to jakieś zło duchownych do tego doprowadza (ono wprawdzie istnieje, są wykolejeni księża czy zakonnice, jak i świeccy katolicy), ale nie to jest przyczyną oszalałej agresji na wiarę. Podobnie nie to zmusiło pewnego duchowego komunistę do żądania zdjecia krzyża w mieście w ważnej sali samorządu (przegrał tę sprawę w sądzie). To Chrystus wzbudza wściekłość.
Fox
Fox 29.07.2019, 16:49
Duchowny komunista to raczej oksymoron. Śmiem twierdzić, że komunizm to odmiana satanizmu.
Logik
Logik 29.07.2019, 17:18
Masz coś tam w tej czaszce ?
tylko pytam
tylko pytam 29.07.2019, 16:30
Skoro grzyb rydzyk poparł kiboli z Bialegostoku to mozna tak samo potraktować tą sytuację?
Fox
Fox 29.07.2019, 16:36
Pewną analogię można znaleźć, ale kto miałby być popierającym tych łotrów napadających na księdza? Schetyna, Biedroń, Tusek...?
proszę
proszę 29.07.2019, 16:37
Nie róbcie z bandytów napadających na księdza polityki!
i zakotłowało
i zakotłowało 29.07.2019, 16:26
Ying spotkał się yang
ent
ent 29.07.2019, 16:23
Bo kosciol wobec nauki i rozwoju behawioralnego jest katastrofalnie oportunistyczny. I nic tego nie zmieni. Zmienia sie ten ktory pracuje nad soba samym.
Hemingway
Hemingway 29.07.2019, 16:11
Komu bije dzwon?
Kaśka
Kaśka 29.07.2019, 15:56
To raczej sprawa kryminalna.
Tylko nikomu nide mów
Tylko nikomu nide mów 29.07.2019, 17:21
Raczej obyczajowa. Tzw. świńskie sprawy.
do hipokryty
do hipokryty 29.07.2019, 17:30
tak, "świńskie" - bandyci atakują ludzi w kościele. Jutro może być to ktoś z twojej rodziny - na pewno zasłużą...
prawda
prawda 29.07.2019, 16:08
Jedno nie wyklucza drugiego - pobicie, atak w kościele trudno nie nazwać kryminalnym...
Bayon
Bayon 29.07.2019, 15:38
A Kuria zrobiła z tego sprawę religijną. Co za głupota.
Tylko nikomu nie mów.
Tylko nikomu nie mów. 29.07.2019, 17:22
To obyczajówka. Molestowani ministranci też mają godność.
do hipokryty
do hipokryty 29.07.2019, 17:28
bydlaku, w Białymstoku atakowali też "molestowani przez gejów"? Znaczy się "godność" była po stronie atakujących?
Fox
Fox 29.07.2019, 15:51
Chcieli okraść wielebnego z ornamentów i odprawiać mszę - wcale nie jest to sprawa religijna. Podrap się w ten tęczowy garnek Bajon...
Fox
Fox 29.07.2019, 15:59
Miało być ornatów miast ornamentów - słownik zmienił bez mej wiedzy .
niedomyslna
niedomyslna 29.07.2019, 16:03
A ja już myślałam, że chodzi o ordynatów!
atak w kościele to JEST sprawa religijna
atak w kościele to JEST sprawa religijna 29.07.2019, 15:46
Zaatakować, pobić w kościele w niedzielę przed mszą - nazywasz to "głupotą"?
Tylko nikomu nie mów
Tylko nikomu nie mów 29.07.2019, 17:25
Zgwałceni powinni mieć prawo wycięcia jąder pedofilom. Nawet po latach.
do hipokryty
do hipokryty 29.07.2019, 17:35
Już wycięli jądra twojej matce? Bo na bank to ona cię gwałciła...

Pozostałe