Pamiętamy o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego [DUŻO ZDJĘĆ]

  • 01.08.2019, 20:48
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pamiętamy o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego [DUŻO ZDJĘĆ] fot. TWS
Dzisiaj 1 sierpnia 2019 r. gryfinianie zgromadzili się na patriotycznym spotkaniu. Na placu Solidarności zorganizowano gminne uroczystości upamiętniające 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 17. W godzinę "W" oddany został hołd bohaterom Powstania Warszawskiego.

To wyjątkowa rocznica. Od tych sześćdziesięciu trzech dni minęło 75 lat. Dziś wspominamy o wyjątkowym bohaterstwie i odwadze tych, którzy szli do walki przepełnieni miłością do ojczyzny, do stolicy i wolą zwycięstwa. Walczyli o wolność, o którą trzeba zawsze walczyć. Nikt wolności nikomu nie daje na zawsze - powiedział burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn, dziękując mieszkańcom za przybycie.

Każdy rok zwiększa odległość od tamtego sierpniowego czasu. Zacierają się wspomnienia, ale pamięć towarzyszyć będzie jeszcze wielu pokoleniom. I jak każdego roku tak i dziś w godzinę „W” odezwały się syreny, złożono kwiaty. Zatrzymani w ruchu przechodnie i coś dziwnego, jakby z dawnych nieznanych nam chwil „zaplątało” się w tłum.

Hołd poległym i jeszcze żyjącym powstańcom. Powstańcze mundury, karabiny, pistolety, najprawdziwszy powstańczy hełm. Mały pokaz historii.

I koncert, koncert nigdy niezapomnianych powstańczych i żołnierskich utworów, podczas którego wystąpili gryfiński chór Res Musica oraz zespół AD HOC. Wspólnie śpiewano patriotyczne pieśni.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (97)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (111)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

taa
taa 04.08.2019, 01:25
Stare porzekadlo im dalej od wojny tym wiecej kombatantow.
88
88 03.08.2019, 20:27
Karwa, jak mamy nie być podzieleni, kiedy PiS korumpuje Polaków ich własnymi pieniędzmi ? parafianie tego nie potrafią zrozumieć. Dopiero jak bieda im zajrzy w oczy, to wtedy będzie jak za Solidarności.
Polakom dużo nie trzeba do strajków, wystarczy podwyżka cen kiełbasy.
Gość
Gość 04.08.2019, 01:26
27 lipca 1944r front wschodni stanął na brzegu Wisły a na przyczółku czerniakowskim pojawiło się Ludowe Wojsko Polskie które z marszu chciało wejść do Warszawy Zwiad Armii Krajowej meldował że Wojsko Rosyjskie szykuje się do boju Z Londynu padł rozkaz Rząd Polski nakazał Armii Krajowej aby dnia 01 sierpnia o godzinie 17 00 w godzinie W rozpoczęła walkę wyzwoleńczą stolicy Warszawy Ale Przywódca Komunistycznej Rosji nakazał aby front się zatrzymał i czekał na dalsze rozkazy z Moskwy to pozwoliło Nazistowskim Niemcom na Wykończenie Polaków i tak się stało Po wyzwoleniu polski Komunistyczna Rosja utworzyła Komunistyczną Polskę Dopiero po latach Komunistycznej niewoli Katolicka Solidarnośc doprowadziła do Powstania Katolickiej Polski Dzisiaj jest taki kraj katolicki to Katolicka Polska to Nasz Kraj to Nasza Ojczyzna Niech Żyje Wolnośc i Swoboda Niech Zyje
Nigdy więcej wojny i kaczyzmu!
Nigdy więcej wojny i kaczyzmu! 06.08.2019, 18:56
No dokładnie-przez kretyński rozkaz z Londynu zginęło ponad 100 tyś niewinnych mieszkańców i znacząca część elity intelektualnej kraju. Nic więc iwnego że dzisiaj mamy takich skorumpowanychThe Billi przy władzy bo od 1945 motłoch rządzi Polską
ojej
ojej 04.08.2019, 06:24
ty się chyba propagandy uczyłeś na stalinowskich kronikach - "katolicką Polskę" to zdaje się tworzył Mieszko I - nie należał do żołnierzy wyklętych.

A co do "szykowania się" - dowódca wywiadu AK sfałszował wiadomość do dowództwa!
Nikt się nie szykował do szturmu!

I nikt nie uzgadniał ze Stalinem, żeby wchodził do Warszawy.

Zresztą - z zimnej kalkulacji - po co miałby to robić?
..........
.......... 03.08.2019, 18:55
Właśnie tak jesteśmy podzielonym narodem. To jest bardo przykre, ponieważ nasz kraj traci na wartości z dnia na dzień. Pamiętajmy , że miliony naszych rodaków oddały życie i młodość za wolność i nasze szczęście. Dlaczego i po co w nas tyle zła i agresji. Jeżeli ktoś uważa, że PIS to dobra partia to ok. Jeżeli ktoś uważa, że inna partia też jest dobra to ok. Ale nie może być tak, że idziemy głosować tylko dlatego, że ktoś nas kupił za parę srebrników i rozdaje to co do niego nie należy. My musimy ciężko pracować, płacić coraz to nowsze podatki na tych, którzy kupieni za parę groszy idą oddać głos bo liczą jeszcze na coś. "Z pustego to i Salamon nie naleje." Pozdrawiam wszystkich racjonalnie myślących. Jeżeli ktoś ma mnie zamiar krytykować i używać brzydkich słów, to go serdecznie pozdrawiam i przesyłam ciepłego buziaka. Wierzę w to , że też tak jak ja kocha ten kraj.
Andrzej
Andrzej 03.08.2019, 22:13
..... to że jesteśmy podzieli to akurat dobrze, bo świadczy o demokracji. problem jednak w tym, że nie potrafimy się pięknie różnić. Kompletnie jest niepotrzebna agresja. Myślę, że wynika to z braku tolerancji.
???
??? 03.08.2019, 19:27
Masz swoje zdanie i ok ,ale ten ,, ciepły buziak ,,na koniec bleee?!,
........
........ 04.08.2019, 06:39
Wole buziaki od wyzwisk i obelg.
do.......
do....... 04.08.2019, 09:04
Już widzę,jak mnie całujesz....zwymiotowałam
błeeee
błeeee 04.08.2019, 08:59
"przesyłam wam ciepłego (fuuuj!) buziaka" - to jednak brzydzi...
Nie chodzi o całą treść, ale z tym to naprawdę przesadziłeś...

... Wczoraj, 18:55 i przesyłam ciepłego buziaka.
Do.......
Do....... 04.08.2019, 08:54
Od kiedy te buziaki ? Zapomniałeś hipokryto co wcześniej pisałeś ?
...
... 04.08.2019, 19:23
Biedny jesteś i słaby psychicznie takich łatwo wykorzystać.Kiedy tjy przestaniesz obrażać i cieszyć się życiem.Całuję mocno.
całuj psa w nos
całuj psa w nos 04.08.2019, 19:44
Ciepły całus, mocny całus - człowieku masz jakieś problemy ze sobą.
Obrzydliwość!
........
........ 04.08.2019, 19:54
Mówisz o sobie. Współczuję i ciepło całuję nadal.
do zboka
do zboka 06.08.2019, 06:31
przesyłasz "ciepłego" całusa, "całujesz mocno" - fuuj.
A wiesz, że całowanie bez zgody innych to molestowanie?
Do......
Do...... 04.08.2019, 21:01
Zboczek jesteś ??
........
........ 06.08.2019, 18:00
No i właśnie bańka pękła. Tak wyglądacie wy, ci którzy mówią, że kochają ten kraj a nie nawidzą każdego kto myśli inaczej. Nie szanujecie ludzi, którzy są prawdziwymi obywatelami i szanują historię i pamięć tych, którzy za was walczyli. Każdą okazję wykorzystujecie do siania nienawiści i zła. Trzeba się was pozbyć raz na zawsze. Jesteście złą krwią która zatruwa ten kraj, zaraza i dżuma. Be.
burza do.......
burza do....... 06.08.2019, 18:46
Człowieku wytrzeźwiej,albo zmień leki ! Czytaj to co piszesz! Siejesz nienawiść i oskarżasz ludzi,że są źli ? Uważasz,że aby kochać ten kraj muszę molestować ludzi CAŁUSAMI na różne sposoby i to w internecie? Jesteś biednym zagubionym draniem, żal mi takich ludzi !!
.....
..... 06.08.2019, 18:59
Zamknij się i odejdz Pawełku!
pytam
pytam 06.08.2019, 18:07
do .... z godz. 18: Wiesz, że sam sobie stawiasz zarzut, albo twoja wypowiedź jest nielogiczna?
etykieta
etykieta 03.08.2019, 17:07
Pytam jak można założyć koszule z krótkim rękawem na poważną uroczystość ? Nie ważne że ciepło, kultura obowiązuje także przy wyższych temperaturach.
Gość
Gość 03.08.2019, 17:03
100 tys.ofiar i zmasakrowane miasto w imie politycznych ambicji garstki politykierow w Londynie nie majacych nic realizmu w poczynaniach tak samo jak dzisiejsza ELYTA...Po trupach do celu nie baczac na to co sie stanie z krajem i narodem.
dziewczyna prosi
dziewczyna prosi 03.08.2019, 17:02
Pokażcie chłopaki swoje sześciopaki...
Obserwaror
Obserwaror 02.08.2019, 20:50
Jakoś ostatnio nie widzę zawsze truchtem za Mieczysławem Sawarynem , pani Eli Kasprzykowej , czyżby straciła względy i przestała być potrzebna w dworskiej świcie? Tak mówią w kuluarach , biedna , ale cóż począć karma wróciła ,,,
do 20.50
do 20.50 02.08.2019, 21:56
no i bardzo dobrze ,ta kasprzykowa pokazała swoją podłość i głupotę,dobrze piszesz przestała być potrzebna ha ha a karma wróciła,
bal bus
bal bus 02.08.2019, 22:10
Podłość to taka ocena. Bo co ona niby takiego zrobiła?
buhaha
buhaha 02.08.2019, 21:44
Rozeszły się drogi dygnitarzy.
Ja
Ja 02.08.2019, 14:25
Dobre i poterzebne takie uroczystości w Gryfinie
Jerzy
Jerzy 02.08.2019, 12:51
Na Woodstocku juz pierwsze trupy i gwalty brawo
jojo
jojo 02.08.2019, 20:41
tam sa dzieci po 13 14 lat bez opieki pijane nikt tego nie pilnuje szok
do pisowskiego durnia
do pisowskiego durnia 02.08.2019, 19:19
A ty bijesz brawo ofierze, czy sprawcy gwałtu?
do debila!!
do debila!! 02.08.2019, 22:11
a ty debilu ,jesteś esbecko-pełowską szmatą!!
do pisowskiej durnej szmaty!
do pisowskiej durnej szmaty! 03.08.2019, 16:27
Jak pisowcu piszesz "są już trupy brawo" - to brawa trzeba bić bo do Smoleńska lecieli?
Teraz pojąłeś niestosowność swojego komentarza?

Wczoraj, 12:51 Na Woodstocku juz pierwsze trupy i gwalty brawo
Tadek
Tadek 02.08.2019, 17:03
Przypomnij sobie bufetowa jak u ciebie w knajpie na dancingach trup słał się gęsto a ty ciągle do esbecji latałaś.
do Jerzy
do Jerzy 02.08.2019, 13:14
Każdego dnia wszędzie na świecie są gwałty i morderstwa, a ty widzisz tylko woodstok ? Jak zazdrościsz to szukaj przygód, bo nawet w Gryfinie znajdziesz ,ale Jerzy "Tylko nie mów nikomu"
Ojej
Ojej 02.08.2019, 12:50
POEOWSKIE TROLE W NATARCIU. Przestancie ublizac Polaka.
!
! 02.08.2019, 17:05
Ojej, ty mówić polski.
po jaką
po jaką 02.08.2019, 13:07
Polaką?
mocny cytat
mocny cytat 02.08.2019, 11:22
Z takimi "poglądami" arcybiskup Jędraszewski byłby raczej po drugiej stronie barykady niż Powstańcy - powiedział Robert Biedroń.
ks
ks 02.08.2019, 20:59
powiedzial mocna prawde a wam sie to w glowach pustych nie miesci
w twojej beton i też się nic nie mieści:)
w twojej beton i też się nic nie mieści:) 03.08.2019, 18:19
Tak, powiedział prawdę o tym biskupku - fioletowej zarazie...
juzek
juzek 02.08.2019, 11:50
a kto to Biedron?to ten co mame bil?....ahaaa
do pisowskiego debila
do pisowskiego debila 02.08.2019, 19:22
Nie, ten którego zastraszał tatuś pijak i tyran - bo nieletniemu nic by nie zrobili.
Podobnie jak z pisowskim radnym, któremu za bicie i znęcanie prace społeczne prokurator chce wlepić...
Niemiec
Niemiec 03.08.2019, 12:14
Dlatego bil mame? To debil
do debila
do debila 03.08.2019, 16:33
Może to jak ten pisowski radny "nigdy w życiu nie uderzył" - jakby miał dziecko, to też by zastraszył, żeby się przyznało, że to ono pobiło matkę, a nie mąż żonę.
Dotarło?
do pełowskiego esbeka
do pełowskiego esbeka 02.08.2019, 22:12
jesteś szmatą i doskonale o tym debilu wiesz!!
Chopi nie doj siem
Chopi nie doj siem 02.08.2019, 17:07
Bufetowa zamilcz. Władek zgłosił przemoc w rodzinie.
Tak to jest
Tak to jest 02.08.2019, 12:56
Oj tam zaraz bił , Robercik miał z kolegą odrabiać lekcje z biologii a tu mama wróciła pewnego dnia wcześniej z pracy zajrzała BEZ PUKANIA ! do pokoju chłopców zaniepokojona dziwnymi odgłosami a tu ,,,no to się synuś wnerwił i złamał rękę mamie, I od tej pory mama jest szczęśliwa popiera , jest wesoła i w ogóle jest fajnie i wszystko będzie fajnie
do pisowskiego debila
do pisowskiego debila 02.08.2019, 19:41
Pisowski radny swojej żonie też urządził piekło - pewnie dziecko też by zastraszył, żeby wzięło winę na siebie - prac społecznych prokurator by nawet nie musiał wnioskować...
Pedaly rowery
Pedaly rowery 02.08.2019, 15:53
Heheh he to taki orzeszek z tego degenerata
Sokytpilg
Sokytpilg 02.08.2019, 10:57
Mucha pojawil sie pierwszy raz w zyciu na obchodach,bo liczy,ze pomoze mu to w kampanii wyborczej...Co za wstyd !!!!
88
88 02.08.2019, 10:55
Nawiedzona nacjonalistyczna dzicz niech wraca budować dobrobyt Warszawy i bronić wschodniej granicy w szeregach WOT pod dowództwem M+M /Macierewicz-Misiewicz/
https://pl.sputniknews.com/pol…
też katolik
też katolik 02.08.2019, 10:20
Skoro nawet biskup nawołuje do nienawiści jak podczas kazania krakowski metropolita arcybiskup[ Marek Jędraszewski to co się dziwić komentarzom. Niezorientowanym przypomnę, że podczas homilii w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego nawiązał do współczesnej sytuacji w Polsce: "Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły".

Dla mnie brakuje tylko słów, że wysyła dzieci na krucjatę.
W ewww
W ewww 02.08.2019, 10:11
Co to się stał że Trzaskowski zdradził wczoraj pederastów i zboczeńców i nie prowadził ich z tęczową flagą i gołym zadkiem przeciwko uczestnikom obchodów Powstania Warszawskiego.
duzo
duzo 02.08.2019, 10:27
Przecież Trzaskowski inwestuje w LBGT,pedała Rabieja oraz wszelkiej maści zboczeńców i komunistów więc dla niego bohaterowie powstania warszawskiego to nie jego bajka.
obywatel
obywatel 02.08.2019, 10:30
dużo ci płacą trollu za sianie nienawiści i obrażanie porządnych obywateli RZeczypospolitej Polskiej?
mało?
mało? 02.08.2019, 10:21
Przecież stał obok Kaczyńskiego?
??
?? 02.08.2019, 10:48
do małolo: Kto stał?
ewentualnie
ewentualnie 02.08.2019, 10:21
Pisowskie trolle przestańcie przed wyborami wzbudzać nienawiść do Polaków inaczej myślących!
malpa
malpa 02.08.2019, 10:19
Jakaż to nienawiść znów podnosi głowę..? pytam Trzaskowskiego tego kundla prowadzanego na PO-stronku ludzi byłej WSI.Ten aktywista lewackiej ekstremy,bojownik ideologii LGTB, genderowiec stojący w jednym szeregu z komunistycznymi mordercami z Mazgułą na czele odprawia PO-stkomunistyczne modły na pamięci i grobach bohaterskich Powstańców Warszawskich.Ten PO-prawny PO-litycznie szmalcownik reprezentujący niemiecką rację stanu to hańba w najnowszej historii Warszawy,która będzie nie do wymazania...Jeśli patrioci,młodzi warszawiacy upamiętniający pamięć o bohaterach dla Trzaskowskiego to odradzająca się nienawiść to jak nazwać targowicę na której czele w Warszawie stoi ten produkt marksistowskiej, odradzającej się ideologii nazywanej jeszcze niedawno utopią...
do pisowskiego debila
do pisowskiego debila 02.08.2019, 19:27
Język pisowskiej miłości "kundel prowadzony na postronku" - a czyim kundlem był jeden z poprzedników jego na tym stanowisku?
!!
!! 02.08.2019, 17:12
Na postronku SB to chodziła bufetowa.
Boom
Boom 02.08.2019, 10:06
Nie mogę zrozumieć co się dzieje w Gdańsku. Czy tam już wrócili przesiedleńcy z 1945 r.? Czy tam nie ma juz ludzi myślących i znających historię? Czy ta kobieta oszlała? Ona chce festyny robić w rocznicę śmierci tysięcy ludzi? W pierwszych dniach września Niemcy bombardowali przygraniczne wioski nawet jeśli nie było tam żadnego żołnierza. Bombarodowali gospodarstwa, strzelali z samolotów do uciekających ludzi. Znam to z opowiadań i mam na cementarzu kilka osób z rodziny, którzy wówczas zgineli. Gdy Niemcy wkroczyli zamykali polskie szkoły aby Polak był w przyszłości tylko robotnikiem do prac fizycznych. Co ta kobieta chce radośnie celebrować. Czy nie ma już w Gdańsku Polaków, którzy staną pod ratuszem i powiedzą odejdź albo wyjedź. To jest skandal. Czy Gdańsk dostaje jakieś dotacje, granty itp z Niemiec? Czy może ona chce zasłużyć na jakiś niemiecki order tak jak Donek.
owsak
owsak 02.08.2019, 10:36
Myślę że wszystkiego po trochu i dotacje z różnych organizacji z Niemiec i Sorosa
i tyle wyniosłeś z wczorajszej rocznicy?
i tyle wyniosłeś z wczorajszej rocznicy? 02.08.2019, 10:23
W Gryfinie 1 września zeszłego roku dzieciaki bawiły się w strzelanie do celu. Nie grzmiałeś wtedy?
senior
senior 02.08.2019, 10:04
Uczestniczko. Bardzo brzydko piszesz,ja nikogo od głupców nie wyzywam , a mam prawo wyrazić swoją opinię co też czynię.! Nie CO mieli śpiewać tylko JAK ! Zadowala Ciebie bylejakość, ? bo ludzi wrażliwych i mnie też NIE . No ale to Ty masz problem
zgr-edo
zgr-edo 02.08.2019, 10:00
Gen. Anders powiedział : Stolica pomimo bezprzykładnego w historii bohaterstwa z góry skazana jest na zagładę. Wywołanie powstania uważamy za ciężką zbrodnię i pytamy się, kto ponosi za to odpowiedzialność.
75 lat po powstaniu, 30 lat po rozwiązaniu polskiego rządu na uchodźctwie w Londynie, władze PiS pośmiertnie awansują uczestnków Powstania Warszawskiego. Toż to czysty debilizm.
Jako dwudziesto-paroletni chłopak nie bacząc na niebezpieczeństwo i konsekwencje, napieprzałem kamieniami w Zomoli tylko dlatego, że robili to moi rówieśnicy. Tak samo było zapewne z uczestnikami Powstania Warszawskiego , przecież chyba nie byli tak głupi aby uwierzyć, że zwyciężą Niemców i nadejdzie pomoc z Anglii, tak jak w 1939 roku.
Powstanie Wielkopolskie było jedynym sensownym i zwycięskim zrywem Polaków, jednak przez warszawiaków spychane na margines. Całej Polsce i Polakom narzuca się prawie siłą czczenie czegoś, co nie napawa dumą , a raczej utwierdza złe stereotypy o Polakach.
Oczywiście w tych całych obchodach rocznicowych czci się tylko powstańców. Nikt nie wspomina o ponad 200 tys. cywilnych ofiar PW, którzy mogli przetrwać wojnę. Zabrakło im tylko kilku tygodni aby przetrwać gehennę wojny. Cała Polska po wojnie musiała odbudowywać Warszawę, na ziemiach zachodnich burzono budynki a cegłę wywożono do Warszawy nie wspominajac o pospolitym szabrze warszawiaków na tym terenie.
Też uważam , że na znak wstydu i pamieci po ofiarach, flagi powinny być opuszczone do połowy masztów. Wszystkie stolice Europy poza Berlinem i Warszawa przetrwały wojnę, bo tam ludzie myśleli o przyszłości, a nie gineli w imię idiotycznych patriotycznych hasełek.
Wydaje mi się , że powinien powrócić obowiązkowy pobór do wojska, bo patrząc na tych debili z atrapami pistoletów, dziwacznymi mundurkami i plastikowymi hełmami jestem przekonany , że im się wydaje , że to fajne można zabłysnąć jako patriota, kontynuator hasła Bóg , Honor, Ojczyzna.
Niestety, w tej zabawie nie kupuje się drugiego życia, a ciała ofiar okrutnie cuchną. Największą wartością jest życie własne i najbliższych, dobrobyt. West-Pommeren ist mein Heimatland, Powstańcom Warszawskim nie mam nic do zawdzięczenia. Współczuję tej tragedi
cywilnym mieszkańcom Warszawy.
gryfiniak
gryfiniak 02.08.2019, 10:23
zgr-edo, często się z tobą nie zgadzam, ale tymi przemyśleniami zaimponowałeś mi!
uczestniczka
uczestniczka 02.08.2019, 09:44
Do ," Seniora" Jeżeli jesteś seniorem, to przykro, że tak głupim. A co mieli spiewać ? Polkę galopke , disco, Fakt, Wykonawcy coroczni, ale te pieśni i piosenki przetrwają , szkoda tylko, że twoja głupota również
zażenowany
zażenowany 02.08.2019, 09:41
Nawet na tym forum widać jakie ziarno niezgody zasiało PiS. Nagle wrogiem stało się jakieś LGBT. Czy wy wszędzie musicie węszyć wrogów?
... M.
... M. 02.08.2019, 09:55
A jaka zgodę zasiala platforma?

Pozostałe