Tajemnice handlu internetowego

  • 07.08.2019, 09:59
  • Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Tajemnice handlu internetowego
E-commerce to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż zachodniopomorskiej gospodarki. Dlaczego jesteśmy tak atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów i czy decyduje o tym tylko świetne położenie regionu oraz bliskość Niemiec i Skandynawii? Tajemnice handlu internetowego, to pierwsza z rozmów, które przybliżają zachodniopomorską gospodarkę. Zapraszamy do słuchania podcastu gospodarczego – „Pomorze Zachodnie otwarte na biznes”.

Jak dziś wygląda zachodniopomorska gospodarka, biznesowe trendy, kim są ludzie rozwijający Pomorze Zachodnie i jakie mają rady dla początkujących przedsiębiorców. „Pomorze Zachodnie otwarte na biznes” to cykl rozmów, które dostarczą kluczowych informacji o zachodniopomorskiej gospodarce w formie podcastu, czyli audycji, którą możemy odsłuchać w każdej chwili w Internecie.

 

Rozmowy ekonomiczne prowadzi duet Jacek Wójcikowski (Dyrektor Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego) i Rafał Zahorski(pełnomocnik marszałka ds. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej), a ich pierwszym gościem był Jacek Frydrych Dyrektor firmy Bestseller Commerce zlokalizowanej w Goleniowskim Parku Przemysłowym (jedna z największych na Pomorzu Zachodnim firm z branży handlu internetowego, specjalizująca się w modzie i sprzedaży ubrań. W blisko półgodzinnej rozmowie przybliżono warunki kluczowe dla rozwoju handlu internetowego, cykl produkcyjny branży, trendy, logistykę, współpracę z rynkami niemieckimi czy skandynawskimi. Dla młodych przedsiębiorców Frydrychprzekazał szereg rad związanych z budową strony internetowej firmy czy organizacją logistyki, które mogą przynieść znaczące oszczędności i uratować startujący biznes.

 

Na początek rozmowy będą się ukazywały raz w miesiącu i przybliżą m.in. tematykę regionalnych specjalizacji, w tym takich branż jak ICT czy logistyka. Audycji można słuchać poprzez profil „Pomorze Zachodnie otwarte na biznes” w serwisie soundcloud, a także śledzić poprzez portal facebook:

https://soundcloud.com/pomorzezachodniebiznes

https://www.facebook.com/investinwestpomerania/

 

Prowadzący audycję Jacek Wójcikowski to Dyrektor Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, były attache handlowy i sekretarz Ambasady RP w Dublinie, oraz kierownik Wydziału Promocji i Handlu Ambasady RP w Kopenhadze, a prywatnie wielki fan jazzu. Z kolei Rafał Zahorski jest ekspertem branży morskiej, logistyki i transportu. Posiada doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami, handlu zagranicznym czy nawet otwieraniu przedsiębiorstw w Chinach. Obecnie jest pełnomocnikiem marszałka ds. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Prywatnie, miłośnik klasycznej motoryzacji.

 

Zachęcamy do słuchania

Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Knagulec
Knagulec 07.08.2019, 16:41
Dwa obozy pracy
balon
balon 07.08.2019, 17:41
Nie uzywaj słów, których nawet nie rozumiesz.
paca
paca 07.08.2019, 11:41
Amazon i Zalando to ten e-commerce w naszym rejonie.
No no
No no 07.08.2019, 14:42
A miejsca współczesnego niewolnictwa na ktorych zarabia zachód i tyle. Kto z wyższej półki (politycy ich dzieci itp. Tam pracuje no kto ???) Kto by pozwolił na wykańczanie dziecka w takiej formie . To moje zdanie, i nie komentować bo będziecie nietoleracyjni.
tolerancyjny
tolerancyjny 07.08.2019, 16:25
Nikitiński musi odejść!

Pozostałe