Interwencja w sprawie zarośniętej rzeki przyniosła efekty

  • 09.08.2019, 13:13
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Interwencja w sprawie zarośniętej rzeki przyniosła efekty fot. dost.
Interwencja posła Rafała Muchy oraz radnego powiatowego Bartosza Biegusa w sprawie zarośniętej rzeki Płonia w Kołbaczu, przy wsparciu redakcji igryfino przyniosła efekty.

Właśnie nadeszła odpowiedź od Marka Duklanowskiego p.o. dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie w tej sprawie. Przeprowadzono czynności kontrole. W ich wyniku rzeka Płonia została ujęta w planie rzeczowo-finansowym prac utrzymaniowych w 2020 roku. Zaplanowany zakres prac zakłada m.in.: koszenie skarp z wygrabieniem oraz odmulenie dna cieku. Prace odbędą się na wielu odcinkach rzeki w przyszłym roku.

Odnosząc się do niskiego stanu wód, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie twierdzi, iż jest to niestety sytuacja powszechna w regionie wynikająca z sytuacji hydrologicznej, która utrzymuje się nieprzerwanie od kwietnia br.

 

Ostatnio napisalimy o rzece Płoni tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/33016,w-sprawie-rzeki-plonia-interweniuja-posel-i-radny-skutek-publikacji-atykulu-na-igryfino

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 09.08.2019, 20:27
Panowie, świetna robota. Jako mieszkaniec gminy mogę tylko podziękować i pogratulować skuteczności. Tak na marginesie to szczerze rozbawił mnie komentarz Obserrwatora, albowiem nasza lokalna historia zna dość osobliwy przypadek "chwalenia się swoimi dokonaniami", który do dzisiaj budzi co najwyżej uśmiech politowania.
Ps. Drobna prywata. Pudło Hubz, próbuj dalej. Powodzenia.
Kuba
Kuba 09.08.2019, 17:58
Wiadome wszem i wobec, ze działania pani wójt przyvzyniły się do tego a nie radnego Biegusa. Wypromował się w gminie, a teraz wielki radny.

Obserrwator
Obserrwator 09.08.2019, 19:21
KUBA jak by wszech obecna pani wójt się przyczyniła to byś widział bilbordy z jej wizerunkiem w tle rzeki PŁONIA na portalach społecznościowych
Hubz
Hubz 09.08.2019, 18:32
Dobry troll, porozmawiajmy o faktach Kuba :-)
No no
No no 09.08.2019, 16:06
Myślę ze tyle rzek i kanałów co jest w okolicy Gryfina to i tak super , za gospodarka wodna dawno by objawiła się : powodziami, wylewami, przerwaniami wałów, podtopieniami itd.
edek
edek 09.08.2019, 14:25
No proszę, można? można!

Pozostałe