Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Nie ma fizjoterapii w ramach NFZ, bo nagle dowiedzieli się, że nie mają kontraktu

  • 09.08.2019, 13:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie ma fizjoterapii w ramach NFZ, bo nagle dowiedzieli się, że nie mają kontraktu
Mieszczące się w poradni Intermed w Gryfinie gabinety fizjoterapeutyczne Aptus sp. z o.o. od 1 lipca 2019 r. nie świadczą usług fizjoterapeutycznych w ramach NFZ. Otrzymaliśmy od Spółki pismo wyjaśniające w tej sprawie.

-Nieoczekiwaną informację o braku kontraktu z NFZ placówka otrzymała w piątek 28 czerwca 2019 r. po południu. Nie było zatem możliwości podjęcia działań informacyjnych, gdyż 1 lipca musieliśmy podejmować pilne działania restrukturyzacyjne polegające m.in. na zwolnieniu podległego nam personelu w ramach kontraktu z NFZ. O sytuacji informujemy pacjentów w przychodni. Bezpośredni kontakt jest niestety ograniczony przepisami RODO - informuje nas Anna Staszak, kierownik APTUS Sp. z o.o.

 

Pełną treść odpowiedzi zamieszczamy w fotogalerii.

 

O sprawie napisaliśmy wcześniej tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/33212,rehabilitacja-odwolana-cierpliwosc-pacjentow-wystawiona-na-probe

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

chory
chory 11.08.2019, 10:36
służba zdrowia skończyła się jak rządzący wpadli na pomysł o limitowaniu chorych i chorób
życie
życie 11.08.2019, 10:49
Bo muszą tak robić, żeby wygrywać wybory.
Ula
Ula 11.08.2019, 09:50
Nie potrzebne zamieszanie!
Takto
Takto 10.08.2019, 23:34
Czy tak trudne jest dla lekarza Szumowskiego określić pensje fizjoterapeutów w szpitalach oczywiście nie mniejsze od pielęgniarek bo na ta sytuacje zarabiają o 50% mniej. Po adto można zarządzeniem określić stawki prywatne za poszczególne usługi fizjoterapeutów, to takie trudne i bez szumu...??
Fizjo
Fizjo 10.08.2019, 22:50
Fizjoterapia skończy tak jak stomatologia. Ile osób w Polsce leczy zęby w ramach NFZ? Ewentualne leczenie i tak jest z dopłatą za białą plombe. Fizjoterapia nie ratuje życia ale znacznie poprawia jego jakość. Prywatnie fizjoterapia wygląda tak, że u tzw. ogarniętego fizjoterapeuty juz po jednej wizycie masz poprawe większą niż po miesiącach chodzenia na NFZ. Koszt w zależności od miasta od 100 do 150 PLN za wizyte. Do tego można poznać sposoby radzenia sobie z popularnymi dolegliwościami narzadu ruchu za pomocą nie skomplikowanych ćwiczeń do wykonywania w domu. Tylko trzeba je wykonywać sumiennie bez oszukiwania się. 80% schorzeń narzadu ruchu można i trzeba w ten sposob leczyc. Z wyrazami szacunku Fizjoterapeuta. PS Tutaj nikt nikogo nie oszukuje. Od 3 do 6 wizyt powinno juz pokazac czy schorzenie reaguje ne leczenie czy nie i trzeba szukac osob doswiadczonych. Czesto staz pracy nie rowna sie doswiadczeniu tylko liczba aukcesow w leczeniu jest wazna.
X11
X11 12.08.2019, 22:22
O tu też się zgodzę, lekarze wypisują zabiegi a fizjoterapeuta je wykonuje. Fizjoterapeuci potrafią też wyleczyć bóle w kilka minut. Ale na to nie ma umowy z NFZ. No oczywiście nie wszyscy potrafią takie rzeczy, ale z pewnością w Chojnie i jednej z jednostek w Gryfinie tak się da.
Frania
Frania 10.08.2019, 20:01
Ja uwazam ze NFZ jest wogole nie potrzebny i wtedy kasa bedzie na wszysko.Nic dobrego dla ludzi chorych nie robio.Bo ciogle tylko nie podpisujo umow ,zeby ludzie chodzili prywatnie a skod majo dobierac pieniodze chorzy.Szkoda ze sobie z pensji nie odejmo tylko chorym .
życie
życie 10.08.2019, 22:47
Jest potrzebny, bo tego chcą wyborcy. Jakby nie chcieli gorzej i drożej, to by nie głosowali w każdych wyborach od 1989.
Niech minister zdrowia zastanowi się najpierw ile zarabia
Niech minister zdrowia zastanowi się najpierw ile zarabia 10.08.2019, 19:02
Niech minister zdrowia zastanowi się najpierw ile zarabia dyplomowy fizjoterapeuta w szpitalu. Otóż tyle ile bez obrazy p. Jadzia sprzątająca a może i mniej...!!
Przecież to logiczne
Przecież to logiczne 10.08.2019, 15:05
NFZ nie zarabia na leczeniu ludzi. NFZ zarabia na nieleczeniu ludzi.
życie
życie 10.08.2019, 22:49
To tak, jak np. taki handel jeszcze w 1989 na pracy nie zarabiał, tylko do pracy dokładał.
A11
A11 09.08.2019, 23:03
Jeśli nie mają kontraktu z NFZ, to przecież za darmo nie mogą pracować. NFZ płaci za zabiegi ułamek tego co skalkulowana cena komercyjna. Raczej gabinety będą znikać z mapy NFZ i wtedy albo czekanie, co wyklucza skuteczność zabiegów, albo trzeba zapłacić kilkanaście złotych za zabieg i dać się wyleczyć. Tutaj raczej kolejek nie będzie. Kasa albo zdrowie wybór należy do ciebie!
Do A 11
Do A 11 10.08.2019, 08:28
Kilkanaście zł. zapłacić ? Jakiś żart? Dla mnie to jest duża suma ( 700 zł zabiegi,a emerytura wynosi 1.100) To za co płacimy składki przez wiele lat,kiedy i tak wszędzie trzeba płacić,bo tylko prywatne leczenie ratuje zdrowie? Dlaczego gmina NIE dopłaca do tych rehabilitacji ?
ja
ja 09.08.2019, 18:46
co syweren się dziwi.PIS powiedział ,ze nie ma problemu w słuzbie zdrowia .Panie romanicz jako radny ujmij się za chorymi .to pana partia dba o chorych
wkurzona
wkurzona 09.08.2019, 15:04
Masło maślane, bo co można wywnioslować z wypowiedzi p Staszak
RODO się pani zasłania? Mieliśmy termin rehabilitacji na koniec lipca ! Uwaźa pani, że lepiej jest jak niepełnosprawna osoba DOWLOKŁA się do przychodni po to by usłyszeć, że od miesiąca nie ma rehabilitacji,chyba że prywatnie? To się nazywa MIEĆ TUPET !
obiektywnie
obiektywnie 09.08.2019, 17:01
Obiektywnie - ale to byli pacjenci NFZ - to dlaczego prywatna firma ma informować, skoro NFZ to nie obchodziło?

Tym bardziej, jeśli zamknięto działalność - przecież kogoś trzeba byloby zatrudnić do dzwonienia - NFZ nie płaci za informowanie...
Kra
Kra 10.08.2019, 15:43
Dokładnie NFZ nie informuje ,tak właśnie szanuje pacjentow, jeszcze chwile
I fizjoterapia w wydaniu NFZ przesta ie istniec. Po czesci wina pacjentow widza ze pracownicy czesto sa przesileni praca, ze uslugi sa zbyt krotkie do wymogow, ze nie ma rejestracji czesto osobnej ze czesto zatrudniani sa studenci , tak naprawde zarabiaja wlasciele .Gdzie sa wtedy PACJENCI dlaczego nie dzwonia do NFZ- nie rozumiem

Pozostałe