Na gminnych placach rekreacyjnych zamontowano regulaminy

  • 10.08.2019, 08:06
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Na gminnych placach rekreacyjnych zamontowano regulaminy fot. UG Stare Czarnowo
Place rekreacyjne, które nadzoruje Urząd Gminy Stare Czarnowo mają regulaminy użytkowania. Tablice pojawiły się w Binowie, Dębinie, Dobropolu Gryfińskim, Starym Czarnowie (przy orliku), Żelewie i w Żelisławcu. Teraz wiadomo jak we właściwy sposób korzystać z infrastruktury.
Place rekreacyjne lub wypoczynkowe to idealne miejsca na odpoczynek czy zabawę. Koniecznym stało się ustalenie zasad korzystania z nich.
 
- Mieszkańcy nieraz wnioskowali, żeby uporządkować sprawy związane z korzystaniem z terenów rekreacyjnych. Co na nich wolno a co jest zabronione. Efektem tego są czytelne i jasne regulaminy - przyznaje zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk.
 
Co zatem zawiera treść regulaminu?
 
Na terenie placu rekreacyjnego zabrania się w szczególności:
 
wprowadzania zwierząt,
zaśmiecania terenu,
zakłócania spokoju i porządku publicznego,
palenia ognisk z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych,
jazdy i parkowania pojazdów mechanicznych, w tym motorów, quadów i samochodów,
niszczenia i uszkadzania urządzeń zabawowych, sportowych, elementów małej architektury oraz otaczającej roślinności.
Ponadto wprowadzenie regulaminu ma na celu przede wszystkim zaprowadzenie porządku i zapewnienie bezpieczeństwa jego użytkownikom, szczególnie dzieciom i młodzieży.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

I co
I co 11.08.2019, 21:52
I co z tego?
Na plaży miejskiej w steklnie jest regulamin, podchodzę więc do Pani z psem (który się właśnie załatwia) i grzecznie zwracam uwagę że tak nie wolno, a ona do mnie ze juz po 18 I regulamin nie obowiązuje. Normalnie ręce opadają!
To nie dziwne, że tyle tam g...
Regulamin
Regulamin 11.08.2019, 13:19
Cieszcie się, że w ogóle jestem!
DEKO
DEKO 10.08.2019, 10:23
Ajwaj Alleluja przestań się udzielać, proszę
bo nie bardzo łapię
bo nie bardzo łapię 10.08.2019, 10:42
ale w czym udzielać ha ha ha jak gmina stare czarnowo to darus i spółka z binowa niech sie udziela ha ha ah i szymanowicz on tam kręcił lody z działkami ha ha ah
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 10.08.2019, 09:57
Najwidoczniej niektórzy nie potrafią odróżnić udzielenia informacji od chwalenia się. Wystarczy mieć odrobinę wyobraźni i nie mierzyć innych swoją miarą.
Dobrze, że taki regulamin opracowano i wywieszono. Nie będzie przynajmniej żadnych wątpliwości. Porządek musi być.
suprise
suprise 10.08.2019, 21:54
Przy okazji wydało się, ze łamali przepisy i go nie mieli!
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 11.08.2019, 22:10
Jakie przepisy zostały złamane i jakie jest ich źródło pochodzenia (w sensie akt prawny)?
Pozwolę sobie przypomnieć, iż na podstawie art. 40 ust. 2 pkt 4 ustawy o samorządzie gminnym, rada gminy MOŻE wydawać akty prawa miejscowego w zakresie zasad i trybu korzystania z gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.
Chyba nie muszę tłumaczyć znaczenia słowa "może" i czym różni się od słowa "musi".
Co więcej, szczerze polecam lekturę orzecznictwa w zakresie relacji prawa miejscowego do prawa powszechnie obowiązującego.
cywilizacja do UMiG późno przychodzi
cywilizacja do UMiG późno przychodzi 10.08.2019, 09:08
Też jest się czym chwalić! Przeciez to powinno byc od razu!
załamany
załamany 10.08.2019, 08:58
Panie zastępco ale to Pana obowiązek !!!! a nie powód do chwalenia się. Niebawem żarówkę wymienicie i będziemy o tym czytać.
przełam się niemoto
przełam się niemoto 10.08.2019, 09:22
A wg. ciebie to mamy przepalonych żarówek nie wymieniać?
serio
serio 11.08.2019, 13:15
a wedlug ciebie to powod aby o tym informowac w internecie?
ciemna noc
ciemna noc 11.08.2019, 22:25
a na Targowej od kilku dni ciemno jak .... skoro już o żarówkach mowa
żarówa
żarówa 11.08.2019, 22:33
Co za ciemnota!

Pozostałe