Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Zielonoświątkowcy w Gryfinie modlili się za Ukrainę

  • 11.08.2019, 19:35
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zielonoświątkowcy w Gryfinie modlili się za Ukrainę fot. TWS
Kościół, do którego wiernych nie wzywają dzwony z kościelnej wieży. Kościół, do którego można dojść bez trudu. To Zbór Kościoła Zielonoświątkowego przy ul. Pionierów w Gryfinie. Żadna wielka budowla. Zdawałoby się zwykła willa i tylko ten krzyż znajdujący się na fasadzie mówi, że jest to świątynia, tylko taka, w której jest nieco inaczej.
Atmosfera nabożeństw jest radosna i rozśpiewana. Modlitwy wspólne i osobiste podziękowania, pytania i odpowiedzi. Dzisiejsze (11 sierpnia 2019 r.) niedzielne nabożeństwo było wyjątkowe. Uczestniczyła w nim grupa Ukraińców, zielonoświątkowców przebywających w Gryfinie.
Pastor Zenon Wołek, któremu oprócz powagi, również i dowcipu nie brakuje, przedstawił starszego zboru z Ukrainy Siergieja Moszkowskiego, który wygłosił bardzo długie kazanie.
- Osoby wierzące, bez względu na to gdzie są, szukają kontaktu ze wspólnotą. My mamy miłość od Boga i przekazujemy ją każdemu człowiekowi. I nieistotne czy to bracia z Ukrainy, Arabii czy Francji. Rzazem tworzymy wspólną rodzinę - powiedział pastor gryfińskiego zboru.
 
Podczas nabożeństwa nastąpiło także wyjątkowe rodzinne wydarzenie - błogosławieństwo Szymonka.
 
Po nabożeństwie uczestnicy udali się na spróbowanie potraw przygotowanych przez ukraińskich gości.
Anastazja Dubywa jest młodą, ładną dziewczyną. Przyjechała z miejscowości Krzywy Róg. Skończyła uniwersytet. Zawód - inżynier planowania ogrodów. Jest Ukrainką, raczej bez polskich korzeni.
- Przyjechałam do pracy. Na Ukrainie życie nie jest łatwe. Ciągły brak podstawowych rzeczy i pieniędzy. Jestem tutaj ze swoim chłopakiem. Zbieramy na wesele. Na Ukrainie została cała rodzina. Pewno, że ich brak. Na ludzi też nie narzekam. I mimo że mi się Polska podoba, w Gryfinie również dobrze, to jednak będziemy wracać do kraju – mówi nam Anastazja.
 
Pastorowi Zenonowi Wołkowi serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
TWS
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (39)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rus
rus 15.08.2019, 22:14
Ukraińcy nie lubią prawdy. No ale niestety są solą w oku Polski! To tylko kwestia czasu inni też chcą u Nas pracować i za dużo mniejsze pieniądze!
rus
rus 14.08.2019, 10:33
Czy wg. Ukraińców "troll" znaczy Pan Polak?
proste
proste 14.08.2019, 19:54
akurat według wielu narodów "kremlowski troll" oznacza "rus"...
A putinowcy wiele robią, żeby skłócić narody - bo tylko wtedy oni zyskają...
rus
rus 13.08.2019, 09:22
Azjaci to dobrzy i mili pracownicy! A Ukraińcy to przepłacani leniwi cwaniacy i ciągle niezadowoleni ze wszystkiego - ponuraki!
do ruskiego cwaniaka i mąciciela
do ruskiego cwaniaka i mąciciela 13.08.2019, 11:14
A kto u ciebie prokremlowski trollu mógłby być zadowolony?
Dobra rada
Dobra rada 12.08.2019, 15:22
Módlcie się za Polaków bo jak tak dalej pójdzie.. to z Polski zostanie Rydzland z jedyna słuszną partią i nieomylnym wodzem Jaroskawem Kim Dzongiem
rus
rus 12.08.2019, 10:58
Lepiej się modlić, żeby ta Ukraińska zaraza wyjechała z Polski!!! Wolę zatrudniać Azjatów!!!
jehowa wiara czyni czuba
jehowa wiara czyni czuba 12.08.2019, 13:56
ale do kogo się modlić https://youtu.be/vCRkC7cPoxk https://www.cda.pl/video/10401…
ja
ja 12.08.2019, 13:11
szanowni państwo .to nie jakis prokremlowski rys .to nasz rodzimy PISowiec aby zdiąć odium komunizmu z dziecka resortowego Jarosława kaczyńskiego .przecież najgorszy idłam tzw pzprowców zakamiflował sie w pisie nie trzeba duzo szukać .syn rajmunda promo voto.
do rusa
do rusa 12.08.2019, 12:40
Ile ci płacą prokremlowski trollu za szerzenie nienawiści narodowościowej?
Zatrudniaj, kogo chcesz. Jak masz firme..
vox
vox 12.08.2019, 13:13
di rusa .no pewnie azjatom zapłacisz grosze a z znas zerżniez jak paskarz .ludzie z daleka od takich co zatrudniaja azjatów.
do proklemlowskiego trolla
do proklemlowskiego trolla 12.08.2019, 11:55
Jaki nick rus taki wpis.
XXL
XXL 12.08.2019, 10:25
"..Kościół do którego można dojść bez trudu...". Jeżeli chodzi o czysty aspekt topograficzny to nie tak, Pionierów jest pod górkę od Szczecińskiej. A w aspekcie wiary, zbawienia , to co to za Kościół który nie wymaga trudu ?
ojej...
ojej... 12.08.2019, 12:44
Chcesz "trudu" idziesz od Szczecińskiej. Chcesz ułatwień- idziesz od komendy policji (tej dawnej, co gmina przejęła 4 lata temu).
A przede wszystkim myśl - to nie boli...

To podobnie jak z kościołem katolickim - w Gryfinie ten na dole "gorszy" bo nie pod górkę?
Paolo
Paolo 12.08.2019, 10:58
... i zrzutki na tacę ;)
Polak
Polak 12.08.2019, 09:35
no i po co te przytyki .Jestem daleki aby puścić w niepamieć to co wyprawiali na ukrainie .Błąd władz ukraińskich ,że sie nie przyznali ,pokajali i wzieli wszystko jak to sie mówi na klatę .Ale co wy chcecie id tych młodych ukraińców .Myslicie ,ze przyjemnie jechać w obce kraje za chlebem.Nie po luksusy tu przyjechali.Polska to niby katolicy ,okażcie im miłosierdzie.Bądżmy grzecznymi ,życzliwymi gospodarzami.
Rudy
Rudy 12.08.2019, 09:51
A kto wybiera wladze na Ukrainie nie ludzie. Ludzie dobrzy tylko wladze zle ciekawe. Oni tez podobno chrześcijanie to niech to pokażą. Boją sie czy jak a może slabo wierzą?
jude circus
jude circus 12.08.2019, 10:16
kto wybiera odp rebe stambler z chabad lubawicz i kołomojski teraz postawili na komika błazen został prezydentem upainy ha ha ah
Jn
Jn 14.08.2019, 19:00
Kuźwa pojakiemu ten wpis!!!!
ja
ja 12.08.2019, 13:07
powiem ci krótko ajwaj .***j z forum9przepraszam admin. za jezyk)
jest wolnośc słowa ha ha ah
jest wolnośc słowa ha ha ah 12.08.2019, 13:42
ja to znaczy kto ale ja podaję fakty i tylko fakty ha ha ah a dudę wybrał knestet z izraela jak obradował w krakowie ha ha ah w polinie stambler z chabad lubawicz tez wybiera swoich na przemian z szudrichem tzw bzykającym rebe ha ha ah https://youtu.be/ZgHhLWWohXQ idz zjedz coś koszernego złość pieknosci szkodzi ah ah ah
Polak
Polak 12.08.2019, 10:01
W polsce też ludzie wybierają władzę.Ta władza oddaje hołd kolaborantom i mordercom polaków (brygada świętokrzyska ) gloryfikuje pospolitych bandytów i morderców współrodaków(tzw. zołnierze wyklęci).Powiesz ze mordowali komunistów .A komunisci to nie polacy.Te różne łupaszki ,bure itp .mordowali ludnosc cywilną ,rabowali
Rudy
Rudy 12.08.2019, 17:52
Gratuluje wiedzy historycznej powtarzasz tezy wpajane Polakom od 1944 przez sowietów. Zacznij więcej myśleć samodzielnie, poczytaj książki wspomnienia.
historeia
historeia 15.08.2019, 10:37
oj rudy ,rudy .Ja akurat to wiem z autopsji i opowiadań świadków tamtych czasów.To ty nadajesz przekaz "jedynie słusznej "opcji PISiwsko katolickiej.
boża podszewka
boża podszewka 12.08.2019, 09:03
to ten od łazni miejskich tych koło tężni mnietka
ziuelono swiątkowiec dnia ósmego
ziuelono swiątkowiec dnia ósmego 12.08.2019, 08:19

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

dno
dno 12.08.2019, 07:38
i po co ten niepotrzebny wstęp i porównywanie????? żenujący poziom
Sokół
Sokół 11.08.2019, 23:01
To jeszcze zapytajcie się swoich braci z Ukrainy kiedy pozwolą ekshumować i pochować naszych braci ?
do biedaczka
do biedaczka 12.08.2019, 07:19
i tyle zrozumiałeś? Biednyś ty...
Kazimierz
Kazimierz 11.08.2019, 20:56
Pastor to niezwykle życzliwy człowiek
pamiętam...
pamiętam... 11.08.2019, 21:30
Taaaa bardzo życzliwy, kiedyś nawet mówił , że w Gryfinie zrobi łaźnię miejską dla bezdomnych..
wiadomo jak jest
wiadomo jak jest 11.08.2019, 21:53
Pamietasz, ale nie wszystko. Gmina miał w tym pomóc. Ale przecież wiadomo jacy słowami są nasi "władcy".
Mn
Mn 12.08.2019, 04:53

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

do "kopa w *** i won"
do "kopa w *** i won" 12.08.2019, 07:21
ty, polski "patryjoto" i abstynencie - naucz się pisać po polsku....

Pozostałe