Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Otwierają się na rowerzystów

  • 12.08.2019, 15:55
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Otwierają się na rowerzystów
Wrzosowiska, Góra Czcibora czy dawny Klasztor Cysterek z XIII wieku, to te najbardziej znane atrakcje Cedyni. Gmina chce wykorzystać potencjał powstających na Pomorzu Zachodnim tras rowerowych oraz tych już istniejących po stronie niemieckiej i zbudować 6-kilometrowy szlak. Wicemarszałek Tomasz Sobieraj i burmistrz Adam Zarzycki podpisali dziś (12 sierpnia 2019 r.) list intencyjny, który ma ułatwić i usprawnić realizację tej inwestycji.

Ma mieć asfaltowe podłoże i przebiegać w pasie drogi wojewódzkiej nr 124 oraz po nasypie dawnej linii kolejowej Bad Freienwalde – Cedynia. Zawarty 12 sierpnia list Intencyjny to pierwszy krok do sporządzenia projektu budowlanego i realizacji inwestycji. Zadanie zostanie zrealizowane przez gminę Cedynia. Inwestycja jest istotna zarówno ze względu na turystykę, jak i komunikację.

 

- Trasa rowerowa umożliwi dojazd do Cedyni od strony granicy polsko-niemieckiej w Osinowie Dolnym, gdzie znajdują się liczne miejsca pracy. Ponadto skomunikuje Cedynię z Trasą Pojezierzy Zachodnich – wyjaśniał burmistrz Cedyni Adam Zarzycki, który nie ukrywał, że chce wykorzystać powstającą na terenie gminy infrastrukturę rowerową. Szczególnie most Siekierki - Neurüdnitz, który do końca 2021 r. powinien zostać udostępniony rowerowym turystom.

 

Rowerzyści jadący Trasą Pojezierzy Zachodnich z kierunku Trzcińska-Zdroju, po przejechaniu mostu w Siekierkach będą mogli niemieckim szlakiem Odra-Nysa dojechać do mostu w Osinowie i dalej do Cedyni. W Cedyni warte odwiedzenia są również dawny Klasztor Cysterek z XIII w. czy wieża widokowa z 1895 r., której remont został wsparty środkami RPO WZ 2014-20.

 

- Ta decyzja to nie tylko świetna wiadomość dla miłośników rowerów. Miasto stanie się dostępne dla licznych turystów poruszających się po niemieckich szlakach rowerowych. Wielu będzie szukało posiłku czy noclegu, warto to wykorzystać i przygotować ofertę dedykowaną miłośnikom rowerowych wycieczek – powiedział wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

 

List intencyjny dotyczący „Budowy drogi rowerowej z miejscowości Cedynia do miejscowości Osinów Dolny” obejmuje współpracę oraz zaangażowanie merytoryczne przy realizacji przedsięwzięcia, m.in. w zakresie odcinka przebiegającego w ciągu Drogi Wojewódzkiej 124. Strony deklarują wzajemne wsparcie i wymianę informacji.

 

- Cedynia wysyła wyraźny sygnał, że tworzony przez nas produkt turystyczny jakim są trasy rowerowe, to olbrzymia szansa na rozwój turystyki w tych mniej odwiedzanych, ale niezwykle pięknych miejscach Pomorza Zachodniego. Im więcej ciekawych miejsc będzie wzdłuż szlaków, im większa oferta będzie czekała na rowerowych turystów, tym większy ruch uda się wygenerować – podkreślał marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

Przechodząca przez gminę Cedynia Trasa Pojezierzy Zachodnich wraz z trasą Starego Kolejowego Szlaku, Trasą Zielonego Pogranicza (część szlaku Blue Velo) i szlakiem Velo Baltica, tworzą Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Realizowany przez województwo zachodniopomorskie projekt to prawdziwa rowerowa rewolucja na Pomorzu Zachodnim, która już niedługo będzie liczyła 1100 km szlaków. Jest to możliwe dzięki temu, że nowo budowane odcinki łączą się ze ścieżkami rowerowymi, które zostały zbudowane, bądź są budowane przez lokalne samorządy. Tylko w ubiegłym roku odpowiadający za większość inwestycji Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich zbudował blisko 110 km tras. Na 2019 r. zaplanowano rozpoczęcie budowy i oznakowanie ponad 270 km tras, a także objęcie dokumentacją projektową kolejnych 483 km szlaków.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

trollek
trollek 16.08.2019, 23:03
A ta blond pani to kto??? słowa o niej nie ma!!! czyżby mało znacząca!!!!
Brawo
Brawo 15.08.2019, 21:33
W skali od jeden do dziesięciu mocne dwa...







...naście
popieram
popieram 15.08.2019, 18:57
Pani Dudar ,ładna i elokwentna,powinna byc w sejmie nasza przedstawicielką!!!
hetero
hetero 14.08.2019, 00:36

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Wójt Gori
Wójt Gori 13.08.2019, 23:44
Niketiński musi odejść !!!
PGR GARDNO HA HA AH
PGR GARDNO HA HA AH 13.08.2019, 22:31
a gdzie KSIAŻKA ŻYCZEŃ I ZAŻARZALEŃ AH AH AH https://youtu.be/MjW8Jzfl1-4 MUCHY POBIŁY WSZYSTKICH HA HA AH
PKO BP  TO ZŁODZIEJE  I MALWERSANCI HA HA AH
PKO BP TO ZŁODZIEJE I MALWERSANCI HA HA AH 13.08.2019, 15:26
jak tos potrzebuje wyprać z pare groszy prosze skoczyć do PKO BP i zapytać sie o pania krasniak ona założy subkonto i przepierze grosz ha ha ah
nie karzdy rowerzysta to pedał
nie karzdy rowerzysta to pedał 13.08.2019, 10:19
jeszcze kobietę to zrozumiem ze jest otwarta na rowerzystów ale już tych dwóch to nie bardzo ha ha ah
kawał ramy i dwa pedały
kawał ramy i dwa pedały 13.08.2019, 10:50
Nikotyński musi odejść!
ZK NOWOGARD
ZK NOWOGARD 13.08.2019, 10:56
dobre ha ha ah nie zapomnij o wieczorku on musi siedzieć ha ha ha dość HARCOWIADY HA HA AH
kawał ramy i dwa pedały
kawał ramy i dwa pedały 13.08.2019, 10:48
Nikotyński musi odejść!
dr
dr 13.08.2019, 10:35
Ajwaj weź tabletki bo już czas!
koszerna apteka ba nawet hurtownia  ha ha ah
koszerna apteka ba nawet hurtownia ha ha ah 13.08.2019, 10:39
deparchator już kupiony na wieczorków ha ha ah oddawać szmal zydowskie złodzieje bo czas jest bliski ha ha ah
XXL
XXL 13.08.2019, 09:49
Co się stało z kciukiem tej Pani ?
złap se araba osiodłaj i w drogę ku nowej przygodzie ha ha ah
złap se araba osiodłaj i w drogę ku nowej przygodzie ha ha ah 13.08.2019, 07:37
ja tam czekam na trasy konne ha ha ah ten napływ arabów do polinu aż korci osiodłać i w drogę ha ha ah
wykrywacz Ajwajów
wykrywacz Ajwajów 13.08.2019, 09:26
Osioł Ajwaj czeka na trasy konne? Uwaga - możliwa krzyżówka - osłomuł!
je bać wieczorków ha ha ah
je bać wieczorków ha ha ah 13.08.2019, 10:07
ALE JAKI UPARTY DZIęKI ZA KOMPLEMENT HA HA AH ty zapewne jesteś baranem do strzyżenia
wybory do knesetu polin ad 2019
wybory do knesetu polin ad 2019 13.08.2019, 07:30
jude cabaret bawi do łez ha ha ah przed wyborami to tych listów intencyjnych będzie tyle że nie wiem czy damy radę je wszystkie przeczytać ha ha ah jakie dalekosiężne plany mają kabareciarze przed wyborami kajaki rowery mosty przyjazni przez odrę etc ha ha ha a wyjdzie z tego jak zawsze koszer h oj jak batorego komin ha ha ah tylko patrzec jak gregor wpadnie szukać przystanku dla ekspresu metra pod dnem odry ha ha ah JARMUŁKA PLUS HA HA AH
radzę ci dobrze Ajwaj
radzę ci dobrze Ajwaj 13.08.2019, 09:25
Lecz się z fobii!
subkonto krasniakowej  i koszer wora z 11 listopada ha ha ah
subkonto krasniakowej i koszer wora z 11 listopada ha ha ah 13.08.2019, 10:35
mój jedyny lek na te fobie to 1,5 mil złotych plus odsetki ha ah ah
KOSZERNA DRUKARKA 7D
KOSZERNA DRUKARKA 7D 13.08.2019, 09:48
niestety to nie fobia ale SMUTNA RZECZYWISTOŚĆ TE SAME KOSZER MORDY OD LAT zmieniajace poglady i partie jak skarpetki taki jude circus dla baranów walą teatr a itak drukuja kogo chcą ha ah ah
a jednak
a jednak 12.08.2019, 23:02
Tyle lat Kotowiczka nie potrafiła zalatwić a tu prosze po kilku iesiacach nowych rządów jest to możliwe!
Hx
Hx 13.08.2019, 15:20
Raczej to ona zdudowala sciezke 1 rok temu i 2 do radostowa....a tu tylko plany w
debil is debil
debil is debil 12.08.2019, 22:49

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

out  break dla syfu!!!!
out break dla syfu!!!! 12.08.2019, 22:45
To jest tak ohydne,że w głowie się nie mieści,jak można być tak obłudną kobietą.mnie w głowie nie mieści się,że ta kobieta jest ,tak fałszywą kobietą-a jednak można-polityka robi z ludzi niezwykle fałszywych ludków -ta pani przeszła wszystkie granice dziadostwa-no niestety out!!!!!!!
out break dla syfu!!!
out break dla syfu!!! 15.08.2019, 18:55
kurde ,nie w tym temacie to miało być i nie do tej pani!!
rozkaz Konara
rozkaz Konara 12.08.2019, 23:00
Nie pisz źle o Kotowicz, bo Salwa i tak ją musi tolerować.
s3
s3 12.08.2019, 22:12
Ścieżki w Gryfinie? Jakaś nadzieja?
praca od podstaw
praca od podstaw 12.08.2019, 23:03
Najpierw powiedz Sawarynowi aby w ogóle projekt napisał!
rowerzysta jabolista
rowerzysta jabolista 12.08.2019, 20:09
Ależ panowie po kiego dydka mi rower.Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę.
– No, ubierasz się pan.
– W płaszcz – jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
– Fakt!
– Do PKS mam pięć kilometry. O czwartej za piętnaście jest PKS.
– I zdanżasz pan?
– Nie, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni. To jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa. Mleko, widź pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny do stadionu, a potem to już mam z górki, bo tak… w 119, przesiadka w 13, przesiadka w 345 i jestem w domu, to znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma! To jeszcze mam kwadrans. To sobie obiad jem w bufecie, to po fajrancie już nie muszę zostawać, żeby jeść, tylko prosto do domu. I góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się. Jem śniadanie i idę spać.
Gryfinianka
Gryfinianka 12.08.2019, 19:59
Brawo Ewa!
Na je Bani
Na je Bani 12.08.2019, 18:35
O czasu objęcia Władzy Absolutnej w Gminie Banie przez nowego Wodza zbytnio nic się nie dzieje poza rozpaczliwymi próbami wyprzedaży majątku za psi chh oj.
Nikt nic o Bani
Heil Donald
Heil Donald 12.08.2019, 18:31
Jurasie !! to twój wódz Tuzk kazał mi być FASZYSTOM ,nie Polakiem . Heil .
stop hajlującym faszystom!
stop hajlującym faszystom! 13.08.2019, 06:28
Hajlująca faszystowska szmato tacy jak ty tłumaczyli się, że „musieli” – zabijać Żydów – przedtem przytulając ich dobytek...
Przy okazji – musiałeś zostać faszystOM? Polska język, trudna język...
Szczególnie dla faszystowskich szmat...
Bo Polak, który hajluje jest faszystowską szmatą.
Fakt
Fakt 12.08.2019, 18:22
Cedynia po prostu odżyła za naszego burmistrza Adama.

Pozostałe