Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Problem z wjazdem i zjazdem na ulicę Łużycką

  • 13.08.2019, 12:45
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Problem z wjazdem i zjazdem na ulicę Łużycką czyt. Utrudniony przejazd przez ul. Podgórną w Gryfinie.
Dziś 13 sierpnia 2019 r. dostaliśmy list drogą mailową dotyczący jednej z ulic w Gryfinie. i tym razem sprawa dotyczy parkowania i braku reakcji odpowiednich służb. Należałoby też wspomnieć o zaniedbaniach w sferze parkingów. A to wszystko przekłada się na utrudnianie życia w Gryfinie. Poniżej zamieszczamy list.

Chciałbym poruszyć temat samochodów parkujących na ul. Podgórnej w Gryfinie. Mianowicie problem leży w kwestii parkowania samochodów do końca ulicy co uniemożliwia jednoczesny wjazd na ulice Podgórną w chwili gdy z góry zjeżdża inny pojazd. Niejednokrotnie stałem na Łużyckiej czekając aż kierowcy z ulicy Podgórnej uda się wyjechać bym ja miał możliwość wjazdu, ponieważ kierowcy pozostawiają auta poza miejscem wyznaczonym do parkowania. Przy drodze wyznaczone są miejsca do parkowania mimo to kierowcy nie stosują się do znaków. Dziwi mnie fakt, że policja bądź staż miejska, która niejednokrotnie przejeżdża tą ulicą nie reaguje na widok niestosowania się kierowców do wytycznych. Pozostawione samochody utrudniają również widoczność dla kierowców zjeżdżających w kierunku ulicy Łużyckiej. Nie widać mianowicie czy chodnikiem idzie pieszy, bądź jedzie ktoś na rowerze itp.

Proszę o zachowanie danych personalnych dla wiadomości redakcji. W załączeniu przesyłam zdjęcie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Niedzielni kierowcy
Niedzielni kierowcy 15.08.2019, 13:41
Nie umieją jeździć wiadomo, że jak zajęty prawy pas a lewy wolny to pierwszeństwo ma ten co ma wolny prawy pas i jego *** obowiązkiem jest przepuścić...A oprócz prawa jest kultura kierowców, której często brakuje...
Antoni
Antoni 14.08.2019, 23:56
Strefa zamieszkania oznacza m.in. ze parkowanie moze odbywac sie wylavznie w miejscach do tego wyznaczonych. To nie jesy moj wymysl, a tak dokladnie brzwi prawo. Dzwoncie, az przyjada z blokadami. Tak pewnego poranka zrobiono w Szczecinie. Cala masa osob nie mogla wyjechac do pracy, a do tego musieli czekac w kolejce po mandat ;) wiecej sie nie powtorzyla sytuacja.
Xxx
Xxx 14.08.2019, 14:57
To samo przy ulicy bałtyckiej i w prawo z bałryckiej jak się wyjeżdża w stronę stadionu to chyba końcówka kościelnej
Przyzwyczajać się bo lepiej nie będzie.
Przyzwyczajać się bo lepiej nie będzie. 14.08.2019, 12:23
Jak nie ma miejsca do zaparkowania to po kiego grzyba wjeżdżasz jeden z drugim ?!
Jeszcze jeden tel na komendę i stracę cierpliwość !
garaż
garaż 14.08.2019, 15:14
A skad wiesz, że nie ma?
Straż
Straż 13.08.2019, 22:20
Pomogę tylko problem macie macie właściwie z wyjazdem czy wjazdem?
Wyjeżdżając na ulicę czy wjeżdżając na ulicę w lewo czy w prawo.
Może prawo jazdy wam pozabierać ?
Pppp
Pppp 13.08.2019, 23:33
Jestem ciekawa jak zachowalaby sie policja czy straz miejska, ktora chcialaby wjechac na ul. Podgorną w momencie w ktorym auto próbowało by sie wlaczyc do ruchu ale w strone dolnej Odry?????
Mowmy w godzinach tzw szczytu...
Np wzmożony ruch z dolnej i Lidla???
A za chwile zacznie sie pospiech do szkoly i pracy.

??????
tomasz
tomasz 14.08.2019, 08:06
tak samo w przypadku kiedy by miala wjechac karetka bo ktos by potrzebował pomocy? i by musiala czekac az auo wyjedzie ;/ masakra
strefa zero
strefa zero 14.08.2019, 00:25
Oni pewno do tej dzielni boją się wjeżdżać!
komin
komin 13.08.2019, 22:42
Nie strasz
Ppp
Ppp 13.08.2019, 21:01
Ten sam samochod stoi tu gdzie stal w chwili zrobienia zdjecia. I co? Zadnego patrolu.
Zajma sie sprawa dopiero jak ktos kogos potraci. Przecież dzieci tutaj calymi dniami jezdza rowerami.
Z gorki samochody nie stosuja sie do predkosci.
Wjezdzajac od strony miasta kierowca widzi.
Ale od strony dolnej odry nie widzi.
Sama miałam taki przypadek gdzie dziewczyna bardzo szybko wjezdzala w ul. Podgorna.
Mnie najprawdopodoniej nie widziala bo dzielily nas centymetry.
A jeszcze sa tak bezczelni ze potrafia opierd...
Bo to niby jest wina kierowcy zjezdzajacego z gorki. ŻENADA.
I TAK Z TYM NIC NIE ZROBIĄ.

wakacje to wakacje
wakacje to wakacje 13.08.2019, 22:43
Sawaryn mówił na sesji że Straż Miejska nie jest od karania.
Konsal
Konsal 14.08.2019, 05:28
A do czego są te nieroby bo tak trzeba ich nazwać
Ona
Ona 13.08.2019, 21:22
Tak sie właśnie interesują nasze służby dlatego nadal sytuacja jest taka sama...
He wielki problem
He wielki problem 13.08.2019, 19:39
Niech zrobia jednokierunkowa i glu... nie bedzie mial problemu wyjazd jest kolo zabki nie ma innego parkingu dla tego bloku a droga jeżdżą tylko ludzie tam mieszkający a że jakis pan jezdzacy wczesniej corsa dorobil sie bmw na podcierce na zachodzie du.. i raz postal to niech poda przyklad rozwiazania problemu bo teraz kazdy ma samochód i ciekawe czy sam sumiennie parkuje samochodem
Marta
Marta 13.08.2019, 21:27
NIe znaczy że parkują tam mieszkańcy bloku nie widzący problemu człowieczku. Dla mnie moze zaparkować tam sam król ale jakby doszło do wypadku mojego lub kogos bliskiego to bym nie odpuściła. No i ciekawe co byś powiedział gdyby ciebie trzepnął samochodem lub twoje dziecko bo parkują zasłaniając cała widoczność. Pewnie tak szczekasz bo sam tam parkujesz łamiąc przepisy.
Czas wyjezdzac do cywilizowanej Europy
Czas wyjezdzac do cywilizowanej Europy 13.08.2019, 18:30
Przez rządy Kaczora Polacy zbiednieli i nie stac ich na garaze. Musza swoje stare samochody - odpady, ktore bogaty narod niemiecki zlomuje po paru latach uzytkowania, zostawiac na ulicach. Kidys byly jeszcza parkingi, teraz po 4 latach rzadów pisu zostaly zniszczone i sprzeadane kolesiom z partii. Ten kraj się nie rozwija biednieje, czas wyjezdzac do bogatej Europy.
zszokowana
zszokowana 13.08.2019, 18:34
Co za pokręcona logika! Szok!
Smutne i prawdziwe
Smutne i prawdziwe 13.08.2019, 18:36
Musisz uwierzyc, to prawda.
taki tam jeden z wielu
taki tam jeden z wielu 13.08.2019, 16:38
PIŁAT JAK SZEDŁ do pracy to mu ludzie zgłaszali takie bolączki a mnietek ma co najmniej 5 mieszkań nie wiadomo gdzie bedzie nocował i którędy dupę woził PIŁAT BYŁ NIEWYGODNY dlatego go wykończyły te żydowskie parobki i burki z PGR-U
dobra koszerna 40%
dobra koszerna 40% 13.08.2019, 19:12
piłat jak szedł to się zwykle zataczał ;-)
do hien
do hien 13.08.2019, 19:14
Przed śmiercią szarpali go jak psy, jak konał go szarpali i nawet po śmierci Piłatowi spokoju nie dają.
tw judek
tw judek 13.08.2019, 16:50
zapomniałem jeszcze dodać że też za wiedzę kto wykupił i na jaki procent obligacje gminne i jakie działki za to brał
Ppp
Ppp 13.08.2019, 15:41
Przylaczam sie.
Nie widac pieszych i problem z wjazdem i wyjazdem.
A nie jest tak ze parkujesz 1m za przejsciem dla pieszych badz 1m przed ?
bajzel w mieście
bajzel w mieście 13.08.2019, 16:29
To jeden z kolejnych przykładów potwierdzających że Nikoteński musi odejść!
krótko i a temat
krótko i a temat 13.08.2019, 15:19
Panie Sawaryn, kiedy pan wreszcie d... ruszysz i zajmiesz się parkingami w mieście?!
Szybko i skutecznie
Szybko i skutecznie 13.08.2019, 22:16
A co miejsca ci brakuje ? Mi jest wygodnie
Na prośbę rowerzystów
Na prośbę rowerzystów 13.08.2019, 15:03
Nawiązując do problemu braku miejsc parkingowych mieszkańców Gryfina.
Pojazdy będą sukcesywnie odholowywane celem zażegnania chaosu komunikacyjnego.
Proszę uprzejmie o parkowanie samochodów na wsi u rodzin, znajomych lub pozostawianie w komisie samochodowym celem trwałego pozbycia się pojazdu z terenu miasta.
Zachęcam również mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej lub nowo wybudowanych tras rowerowych.
"Zgodnie z art. 49 ust. 2 pkt 4 ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. 17.10.2018 r. poz. 1990 z późn. zm.) - „zabrania się postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu”. Bowiem stanowi to wykroczenie określone w art. 97 lub 90 Kodeksu wykroczeń."
Kkk
Kkk 13.08.2019, 14:48
Czasami trzeba na Łużyckiej stać żeby przepuścić tych co jadą z góry. Należało by zrobić z tym porządek.
Mieszaniec
Mieszaniec 13.08.2019, 14:41
Ponoć straż miejska patroluje ulice. Nasowa się pytanie gdzie patroluje. Zwolnić nierobow.
Ann
Ann 13.08.2019, 14:34
Zgodnie z art. 49 ust. 2 pkt 4 ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. 17.10.2018 r. poz. 1990 z późn. zm.) - „zabrania się postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu”. Bowiem stanowi to wykroczenie określone w art. 97 lub 90 Kodeksu wykroczeń. I tyle w tym temacie :) Pzdr.
ten co liczy
ten co liczy 13.08.2019, 14:17
To głupi ludzie innym ludziom zgotowali ten Los, zagłosujcie na nich po raz trzeci !
jest fatalnie
jest fatalnie 13.08.2019, 13:59
Proszę państwa! Burdel to jest w całym mieście z podobnymi sprawami ponieważ Gryfino nie ma gospodarza! Burmistrz Sawaryn wydaje się mieć gdzieś Gryfino i rzadko bywa w Gryfinie (ja go w Urzędzie zastać nie mogę). A do tego tych dwóch niewydolnych wicków co chyba główną uwagę skupiają by brać się za łby! To jak ma być dobrze się pytam?
troll młynarza
troll młynarza 13.08.2019, 16:31
Nikitiński musi.odejść!
Rodzic
Rodzic 13.08.2019, 13:51
Taki sam problem jest na drodze dojazdowej do żłobka. Tam dodatkowo część jednego pasa jest zajęta przez skarpę co również uniemożliwia przejazd dwóch samochodów w jednym czasie. Kogoś przy projektowaniu fantazja poniosła.
Maryśka
Maryśka 13.08.2019, 13:49
Jak widac jest znak strefy zamieszkania więc tym bardziej slużby powinny skupić uwage na parkowaniu samochodów w wyznaczonych miejscach.
mieszkaniec
mieszkaniec 13.08.2019, 14:00
Służby służą władzą a nie ludzią.
tranzyt
tranzyt 13.08.2019, 13:34
Wygląda jak prawie całe Gryfino tylko bez ulic przejazdowych.

Pozostałe