Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Uwaga kierowcy – policyjna akcja „Prędkość"

  • 14.08.2019, 10:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Uwaga kierowcy – policyjna akcja „Prędkość" Patrol policji w Pniewie.
Nie zdziwmy się jak dziś w środę (14 sierpnia 2019 r.) na drodze zauważymy policjantów z „suszarkami”. Akcja "Prędkość" stoi pod znakiem wzmożonych kontroli prędkości. Funkcjonariusze zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Działania policji potrwają do niedzieli, gdy kończy się długi sierpniowy weekend.

Policja przypomina, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Ponadto funkcjonariusze przypominają, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Policja apeluje: Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Płacić głupki
Płacić głupki 16.08.2019, 12:07
Uwaga ludzie stoją po krzakach i mają prykaz by wyciągnąć od was jak najwięcej kasy nawet nie próbujcie się tłumaczyć trzeba płacić bez dyskusji
???
??? 15.08.2019, 13:19
Ilu już złapały pały?
A co wy ponad prawem?
A co wy ponad prawem? 14.08.2019, 22:08
A tych z Cedyni Policjantów to obowiązują przepisy kodeksu drogowego pslá fajki za kierownicą nie włączają świateł jak jeżdżą co to jest ku,was dopierda.ą śpię do ludzi a co sami robią pytam
M
M 14.08.2019, 21:06
O! Koleżanki dały się sfotografować.
Emeryt
Emeryt 14.08.2019, 19:49
No fajne laski u tego nowego KUMENDANTA . Ale ruszta tyłki na krzyżówkę Wojska Polskiego z Jana Pawła . Tamten gonił do roboty , to była krzywda ?? Ten to w ogóle Eldorado tylko kawka w konsumie ?? A na krzyżówce jest POlowanie na emerytów i inwalidów . Średnia prędkość 120 h na godzinę . Te h to jest prędkość , funkcjonariusze . Do roboty !!!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 14.08.2019, 17:19
SZYBCY I WŚCIEKLI HA HA AH W POBIERANIU MANDATÓW HA HA PS a tak dla tych co nie łapią mandaty idą do waszych US urzedów skarbowych tak to wy opłacacie pensję nieroba ha ha ah bo oni jedno co produkują to papierowe gowno teraz elektroniczne z kulawym systemem i nic PO zatym ha ha ah
Krzywa Laffera
Krzywa Laffera 15.08.2019, 10:57
Mandaty nie zwiększają wpływów do budżetu.
Do roboty pachołki
Do roboty pachołki 14.08.2019, 14:26
Brakło pieniędzy na pomysły PIS trzeba wyciągnąć od ludzi kasy emerytury Policyjne za małe trzeba doić ludzi
Akcja prędkość
Akcja prędkość 14.08.2019, 20:14
Nikiteński musi odejść szybko a nawet jeszcze szybciej!
Wnuk
Wnuk 14.08.2019, 15:16
Na szczęscie juz konczy sie ta nienormalna demokracja gdzie zasluzonym strozom prawa odbiera sie ich przywileje. Pan Schetyna zapowiedział, ze przywroci z wyrownaniem emerytury naszym ojcom i matką pracujacym w latach poprzednich dla dobra tego kraju. Byli pracownicy milicji i ub czy sb pracowali w niebezpiecznych warunkach ryzykujac zyciem, a przecież dzieki nim byl lad i porzadek w kraju.
Polacy jezdzą powoli bo nie mogą szybciej
Polacy jezdzą powoli bo nie mogą szybciej 14.08.2019, 14:03
Jaka prędkość? Ludzie boją się jexdzic szybko w Polsce bo dziura na dziurze a poza tym dróg coraz mniej bo Kaczor likwiduje kolejne połączenia drogowe. Chce nas zepchnąc do poziomu Bangladeszu. Kiedyś TVN i jeszvze wtedy nasz TVP informowały co tydzień o nowych drogach, autoßtradach otwieranych przez pana Tuska lub pania Kopacz. Teraz jak pan Geblewicz nie zdobędzie funduszów z bogatej Uni Europejskiej to nic nie powstanie. Pis likwiduje autostrady, kiedys do Miedzyzdojów mozna było w godzinę dojechac autostradą a teraz korki bo Kaczor sprzedaje po kawałku kolesiom. Poza tym polacy oszczędzaja na paliwie bo na tankstelle ceny juz po 7 zl za litr. A policja polityczma caly czas nas śledzi i daje mandaty za nic. KIEDY KONIEC TEGO REZIMU?
GG
GG 14.08.2019, 13:48
Na motory nie uważają , w te wakacje 2 razy mi wyjechali z ustępu pierwszeństwa, ale ja uważam i jade dziś dalej zwiedzać.
aa
aa 14.08.2019, 13:11
ooo sssssssssssoooso cchcchhchhhhhhhhhhoooooozzzzziiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Pozostałe