Moto Ekipa Gryfino wspiera walkę o życie i zdrowie Mateuszka

  • 14.08.2019, 12:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 Moto Ekipa Gryfino wspiera walkę o życie i zdrowie Mateuszka Fot. TWS
„Pomóż mi - ja chcę żyć”. Mama Mateuszka odwraca się, aby ukryć łzy płynące strumieniami po twarzy, gdy Mateuszek, wyciągając rękę w jej stronę wypowiedział te słowa. Spokojnym tonem odpowiedział: „Mateuszku nie martw się. Jesteśmy z Tobą i damy radę. Jak zawsze”. Dziś, po kilku miesiącach kolejnej walki o życie rodzice wiedzą, że sami nie dadzą rady. Grupa motocyklistów z Moto Ekipa Gryfino, znając zainteresowania Mateusza, nagrała we wtorek krótki film z pozdrowieniami, film pokazujący chłopcu, że nie jest sam, że tak wiele osób dobrzy mu życzy i wspiera go w chorobie. A każda taka pomoc jak i wsparcie mają ogromne znaczenie.

-Nagraliśmy krótki filmik ze słowami wsparcia dla 11-letniego Mateusza, który jest ciężko chory na nowotwór. Takie rzeczy mocno go mobilizują do walki o życie. Zostaliśmy poproszeni o to przez znajomych rodziców chłopca. W związku z tym we wtorek 13 sierpnia 2019 r. o godz. 19 spotykaliśmy się na gryfińskim nabrzeżu – mówią motocykliści z Moto Ekipa Gryfino.

Mateusz ma 11 lat. Po urodzeniu zdiagnozowano u niego niewydolność nerek spowodowaną przerostem zastawki cewki tylnej. Z tego powodu od pierwszych dni życia musiał być dializowany. W sierpniu 2010 roku przeszedł przeszczep nerki. Życie po przeszczepie to kolejny etap leczenia, jednak rozbudził on w Mateuszku nadzieję na normalną przyszłość.

Przeszczep pozwolił mu chodzić do szkoły i realizować jego największą pasję – grę w piłkę.

 

Niestety radość nie trwała długo. W marcu 2019 roku Mateusz źle się poczuł. Początkowo lekarze podejrzewali grypę, zapalenie zatok i jelit.

Dopiero po 4 tygodniach niewyobrażalnych cierpień, specjaliści z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie postawili właściwą diagnozę. Białaczka / chłoniak Burkitta - podstępny nowotwór, który na powrót zniszczył marzenia i sprawił, że życie stało się koszmarem.

Od tego momentu rozpoczęła się walka o życie Mateusza. Konieczna była intensywna i bardzo silna chemioterapia, która spowodowała wiele powikłań i stała się przyczyną cierpienia. Przeszczepiona nerka przestała prawidłowo pracować. Mateusz znów powrócił na całodobowe dializy.

Pojawiły się biegunki, wymioty, bóle brzucha, gorączka, poważne infekcje, rany w buzi i przełyku. Przestał chodzić i jeść. Stan w jakim się znajduje, sprawia, że karmiony jest dożylnie, a leki przyjmuje przez sondę.

 

Mateusz ma wiele marzeń i pasji. Tym największym jest zwycięstwo z chorobą. Jest silny i dzielny ale potrzebuje środków i wsparcia do codziennej walki.

Z wypowiedzi pani Ani, cioci Mateuszka wiadomo, że jest on bardzo dzielny. Cieszy się bardzo z poprawy zdrowia i zbliżającego się powrotu do domu, gdzie czekają tata Bartosz i braciszek Dawidek.

Mama Malgorzata jest z Mateuszkiem od kwietnia w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Niestety, chłopca czeka jeszcze walka o przeszczepioną nerkę. Chciałoby się powiedzieć: Czy już nie dość jak na tak małego człowieka?!

Państwa wsparcie (także finansowe) pomoże mu powrócić do zdrowia. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na zakup leków, rehabilitację, koszty dojazdów i pobytu w szpitalu, środki medyczne i wózek inwalidzki.

 

Zbiórka uruchomiona została na portalu zrzutka.pl pod linkiem:

https://zrzutka.pl/868hct

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (46)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziadostwo
dziadostwo 15.08.2019, 18:52
Ogólnie rzecz biorąc to mnie chodziło o to,że mendy na motorach jadą Łużycką 120\h i wpiepszają się na 3-go,lub na drodze osiedlowej gdzie dużo dzieci,też bardzo szybko i to trzeba wyplenić, a akcja super i też popieram.
Do_trolla
Do_trolla 15.08.2019, 21:42
Ha, wątpie czy motocyklista zaryzykuje jazde 120/h łużycką, drogi osiedlowe też chyba Ci się przyśniło, nie masz co robić z prawicą bo nie płonie więc wymyślasz. Tyle temacie.
Po
Po 14.08.2019, 23:57
A gdzie grucha na motorynce z czerwonym nosem? Pod zabka?
widz
widz 14.08.2019, 23:01
Brawo za spontan-akcję!
Ja.....
Ja..... 14.08.2019, 22:31
Mało wie o dawcach dlatego się wypowiada😡I swoją miarą nazywasz innych ,,prymitywo-debilami,,🤬🤬🤬Jest mo żal takich .............🤬😡🤬😡
Garstek
Garstek 14.08.2019, 22:04
A ty co zrobiłeś je...ba, na bezmózga amebo, my pomagamy dzieciakowi, dawcy .. ch.. cie strzela i tyle w temacie internetowy trolu
dziadostwo!!!!
dziadostwo!!!! 14.08.2019, 21:16
moto ekipa ,która nie przestrzega przepisów ruchu drogowego-dawcy nerek i prymitywo-debile i tyle w temacie o prymitywach!G!!!!!
burza do " dziadostwo"
burza do " dziadostwo" 15.08.2019, 08:35
Świat jest wystarczająco zły,a Ty nie musisz sprawiać, swoim myśleniem i komentarzem, żeby był jeszcze gorszy. To smutne,że Cię rodzice nie kochali.
Rodzinę Mateusza zapewniam , że głęboko wierzę ,że będzie dobrze,bo jeszcze są tacy ludzie jak "Moto Ekipa Gryfino" i to jest piękne.
mentor
mentor 15.08.2019, 09:34
do burza:chyba trzeba się pogodzić, że on należy do tej złej części świata, do świata ciemności.
Ja.......
Ja....... 14.08.2019, 22:41
Jeśli ci ,,prymitywo-debile,,bez żadnego problemu pomagają to więcej takich😉A jeśli chodzi o nerki to polecam poczytać troszkę o dawcach 😡A tobie pewnie żal że nie masz czym pojeździć🏍Kup sobie 🚴‍♂️🚴‍♂️🚴‍♂️
Bielizna ;)
Bielizna ;) 15.08.2019, 09:52
Za co? Zazwyczaj tacy jak on nie mają pieniędzy. Nie radzą sobie w życiu a swoją frustrację wyładowują pretensjami do całego świata. Ja się tam zawsze cieszę, że "mam szklankę do połowy pełną" ;)
Ja
Ja 14.08.2019, 22:25
Kim ty kurna jesteś ????
Boisz sie ujawnić i nie piszesz nawet imienia
Ujawnij sie jak jesteś taki hardy to pogadamy twarzą w twarz i zobaczymy kto będzie dawcą

Cezar
Cezar 14.08.2019, 22:43
A zeby nie było ze sie ukrywam to moja ksywa CEZAR
Czekam na twoją odpowiedz miękka Fajo
zainteresowana
zainteresowana 14.08.2019, 22:06
Takim komentarzem sam określiłeś się jako prymitywo-debil, nie chcesz pomagać to się nie wpierdzielaj bo nikt nie chciałby być na miejscu rodziców chłopca. Karma wraca baranie
MAMA
MAMA 14.08.2019, 20:52
Niech was bóg błogosławi za wasze serca 😍Mateuszku jesteś dzielny walcz kochany nie podawaj się wieże że dasz radę 😘Rodzice Mateusza wiem jak jest wam ciężko patrzeć na cierpienie syna, wiem że z chęcią byście zamienili się z nim tylko po to żeby mu pomuc ta walka jest nie równa ale wieże że wygracie. Bardzo dobrze rozumie co czujecie jak jest wam ciężko, że brakuje wam sił znam to uczucie kiedy człowiek budzi się w nocy z płaczem i sprawdza czy wszystko dobrze kochani całym sercem jestem z wami wieże że wszystko będzie dobrze życzę wam tego że szczerego 💖
też mama
też mama 14.08.2019, 15:19
Szkoda,że nie wiedzieliśmy o tym spotkaniu, na pewno przyszłoby więcej ludzi

Pozostałe