Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Moto Ekipa Gryfino wspiera walkę o życie i zdrowie Mateuszka

  • 14.08.2019, 12:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 Moto Ekipa Gryfino wspiera walkę o życie i zdrowie Mateuszka Fot. TWS
„Pomóż mi - ja chcę żyć”. Mama Mateuszka odwraca się, aby ukryć łzy płynące strumieniami po twarzy, gdy Mateuszek, wyciągając rękę w jej stronę wypowiedział te słowa. Spokojnym tonem odpowiedział: „Mateuszku nie martw się. Jesteśmy z Tobą i damy radę. Jak zawsze”. Dziś, po kilku miesiącach kolejnej walki o życie rodzice wiedzą, że sami nie dadzą rady. Grupa motocyklistów z Moto Ekipa Gryfino, znając zainteresowania Mateusza, nagrała we wtorek krótki film z pozdrowieniami, film pokazujący chłopcu, że nie jest sam, że tak wiele osób dobrzy mu życzy i wspiera go w chorobie. A każda taka pomoc jak i wsparcie mają ogromne znaczenie.

-Nagraliśmy krótki filmik ze słowami wsparcia dla 11-letniego Mateusza, który jest ciężko chory na nowotwór. Takie rzeczy mocno go mobilizują do walki o życie. Zostaliśmy poproszeni o to przez znajomych rodziców chłopca. W związku z tym we wtorek 13 sierpnia 2019 r. o godz. 19 spotykaliśmy się na gryfińskim nabrzeżu – mówią motocykliści z Moto Ekipa Gryfino.

Mateusz ma 11 lat. Po urodzeniu zdiagnozowano u niego niewydolność nerek spowodowaną przerostem zastawki cewki tylnej. Z tego powodu od pierwszych dni życia musiał być dializowany. W sierpniu 2010 roku przeszedł przeszczep nerki. Życie po przeszczepie to kolejny etap leczenia, jednak rozbudził on w Mateuszku nadzieję na normalną przyszłość.

Przeszczep pozwolił mu chodzić do szkoły i realizować jego największą pasję – grę w piłkę.

 

Niestety radość nie trwała długo. W marcu 2019 roku Mateusz źle się poczuł. Początkowo lekarze podejrzewali grypę, zapalenie zatok i jelit.

Dopiero po 4 tygodniach niewyobrażalnych cierpień, specjaliści z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie postawili właściwą diagnozę. Białaczka / chłoniak Burkitta - podstępny nowotwór, który na powrót zniszczył marzenia i sprawił, że życie stało się koszmarem.

Od tego momentu rozpoczęła się walka o życie Mateusza. Konieczna była intensywna i bardzo silna chemioterapia, która spowodowała wiele powikłań i stała się przyczyną cierpienia. Przeszczepiona nerka przestała prawidłowo pracować. Mateusz znów powrócił na całodobowe dializy.

Pojawiły się biegunki, wymioty, bóle brzucha, gorączka, poważne infekcje, rany w buzi i przełyku. Przestał chodzić i jeść. Stan w jakim się znajduje, sprawia, że karmiony jest dożylnie, a leki przyjmuje przez sondę.

 

Mateusz ma wiele marzeń i pasji. Tym największym jest zwycięstwo z chorobą. Jest silny i dzielny ale potrzebuje środków i wsparcia do codziennej walki.

Z wypowiedzi pani Ani, cioci Mateuszka wiadomo, że jest on bardzo dzielny. Cieszy się bardzo z poprawy zdrowia i zbliżającego się powrotu do domu, gdzie czekają tata Bartosz i braciszek Dawidek.

Mama Malgorzata jest z Mateuszkiem od kwietnia w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Niestety, chłopca czeka jeszcze walka o przeszczepioną nerkę. Chciałoby się powiedzieć: Czy już nie dość jak na tak małego człowieka?!

Państwa wsparcie (także finansowe) pomoże mu powrócić do zdrowia. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na zakup leków, rehabilitację, koszty dojazdów i pobytu w szpitalu, środki medyczne i wózek inwalidzki.

 

Zbiórka uruchomiona została na portalu zrzutka.pl pod linkiem:

https://zrzutka.pl/868hct

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (46)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziadostwo
dziadostwo 15.08.2019, 18:52
Ogólnie rzecz biorąc to mnie chodziło o to,że mendy na motorach jadą Łużycką 120\h i wpiepszają się na 3-go,lub na drodze osiedlowej gdzie dużo dzieci,też bardzo szybko i to trzeba wyplenić, a akcja super i też popieram.
Do_trolla
Do_trolla 15.08.2019, 21:42
Ha, wątpie czy motocyklista zaryzykuje jazde 120/h łużycką, drogi osiedlowe też chyba Ci się przyśniło, nie masz co robić z prawicą bo nie płonie więc wymyślasz. Tyle temacie.
Po
Po 14.08.2019, 23:57
A gdzie grucha na motorynce z czerwonym nosem? Pod zabka?
widz
widz 14.08.2019, 23:01
Brawo za spontan-akcję!
Ja.....
Ja..... 14.08.2019, 22:31
Mało wie o dawcach dlatego się wypowiada😡I swoją miarą nazywasz innych ,,prymitywo-debilami,,🤬🤬🤬Jest mo żal takich .............🤬😡🤬😡
Garstek
Garstek 14.08.2019, 22:04
A ty co zrobiłeś je...ba, na bezmózga amebo, my pomagamy dzieciakowi, dawcy .. ch.. cie strzela i tyle w temacie internetowy trolu
dziadostwo!!!!
dziadostwo!!!! 14.08.2019, 21:16
moto ekipa ,która nie przestrzega przepisów ruchu drogowego-dawcy nerek i prymitywo-debile i tyle w temacie o prymitywach!G!!!!!
burza do " dziadostwo"
burza do " dziadostwo" 15.08.2019, 08:35
Świat jest wystarczająco zły,a Ty nie musisz sprawiać, swoim myśleniem i komentarzem, żeby był jeszcze gorszy. To smutne,że Cię rodzice nie kochali.
Rodzinę Mateusza zapewniam , że głęboko wierzę ,że będzie dobrze,bo jeszcze są tacy ludzie jak "Moto Ekipa Gryfino" i to jest piękne.
mentor
mentor 15.08.2019, 09:34
do burza:chyba trzeba się pogodzić, że on należy do tej złej części świata, do świata ciemności.
Ja.......
Ja....... 14.08.2019, 22:41
Jeśli ci ,,prymitywo-debile,,bez żadnego problemu pomagają to więcej takich😉A jeśli chodzi o nerki to polecam poczytać troszkę o dawcach 😡A tobie pewnie żal że nie masz czym pojeździć🏍Kup sobie 🚴‍♂️🚴‍♂️🚴‍♂️
Bielizna ;)
Bielizna ;) 15.08.2019, 09:52
Za co? Zazwyczaj tacy jak on nie mają pieniędzy. Nie radzą sobie w życiu a swoją frustrację wyładowują pretensjami do całego świata. Ja się tam zawsze cieszę, że "mam szklankę do połowy pełną" ;)
Ja
Ja 14.08.2019, 22:25
Kim ty kurna jesteś ????
Boisz sie ujawnić i nie piszesz nawet imienia
Ujawnij sie jak jesteś taki hardy to pogadamy twarzą w twarz i zobaczymy kto będzie dawcą

Cezar
Cezar 14.08.2019, 22:43
A zeby nie było ze sie ukrywam to moja ksywa CEZAR
Czekam na twoją odpowiedz miękka Fajo
zainteresowana