Ukradł urzędniczce w urzędzie torebkę. Płacił za zakupy skradzioną kartą

  • 15.08.2019, 16:02
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ukradł urzędniczce w urzędzie torebkę. Płacił za zakupy skradzioną kartą
Policjanci zatrzymali 50-latka, który jednej z pracownic urzędu ukradł torebkę, a następnie posługując się jej kartą bankomatową, płacił za drobne zakupy. Ponadto kryminalni ustali, że mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Po przedstawieniu mu zarzutów prosto z komendy trafi do aresztu, gdzie odbędzie wymierzoną wcześniej karę.

Brak ostrożności doprowadził do tego, że konto bankowe urzędniczki uszczuplone zostało o około tysiąc złotych. Kobieta pracująca w jednym z urzędów na terenie miasta, tylko na chwilę spuściła z zasięgu wzroku swoją torebkę. Ten właśnie moment wykorzystał przechodzący obok jej pokoju złodziej.

Jak ustalili policjanci z wydziału kryminalnego, w ciągu tylko dwóch dni, ktoś za pomocą karty bankomatowej płacił za zakupy w sklepach na terenie całego miasta.

Policjanci w trakcie prowadzonych w sprawie czynności zabezpieczyli zdjęcia z monitoringu, na których widać było sylwetkę sprawcy. Na tej podstawie, po gruntownej analizie zapisu i intensywnych czynnościach operacyjnych, policjanci wytypowali złodzieja. Okazało się, że jest to mężczyzna, który w sposób nieuprawniony wszedł w posiadanie karty bankomatowej, którą płacił za drobne zakupy w marketach.

Kryminalni ustalili miejsce jego przebywania i zatrzymali sprawcę. Usłyszy on zarzuty kradzieży z włamaniem, zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło na terenie Koszalina. Podobną sytuację mieliśmy w Gryfinie. Jednak tutaj kobieta zostawiła kartę bankomatową na bankomacie. Ze względu na bankowy monitoring, nie będzie trudno znaleźć sprawcę kradzieży z włamaniem.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili też, że 50-latek jest aktualnie poszukiwany za popełnione inne przestępstwa. Po wykonanych z jego udziałem czynnościach podejrzany zostanie osadzony w areszcie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Może współpracowała z gościem.
Może współpracowała z gościem. 15.08.2019, 23:32
A co ta okradziona pinda nie umie sobie zablokować karty ? Efekt jest natychmiastowy. Blokadę można zrobić stałą lub tymczasową.
Boby
Boby 16.08.2019, 02:10
Może się nie od razu zorientowała, że nie ma też karty.
Knagulec
Knagulec 15.08.2019, 21:27
Przegumować łajze
umig
umig 15.08.2019, 20:05
u nas by nie ukradł bo jest monitoring ;)
Urzędnik
Urzędnik 15.08.2019, 23:33
Cha, cha, cha. To najbardziej zacofany urząd.

Pozostałe