Kara grzywny i punkty karne dla kierującego korzystającego z telefonu komórkowego

  • 17.08.2019, 20:48
  • KWP Szczecin
Kara grzywny i punkty karne dla kierującego korzystającego z telefonu komórkowego KWP Szczecin
„Nie patrz w ekran – patrz na drogę” – to kolejna akcja szczecińskiej drogówki i Urzędu Miasta w Szczecinie. Tym razem skierowana jest ona do kierujących. Jej celem jest uświadomienie jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą korzystanie z telefonu komórkowego podczas kierowania pojazdem, kiedy skupiamy się jedynie na ekranie telefonu.

Ustawodawca przewidział karę grzywny i punktów karnych dla kierującego korzystającego z telefonu komórkowego. Mimo cyklicznych kampanii na temat skutków korzystania z telefonu podczas kierowania samochodem niestety nadal częstszym widokiem jest niestosowanie się do obowiązujących przepisów.

Skupiając się na obsłudze telefonu w czasie kierowania nie jesteśmy w stanie odpowiednio kontrolować tego, co się dzieje na drodze. W związku z tym po południu policjanci szczecińskiej drogówki przy współpracy z Urzędem Miasta w Szczecinie i Strażą Miejską zachęcali i przekonywali kierujących, aby podczas kierowania pojazdem odłożyli telefon, wyjęli słuchawki z uszu i skupili się na drodze. Podczas działań wręczane były ulotki i opaski odblaskowe z hasłem kampanii, nie tylko aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa, ale i dodatkowo „doświetlić” naszych mieszkańców, zwłaszcza w nadchodzącym okresie jesiennym.

KWP Szczecin

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kier.
kier. 20.08.2019, 05:58
potwierdzam z autopsji .jadąc nie wolno rozmawiać przez komórką.całkowicie rozprasza uwagę .
Ja
Ja 18.08.2019, 16:32
W Anglli po wypadku spowodowanym przez Polskiego kierowce ciezarowki .ktory najechal na samochody stojace w korku do zjazdu z autostrady i zabil rodzine .Zaostrzono przepisy .Rpzmawiasz przez telefon lub smsujesz tracisz prawo jazdy na 3 miesiace .Karar grzywny min.1000 funtow 6pkt.Max w Angli 13.kasowane co trzy lata .
Katia
Katia 18.08.2019, 01:50
Słusznie popieram miałam nauczkę raz bez konsekwencji ale wyciągłam wnioski i radzę nie gadać w trakcie jazdy do niczego dobrego to nie doprowadzi
bezwzględnie!
bezwzględnie! 17.08.2019, 21:57
A ilu ludzi przez to zginęło!
taryfikator
taryfikator 17.08.2019, 21:15
Za malowanie się w lusterku podczas jazdy to ile?

Pozostałe