Zakładają wspólnie Zielony Zakątek [FOTO]

  • 17.08.2019, 22:09
  • Żródło: Nadodrzańskie Klimaty
Zakładają wspólnie Zielony Zakątek [FOTO] Fot. Stowarzyszenie "Nadodrzańskie Klimaty"
"Integracja pokoleń w babcinym ogrodzie. Założenie Zielonego Zakątka" to tytuł projektu finansowanego w ramach Programu Marszałkowskiego - Program Społecznik 2019 -2020, który realizują mieszkańcy Widuchowej. Prace rozpoczęły się w połowie lipca i trawają już miesiąc.

Pierwszy etap przedsięwzięcia to prace przygotowawcze pod organizację społecznego ogrodu. Mieszkańcy zorganizowali miejsce na kompostownik i porządkowali teren pod wiejski fragment ogrodu. Potem do akcji wkroczył ciężki sprzęt w celu wyrównania terenu. 

Do akcji włączyli się strażacy z OSP Widuchowa i pomogli uporać się z ogromnym korzeniem.

Następnie przygotowano miejsce pod wiatę przyścienną i zrobiono kamienną rabatkę. Pierwszy duży skalniak zaczął nabierać kształtu.

W tworzenie Zielonego Zakątka zaczęło włączać się coraz więcej mieszkańców Widuchowej, poświęcając swój wolny czas, siłę swoich rąk oraz specjalistyczny sprzęt. W kolejną sobotę powstawała podłoga pod wiatę, która w przyszłosci posłuży za miejsce do plenerowych warsztatów dla dzieci i dorosłych. 

 

Dotychczasowe prace nad Zielonym Zakątkiem zwieńczone zostały dzisiaj 17 sierpnia 2019 r. powstaniem wiaty warsztatowej i dwóch przepięknych skalniaków.
 
To dzięki energii i mocy tkwiącej w ludziach, którym chciało się chcieć. A to przecież cała idea programu "Społecznik"

 

-Planujemy założenie skalniaka, chcemy uprawiać zioła na wzniesionych grządkach, które potem wykorzystamy podczas plenerowych warsztatów kulinarnych. Z dziećmi przygotujemy "hotel dla owadów". Dlatego zależy nam aby nasz - wasz ogród był kolorowy i pachnący. Zapraszamy wszystkich pasjonatów, którzy chcą nam pomóc i podzielić się swoim doświadczeniem. Nic tak nie integruje mieszkańców jak poczucie zadowolenia ze wspólnie wykonanego miejsca, które posłuży wszystkim - mówią społecznicy z Widuchowej.

 

Źródło: Nadodrzańskie Klimaty

Zdjęcia (59)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Juzer
Juzer 18.08.2019, 17:02
Więcej kamieni niż zieleni. W ogóle zauważyłem, że teraz panuje wsród architektów krajobrazu panuje moda kamulce, brezent posypany ziemią i korą zamiast trawnika i ponurozielonej barwy rośliny zimozielone ze wskazaniem na iglaki.
przepis
przepis 18.08.2019, 10:47
Pomysł + dobrzy wykonawcy + trochę pieniędzy = efekt jak się patrzy!
Emila
Emila 18.08.2019, 00:51
To się chwali!!!

Pozostałe