Do wypadków drogowych dochodzi najczęściej na skrzyżowaniach dróg?

  • 18.08.2019, 12:15
  • Policja
Do wypadków drogowych dochodzi najczęściej na skrzyżowaniach dróg? Policja (arch.)
Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że do wypadków drogowych dochodzi najczęściej na skrzyżowaniach dróg. Dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji przedstawiają to w zupełnie innym świetle.

Skrzyżowania dróg to miejsca gdzie występują przecięcia torów ruchu pojazdów i pieszych – tzw. ruch kolizyjny. Przepisy wymagające od uczestników ruchu drogowego zachowania szczególnej ostrożności w tym szczególnym miejscu „sugerują”, że jest to miejsce, w którym możliwość wystąpienia zagrożenia jest bardzo prawdopodobne.

Biorąc jednak pod uwagę dane statystyczne dotyczące wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, do których doszło podczas wakacji 2018 roku należy stwierdzić, że największa liczba tych tragicznych zdarzeń powstała na prostych odcinkach dróg (380 wypadków). Natomiast poprzez niewłaściwe zachowania na skrzyżowaniach uczestnicy ruchu drogowego spowodowali 86 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Ocena danych określających miejsca i częstotliwość występowania wypadków pokazuje dobitnie, że tam gdzie uczestnicy ruchu drogowego zachowują zgodnie z przepisami większą czujność (szczególną ostrożność) do zdarzeń drogowych dochodzi rzadziej niż na odcinkach dróg nie objętych obowiązkiem utrzymywania kwalifikowanej ostrożności.

(Biuro Ruchu Drogowego KGP)

Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

górnik z chmur
górnik z chmur 18.08.2019, 18:55
przy dojezdzie do gryfina od wełtynia jakas q jechała na czołówke zeby lisa ominąc..metr brakowało po chamowaniu,,pi,,a mówi ze szkoda jej było lampy,,,
doświadczony kierowca
doświadczony kierowca 18.08.2019, 19:05
Ludzie nie myślą! Myślą, że jak ominą to będzie leiej, atu często wpadają w poslizg i jest gorzej niż było!
Zofia
Zofia 18.08.2019, 15:50
Bo debile na znaki nie patrzą tylko w komórki. Zrobić karę 5 tysi za korzystanie z tel podczas jazdy i problem zniknie. Widzę po Gryfinie, jadą przez pasy dla pieszych i nosy w telefonach.
Bartek
Bartek 18.08.2019, 14:34
Głównie to za szybka jazda jak podają statystyki.
Aga
Aga 18.08.2019, 13:24
Czytałam gdzieś że najwięcej wypadku jest przy dojeździe do domu. Wtedy gdy człowiek czuje się rozluźniony to robi błędy.

Pozostałe