Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Wypadek! Pieszy potrącony na przejściu w centrum miasta

  • 19.08.2019, 15:37
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wypadek! Pieszy potrącony na przejściu w centrum miasta il.
Do wypadku doszło dziś w centrum Gryfina. Na pasach, na ulicy Bolesława Chrobrego w okolicy tzw. nóżek, przechodził 69-letni mieszkaniec Gryfina. Został potrącony przez nadjeżdżający samochód.

Pieszy z urazem ręki trafił do szpitala. Policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek.

Do zdarzenia doszło dziś (19 sierpnia 2019 r.) po godz. 11 na ul Bolesława Chrobrego w Gryfinie.

Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie.

Policja przypomina, że każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, a zmienia się tylko rola, w której występujemy, raz jako kierujący innym razem jako pieszy. To od nas samych zależy jak będzie kształtowało się bezpieczeństwo na drodze. Nieważne czy jedziemy czy idziemy pieszo - w każdej sytuacji jesteśmy odpowiedzialni za to co i jak robimy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kto miał pierwszeństwo?
Kto miał pierwszeństwo? 20.08.2019, 21:46
Pieszy czy kierowca?
Nowoczesne rozwiązania załatwią problem
Nowoczesne rozwiązania załatwią problem 20.08.2019, 10:58
Obowiązkowe elektryczne obroże stosowane u ujadających psów mogą rozwiązać ten kłopot !
Zintegrowanie elektrycznej obroży z przejściem dla pieszych może ratować życie.
Wbudowany w obrożę czujnik zbliżających się samochodów i system Start/Stop uruchamiający paralizator na szyi z pewnością zatrzyma pieszego w razie zbliżającego się niebezpieczeństwa.
lepiej
lepiej 20.08.2019, 13:08
Lepiej obrożę nałożyć kierowcy, który nie potrafi przewidzieć, że na przejściu dla pieszych może spotkać pieszego...
myślenie boli
myślenie boli 21.08.2019, 22:45
Powinien zatrzymywać się przed każdym przejściem. Wysiąść z samochodu, aby upewnić się że nie zbliża się pieszy.
pis
pis 20.08.2019, 09:24
PIS WYGRA PIS MISTRZEM POLSKI
88
88 20.08.2019, 08:39
to jest to słynne przejście im. ks. Kozłowskiego ?
do trepa
do trepa 20.08.2019, 09:59
Rondo ks. Palicy jest za przejazdem - a tu średnio kilka razy w roku dochodzi do potrąceń i kolizji - więc trepie uspokój się...
jojojoj
jojojoj 20.08.2019, 09:25
idz sie lecz ***
88
88 20.08.2019, 09:43
jojojoj- bujaj się pedofilu
wulkan
wulkan 20.08.2019, 09:51
wiesz ze pochodzisz z gwaltu i masz ciezka chorobe 88
janusz-_pawlacz
janusz-_pawlacz 23.08.2019, 00:22

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

taku
taku 20.08.2019, 10:25
Poważna sprawa z tym bezpieczeństwem na przejściu a wy się kłócicie jak dzieci. To nie rozwiąże problemu którym powinny zająć się władze gminy!
kierowca bombowca
kierowca bombowca 20.08.2019, 07:28
Nikotiński musi odejść!
światła!!!
światła!!! 20.08.2019, 06:55
To skrzyżowanie jest niebezpieczne – rozległe i trudne do ogarnięcia wzrokiem dla pieszych i kierowców włączających się z Piastów.
Ale najwięcej winy leży w kierowcach jadących Chrobrego prosto – oni widzą pieszych akurat najlepiej – ponieważ ciąg ruchu pieszych na tym skrzyżowaniu jest akurat taki, że z trzech stron z daleka widać pieszego, który chce przejść – jedynie przy „eldomie" część może tylko przechodzić obok przejścia – reszta zarówno od totolotka, jak i placu Barnima jak i bistro – po prostu kto tam się znajduje w okolicy przejścia na pewno chce przechodzić – nie ma mowy o zaskoczeniu kierowcy...

Jeszcze można zrozumieć sytuację kierowców włączających się z Piastów, że patrząc, czy się „wcisną” w Chrobrego mają rozproszoną uwagę i tuż po wjechaniu nie widzą pieszych stojących przed przejściem – ale jadący prosto – widzą z daleka...
zestresowany kierowca
zestresowany kierowca 20.08.2019, 05:50
tak bywa jak się ludziom tłumaczy ,że pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo przed samochodem.staram się nie jeżdzić chrobrego .co 20m zebra.pieszy nie patrzy na nadjeżdżające auto.nawet 20km/h nie pomaga.czy auta jeżdżą po chodnikach?Jezdnia dla pojazdów ,chodniki dla pieszych przejścia dla jednych i drugich.Tylko trzeba mieć jakąś kulturę .Mamusia z wózkiem i telefonem przy uchu beztrosko wpracza na pasy wprost pod koła.nie są to jednostkowe przypadki
światła!
światła! 20.08.2019, 06:58
Pitolisz, jakbyś nigdy nie widział kierowcy z telefonem przy uchu..
A auta gdzie parkują - jak nie na chodnikach?
Chrobrego to ulica w centrum miasta a nie autostrada. I trudno oczekiwać, żeby piesi mieli robić okrążenia - żeby przejść ulicę.
A kierowcy muszą uważać.

Piesi oczywiście też - ale nie gadaj głupot - z prędkością 20 km na godzinę to z daleka zobaczysz na tym skrzyżowaniu zamiar przejścia pieszego!

I to obowiązkiem kierowcy, jako silniejszego (przy okazji - w klimatyzowanej kabinie, w której nie pada, nie wieje) jest ustąpić pierwszeństwa pieszemu na przejściu w środku miasta!
zestr.
zestr. 21.08.2019, 16:47
ja mówię o sytuacji gdy samochód jest 2m od przejścia a pieszy jak by nigdy nic włazi pod koła .a tak częstokroć sie niestety dzieje
przypadek
przypadek 19.08.2019, 23:07
Wystarczy chwila nieuwagi!
i tyle
i tyle 19.08.2019, 22:02
Bywa.
Jastrząb
Jastrząb 19.08.2019, 18:21
Gryfiniaki zachowują się na tych przejściach jak gołębie kiedy rzuci im się chleb. Raz wte raz we wte , jednym okiem patrzy nadęty od jadła i poidła nic nie widzi, lezie !
do "jaszczembia"
do "jaszczembia" 20.08.2019, 07:00
To jak z „szoferami” obżartymi i rozpartymi w swoich brykach – w rozumkach im się nie mieści, że w środku miasta na pasach pieszy chce przejść – a nie stać i podziwiać ich brykę....

"i raz w te raz we wrę" - jeździ, jakby w domu nie mógł siedzieć....
Stach
Stach 19.08.2019, 18:02
ma te kłopoty na własne życzenie
tv
tv 19.08.2019, 17:51
Widzę nawet tu się uzbierało grono życiowych nieudaczników z zatrutymi piwskiem i serialami móżdżkami plujących jadem na wszystko, co nie jest do przetrawienia ich ograniczonymi umysłami :)
a coś na temat?
a coś na temat? 19.08.2019, 17:56
A sam nieudaczniku z piwskiem plujesz jadem a móżdżek nie wymyślił nic na temat?
czekają aż dojdzie do tragedii...
czekają aż dojdzie do tragedii... 19.08.2019, 17:49
Tam po prostu potrzebne są światła - i załatwiłyby sprawę. Bo to po prostu niebezpieczne skrzyżowanie.
jestem przeciw
jestem przeciw 19.08.2019, 17:52
To by tam cały czas korek był jak pasy od pasów 20 metrów zaledwie.
jestem za
jestem za 19.08.2019, 17:55
To jest centrum miasta - nie autostrada. Ze światłami byłoby bezpieczniej - a i wyjazd od Mescherin byłby łatwiejszy w godzinach szczytu...
światła!
światła! 20.08.2019, 07:02
Światła tu bardzo poprawiłyby bezpieczeństwo. Ale trzeba tragedii, żeby to powstało. Niestety.

Tutaj światła potrzebne są i pieszym i wjeżdżającym z Piastów - szczególnie w godzinach szczytu.
oko
oko 19.08.2019, 17:47
Ryzykant. Ciekawe jak to się skończy?
Prawo i sprawiedliwość
Prawo i sprawiedliwość 19.08.2019, 17:29
Prokuratura umorzy sprawę bo pieszy wtargnął na pasy. Wszystko zależy od kwoty kieszonkowego. 69 lat to stary dziad.
do szmaciarza
do szmaciarza 20.08.2019, 09:48
pod prawo i sprawiedliwość debilu to nie podszywaj się,lgbtowski czerwony durniu!!jesteś szmatą!!!
kaszak
kaszak 19.08.2019, 17:26
A czy kierowca dostał mandat? Bo to byłoby uznanie winy kierowcy, ale jak jest inaczej to może pieszego!
burza
burza 19.08.2019, 16:46
A Ty "tłuku" nie wiesz, że przed pasami masz zwolnić , bo przepisy obowiązują również Ciebie ? Nie wiesz,że 69 lat to nie 30 ? Myśl,bo kiedyś też będziesz seniorem
Ktoś powiedział ,że są ludzie i taborety,no i coś w tym jest .
Po pasach
Po pasach 19.08.2019, 16:43
Policja przypomina że Nikoteński musi odejść!
staruszki na to łapią
staruszki na to łapią 19.08.2019, 17:29
Nie zdziw się jak zapukają rano do ciebie i to nie będą przebierańcy! I odpowiesz za podszywanie się na tzw. "fałszywego policjanta".
hugo
hugo 19.08.2019, 17:20
Co to za miękka faja pisze cały czas o Nikitińskim?Facio ma coś ze łbem czy jak?
Knagulec
Knagulec 19.08.2019, 17:57
To Ajwaj dzban
Teresa
Teresa 19.08.2019, 17:31
To kolega Nikityńskiego Tomaszek
...
... 20.08.2019, 10:01
Tacy koledzy jak ci dwaj - to niepotrzebni wrogowie...
znajomy
znajomy 20.08.2019, 10:26
Dziwie się Sawarynowi że ich razem trzyma.
dopytuję
dopytuję 19.08.2019, 17:35
Tomasz Miler? ten niekompetentny co nie ogarnia w mieście tematów?
Gryfinianin
Gryfinianin 19.08.2019, 16:39
Leza jak święte krowy, ostatnio tez musiałem chamowac, bo jaśnie pani wpatrzona w telefon, nawet przepraszam nie było -tylko fakjiu, i czyja byłaby wina, nawet się nie obejrzała, czy można wejść bo pasy!
Uczestnik ruchu
Uczestnik ruchu 19.08.2019, 16:06
Niech się tłuki nauczą w końcu, że tam są dwa oddzielne przejścia a nie jedno!!! Lezą jak te święte krowy właśnie i nie patrzą. Bo im się pierwszeństwo należy!!! Jak się dochodzi do środka jezdni to trzeba sie zatrzymać na wysepce i rozejrzeć. Tam nie ma ciągłości pasów!!!
Gryfiński kierowca .
Gryfiński kierowca . 19.08.2019, 20:28
Człowieku jaka wysepka ??? Gdzie ??? Tam masz tylko wysepki dla aut nie dla pieszych pieszy idzie cały czas jednym pasem nie wchodząc na żadną wysepkę . Masz obowiązek zatrzymać się widząc go z lewej strony jak już jest na jezdni !!!
do idioty
do idioty 19.08.2019, 17:46
Ty debilu uważasz, że cię "zaskoczy" jak widzisz kogoś na środku jezdni, że chce przejść?
Taka debilność - przepisy wyraźnie mówią, że masz obserwować zamiary pieszego.
A ktoś kto przeszedł połowę jezdni naprawdę nie ma zamiaru czytać gazety...
Anty Atom
Anty Atom 19.08.2019, 20:03
No to można sobie łatwo kasę z ubezpieczenia wyciągnąć piesi nie muszą uważać na przejściach to lecę na pasy.....
Pieszy za kierownicą
Pieszy za kierownicą 19.08.2019, 16:30
Odkąd zrobili remont ul. Chrobrego to wielokrotnie zwiększyła się liczba potrąceń. Społeczeństwo niedoinformowane i jak się puści z jednego chodnika to leci na drugi. Do tego dochodzi pośpiech, telefon w ręce rozmowy i bach. Tragedia gotowa.
zamiar przejścia
zamiar przejścia 19.08.2019, 17:51
Kto widzi przechodzącego przez jezdnię i nie zatrzymuje się - wymusza przejazd. Doucz się...
Anty Atom
Anty Atom 19.08.2019, 20:05
Nie wymusza tylko potraca nie zatrzymując się.
Tak źle nie było jeszcze nigdy
Tak źle nie było jeszcze nigdy 19.08.2019, 17:34
Łużycka i Chrobrego to drogi śmierci. A nierób doprowadził do stanu, że nawet koncepcji obwodnicy nie mają.
pyk
pyk 19.08.2019, 16:22
Racja, ktoś to pieszym powinien wreszcie wyjaśnić.
Monika
Monika 19.08.2019, 16:27
Nie uczyli ze przed pasami trzeba zwolnic i zachowac szczegolna ostroznosc?????!!!!

Pozostałe