KION Group buduje w naszym regionie zakład produkcyjny urządzeń do transportu poziomego

  • 21.08.2019, 07:41
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
KION Group buduje w naszym regionie zakład produkcyjny urządzeń do transportu poziomego fot. dost.
Ta inwestycja będzie pierwszym zakładem produkcyjnym w Polsce wiodącego na świecie dostawcy sprzętu logistycznego. W poniedziałek 19 sierpnia 2019 r. Szczecinie odbyła się konferencja prasowa z okazji zbliżającego się rozpoczęcia budowy nowej fabryki KION KOŁBASKOWO/SZCZECIN.
  • Planowana inwestycja w nowy zakład w Kołbaskowie o wartości ponad 60 mln euro
  • Ponad 150 nowych miejsc pracy
  • Nowoczesne Centrum Badań i Rozwoju
  • Rozpoczęcie budowy: jesień 2019

 

Frankfurt nad Menem, 19 sierpnia 2019 r. – KION GROUP AG w dalszym ciągu utrzymuje swoją dynamikę rozwoju – w Kołbaskowie (woj. zachodniopomorskie) przystąpiono do budowy nowego zakładu produkcyjnego urządzeń do transportu poziomego. Wartość inwestycji w przypadku tego projektu przekroczy 60 mln euro. Dzięki tej inwestycji do 2023 roku wiodący na świecie dostawca rozwiązań dla logistyki utworzy ponad 150 miejsc pracy. Budowa zakładu produkcyjnego rozpocznie się jeszcze w tym roku. Oddanie do użytku zaplanowane zostało na początek 2021 roku. Na obszarze około 18 ha, oprócz ultranowoczesnej hali produkcyjnej, znajdzie się również Centrum Badań i Rozwoju oraz dział administracji o łącznej powierzchni niemal 44 tysięcy metrów kwadratowych.

Zakład w Polsce będzie stanowić uzupełnienie dla istniejących już w całej Europie zakładów produkcyjnych KION Group. Obsługiwać będzie w szczególności klientów o mniej intensywnych potrzebach operacyjnych z krajów leżących na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (EMEA).
– Nowa lokalizacja w samym środku Europy doskonale sprawdzi się w dalszym zagospodarowaniu potencjału tych dynamicznie rozwijających się rynków – podkreślił Gordon Riske, Prezes Zarządu KION GROUP AG, wskazując na korzyści płynące z nowej lokalizacji. – Ponadto, właśnie tutaj, w pobliżu polsko-niemieckiej granicy będziemy mogli korzystać z doskonałej sieci dostawców.

W nowym zakładzie w Kołbaskowie pod marką Linde produkowane będą wózki widłowe z przeciwwagą przeznaczone do ładunków o wadze do 3,5 tony. Zostanie tam przeniesiona produkcja seryjna, która obecnie realizowana jest w zakładach w Aschaffenburgu (Niemcy) i Xiamen (Chiny).

KION Group pragnie dodatkowo zwiększyć korzyści płynące z rozwoju branży intralogistyki w regionie EMEA.

– Nasz nowy zakład w Kołbaskowie stworzy ku temu doskonałe warunki. Będziemy mogli zaoferować ultranowoczesne środowisko pracy dla ponad 150 pracowników. Atrakcyjne perspektywy bez wątpienia zapewni powstające równolegle Centrum Badań i Rozwoju – podkreślił Gordon Riske.

 

KION Group w Polsce

Marki KION Group są obecne w Polsce już od kilkudziesięciu lat, a koncern zaliczany jest do wiodących dostawców wózków widłowych i urządzeń magazynowych w kraju. W ubiegłym roku w Polsce złożono zamówienia na ponad 29 000 nowych pojazdów, z czego niemal jedna trzecia to sprzęt marek KION Group. Statystycznie w Polsce w minionych latach rocznie składano zamówienia na ok. 600 nowych pojazdów w przeliczeniu na milion mieszkańców. W Stanach Zjednoczonych liczba zamówień sięgała 750, zaś w Niemczech nawet 1200. Powyższe porównanie dowodzi obecnego na polskim rynku potencjału wzrostu.

Oddziały dystrybucji Linde Material Handling Polska Sp. z o.o. oraz STILL POLSKA Sp. z o.o. jako cenni partnerzy dla klientów zainteresowanych nowoczesnymi urządzeniami do transportu poziomego koncentrują się na zapewnianiu kompleksowej obsługi klienta oraz szerokiej oferty rozwiązań dla intralogistyki. Oferta skierowana jest zarówno do dużych podmiotów, jak i do mniejszych firm rodzinnych, ceniących innowacyjne i zaawansowane technologicznie produkty najwyższej jakości. Ponadto w Rokietnicy koło Poznania znajduje się europejskie centrum renowacji sprzętów używanych firmy STILL. Rocznie, na powierzchni 2500 m2, dokonuje się renowacji ok. 2000 urządzeń do transportu poziomego. Także Dematic, spółka zależna KION Group i globalny specjalista do spraw przepływu materiałów, oferujący przeznaczone do optymalizacji łańcucha dostaw inteligentne rozwiązania z zakresu oprogramowania i automatyzacji, posiada pod Poznaniem swój oddział (Dematic Poland Sp. z o.o.). Obecnie na rzecz Grupy KION w Polsce pracuje ponad 800 pracowników – głównie w działach obsługi klienta i dystrybucji.

 

KION Group

KION Group jest wiodącym producentem wózków widłowych, urządzeń magazy­nowych i usług powiązanych oraz usług z zakresu łańcucha dostaw na świecie. Rozwiązania KION Group z zakresu logistyki umożliwiają optymalizację przepływu materiałów i informacji w fabrykach, magazynach i centrach dystrybucji w ponad 100 krajach. Grupa KION jest największym w Europie (i drugim na świecie) producentem urządzeń do transportu poziomego, a przy tym wiodącym producentem rozwiązań automatyzacyjnych.

Uznane na całym świecie marki KION Group zaliczane są do najlepszych w branży. Marka Dematic, najmłodszy członek KION Group, to wiodący specjalista do spraw zautomatyzowanego przepływu materiałów z bogatą ofertą inteligentnych rozwiązań z zakresu łańcucha dostaw i automatyzacji. Marki Linde i STILL obsługują rynek urządzeń do transportu poziomego premium, natomiast marka Baoli koncentruje się na segmencie wartości. Wśród regionalnych marek oferujących urządzenia do transportu poziomego we Francji największym producentem jest Fenwick, natomiast OM Voltas obsługuje rynek indyjski jako wiodący producent.

Na sześciu kontynentach pracuje ponad 1,4 miliona urządzeń do transportu poziomego i ponad 6000 zainstalowanych systemów KION Group, znajdujących zastosowanie u klientów z różnych branż, w przedsiębiorstwach różnej wielkości. Grupa zatrudnia ponad 33 tysiące pracowników. W roku 2018 wypracowała obroty o wartości 8 mld euro.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Arbeitslager
Arbeitslager 21.08.2019, 10:02
Tania siła robocza czeka na niemieckich wyzyskiwaczy a Nikoteński musi odejść!
winda
winda 21.08.2019, 09:58
A ja uprawiam transport pionowy!

Pozostałe