Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Trwa nabór do Straży Granicznej

  • 21.08.2019, 19:36
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Trwa nabór do Straży Granicznej Fot. MOSG
Trwa nabór do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej. Szanse na przyjęcie w szeregi funkcjonariuszy ma każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną. Na kandydatów czeka 70 miejsc.

Wymagania wobec kandydatów określone są w przepisach prawa. Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Po ślubowaniu w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku nowi strażnicy graniczni wysyłani są na ośmiomiesięczne szkolenie, a po nim rozpoczynają normalną służbę w swoich macierzystych jednostkach.

Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Kandydat do służby wysyłany jest również na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf.

Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Kandydaci rozwiązują tam testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Po pozytywnym zaliczeniu kandydaci wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby.

Osoby chętne do pracy w Straży Granicznej będą mogły spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających czy choćby przewodnicy psów służbowych. Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej, tak jak to się dzieje w przypadku Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Pomellen, skąd codziennie wyruszają patrole złożone z polskich pograniczników i niemieckich policjantów. To także szansa na udział w misjach zagranicznych np. w Macedonii, Grecji czy Włoszech, dokąd regularnie jeżdżą funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej.

 

Dokumenty rekrutacyjne można składać w Komendzie MOSG w Gdańsku lub najbliższej miejscu zamieszkania placówce Straży Granicznej i w Pomorskim Dywizjonie SG w Świnoujściu. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów można znaleźć na stronie internetowej www.morski.strazgraniczna.pl. Informacje na temat rekrutacji udzielane są też pod numerem telefonu 58/5242424. Placówka SG w Szczecinie informacji o naborze udziela pod numerem tel. (91) 466 55 63, 466 52 74.

 

Tadeusz Gruchalla

Wz. Rzecznika Prasowego

Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (16)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tak uważam
tak uważam 23.08.2019, 13:28
Dla singla bez zobowiązań to jak u pana Boga za piecem.
Plociuch
Plociuch 23.08.2019, 13:22
Przeniosłem się do SG z wojska dobrych kilka lat temu. I wiecie co.... Bardzo żałuję. Patrząc na kolegów którzy tam zostali to socjalnie i finansowo lepiej stają o demnie. Nie mówiąc o tych którzy odeszli na emeryturę i samej odprawy mieszkaniowej wzięli 240000zl.w SG nie do pomyślenia. Nawet taka blacha rzecz jak nagrody medale odznaczenia. W SG kolega dostał jeden medal po 30 latach służby.... I to na tyle w tym życiu. Aha a nagroda to 300zl raz w roku.
Retro
Retro 23.08.2019, 13:04
Odradzam służbę w SG. Strasznie dziwna formacja. Nepotyzm. Faworyzowanie i awansowanie niekompetentnych ludzi. Słaby budżet. Nagrody raz w roku rzędu 300zl (kolega w wojsku kwartalne!! dostaje 700-1000zl no chyba że ewidentnie popadnie to 0zl) . Sprawy mieszkaniowo socjalne coś na poziomie jak w MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ. Ogromne obciążenie służbami i nadgodzinami. I pensia na poziomie 3200 zł z wymaganiami przelozonych jak byś miał być pilotem mysliwca' prawnikiem albo doktorem nauk spolecznych. No i procedura kwalifikacji i naboru oraz czas trwania prawie jak do FBI Generalnie odradzam wstępowanie
Eror3
Eror3 23.08.2019, 12:47
Odradzam służbę w SG jeśli już mundur to polecam wojsko.. Przynajmniej wiesz za co robisz
Ludek SG
Ludek SG 22.08.2019, 13:05
Nie polecam pracy w SG. Słabe pieniądze,ciągle oddelegowania na inne placówki, nepotyzm i brak perspektyw rozwoju dla tych funkcjonariuszy co nie mają znajomości. ODRADZAM !!!!!!!
BrechtA
BrechtA 22.08.2019, 10:45
Chore planowanie, słaba kasa, nocki i ciągłe skoki do innych zmian bez szans na odpoczynek po 12 h ryrania na przejściu. Faworyzowanie pupilków i członków swoich rodzin co za tym idzie kolejne pieniądze trafiają tam gdzie nie powinny. Brak rozwoju zawodowego , traktowanie funkcjonariuszy jak podludzi gdzie pseudo oficerowie nawey nie maja pokończonych studiów ... Śmiech na sali ta formacja powinna być z zrównana z betonem a tych pseudo oficerków powinni na zbity pysk wyrzucić za sposób jak traktuja podopiecznych. Nie wspomne juz o licznych aferach zamiatanych pod dywan i nie działających zwiazkach zawodowycg. Krótko recepta na s***enie sobie życia i zdrowia = SG.
fafik
fafik 22.08.2019, 10:55
Pewno długo tam nie popracowałeś!
Hans klos
Hans klos 22.08.2019, 10:26
W Biosg juz szukają ludzi na potęgę a to to bieda region gdzie roboty nie ma a na pomorzu? Niech se te 3000 w upe wsadza. Pozdrawiam
Ghff
Ghff 22.08.2019, 08:05
3000 netto marnie. Sprzedawca gwoździ w sklepie ma taką kasę!
WOP
WOP 21.08.2019, 23:55
Nie rozumiem dlaczego procedura kwalifikacyjna kończy się komisją lekarską. Wychodzi na to, że potencjalny kandydat może przejść wszystkie etapy a następnie zostanie odrzucony przez komisję lekarską. Czy aby kolejność nie powinna być odwrotna?
Gumowiec
Gumowiec 21.08.2019, 20:59
Knagulec niech się przyjmie.Lubi gumować.
Knagulec
Knagulec 23.08.2019, 16:26
Ciebie pierwszego przegumuje jak ci coś nie pasi Gumowcu
Strasz graniczna
Strasz graniczna 21.08.2019, 22:35
Nikotyński musi odejść na gruzińską misję zagraniczną!
On
On 22.08.2019, 08:06
Wez się człowieku już w łeb pie...ij z tym tekstem
lololololo
lololololo 22.08.2019, 10:17
To tępy ch... jemu już nic nie pomoże.
many
many 21.08.2019, 20:48
A ile płacicie?!
robin
robin 21.08.2019, 23:16
podają, ze marnie 3000 netto to kto mając 35 latek będzie chciał dygać minimum 25 latek do 60tki tylko naiwny
podobno
podobno 21.08.2019, 23:19
Ale chorobowe 100 procent i do tego szybciej na emeryturę!
Ja
Ja 22.08.2019, 07:16
Już dawno znieśli przywileje o których piszesz.

Pozostałe