Nowa organizacja ruchu na odcinku DK6

  • 23.08.2019, 09:55
  • Mateusz Grzeszczuk GDDKiA
Nowa organizacja ruchu na odcinku DK6
Uwaga kierowcy jadący w stronę Koszalina. Wykonawca drogi S6 na odcinku Nowogard – Płoty wprowadził zmianę organizacji ruchu obejmującą skierowanie ruchu z obecnej DK6 na południową (w stronę Koszalina) jezdnię drogi S6 na całym odcinku o dł. 20 km. Spowodowane jest to koniecznością zamknięcia w kilku miejscach dotychczasowej DK6 po to, aby dokończyć na niej prace.

Ruch dwukierunkowy na nowej jezdni jest przejazdem przez plac budowy i wiąże się z ograniczeniem prędkości do 70 km/h i zakazem wyprzedzania na całym odcinku. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej uwagi na tym odcinku DK6 w związku z tą znaczącą zmianą organizacji ruchu, zwracanie uwagi na oznakowanie i nie jeżdżenie „na pamięć. Zakończenie całości inwestycji i oddanie do ruchu drogi już w pełnym dwujezdniowym przekroju planowane jest w IV kwartale tego roku.

 

Zmiana organizacji ruchu wiąże się również ze sporymi zmianami dla ruchu lokalnego. Dojazd do miejscowości położonych przy dotychczasowej DK6 będzie odbywał się przez tymczasowe skrzyżowania na jezdni południowej S6. Takie skrzyżowania zostały zlokalizowane w sześciu miejscach na S6, z dodatkowym ograniczeniem prędkości do 50 km/h. Najbardziej zmieni się dojazd do m. Żabowo i m. Lisowo, do których można dostać się poprzez skrzyżowania położone na wschód od miejscowości. Dojazd do Płot zapewnia węzeł Płoty, który będzie czynny dla wszystkich relacji. Zmiana dotyczy również kierowców jadących DW152, którzy w Płotach muszą pojechać DW109 w stronę Gryfic do węzła drogi S6 Płoty, po to aby pojechać w kierunku Szczecina, bądź Koszalina.

Mateusz Grzeszczuk GDDKiA

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

priv
priv 23.08.2019, 13:19
Jak jeżdżę często do Gdańska to dla mnie to dobra wiadomość.
architekt
architekt 23.08.2019, 12:17
Kupa roboty jeszcze jak widzę!
przebudowa
przebudowa 23.08.2019, 11:33
Niekiteński musi odejść prawym pasem!
najpierw przebudowa w głowie
najpierw przebudowa w głowie 23.08.2019, 12:00
Hajdasiu, twój Tomczek Milerek niech się uczy jak się informuje o inwestycjach.

Pozostałe