Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Ksiądz Henryk K. z Gryfina skazany prawomocnym wyrokiem. Apelacja odrzucona

  • 24.08.2019, 17:11
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ksiądz Henryk K. z Gryfina skazany prawomocnym wyrokiem. Apelacja odrzucona
Ksiądz proboszcz Henryk K. będzie musiał zapłacić trzy tysiące złotych grzywny, po 500 zł zadośćuczynienia na rzecz dwojga dzieci oraz pokryć koszty procesu. Sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Krzysztof Zaremba odrzucił apelacje duchownego i prokuratury, podtrzymując wyrok pierwszej instancji.

Prokuratura w procesie odwoławczym wnosiła o zasądzenie wyższej grzywny - do 5000 złotych. Natomiast obrońca księdza domagał się umorzenia sprawy ze względu nie znikomą szkodliwość czynu lub uniewinnienia.

Książ Henryk K. został uznany winnym naruszenia w 2017 r. nietykalności cielesnej dwojga dzieci. 

Proboszczowi parafii pw. Niepokanalenego Serca Maryi na Górnym Tarasie w Gryfinie zarzucano, iż 19 kwietnia 2017 r. złapał i ścisnął rękę 15-letniej Roksany oraz dwukrotnie uderzył dziewczynkę otwartą ręką w tył głowy. Natomiast zdarzenie z 13 sierpnia 2017 r. dotyczyło 7-letniego Antosia. Ksiądz został oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej polegającej na dwukrotnym szarpnięciu chłopca za rękę, a potem popchnięcie, w wyniku czego dziecko zraniło się w palec oostre kamyczki przed kościołem.

Sędzia 23 sierpnia 2019 r. oddalając opelację podkreślał, iż od duchownego powinno się wymagać szczególnie kulturalnego zachowania, które powinno być przykładem dla innych.
 
 
Ksiądz Henryk K., który podczas procesu przed Sądem Rejonowym w Gryfinie tłumaczył, że tylko uspokajał nieodpowiednio zachowujące się dzieci, nie zjawił się 23 siepnia 2019 r. na szczecińskiej sali rozpraw.
 
Wyrok jest prawomocny.
 
 
Igryfino relacjonowało przebieg procesu przed Sądem Rejonowym:
 
 
 
 
 
 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (127)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wniosek
wniosek 28.08.2019, 20:45
Czyli w sumie mimo wyroku rozeszło się wszystko po kościach!
zarembiście
zarembiście 28.08.2019, 11:09
Ksiądz przegonił zgraję rozwydrzonych bachorów i wg. sadu przekroczył prawo nietykalności cielesnej ( klapsy, szarpanie , odganianie ) ... No i dobrze ! Wymierzono karę , którą poniesie ...! I co jeszcze od niego chcecie - nienasycone ŻMIJE !
zaskroniec
zaskroniec 28.08.2019, 11:25
Chcemy aby odszedł tak jak musi Nikotyński!
Nikota
Nikota 28.08.2019, 11:39
Co , ty bredzisz hejterku ...!
to wam powiem
to wam powiem 28.08.2019, 11:22
No , własnie - idąc tym torem myślenia wymierzonej kary- wielu rodzicom nie starczyło by 500+ w formie zadośćuczynienia za lanie swoich pociech ...! Ale co zrobisz , jak nic nie zrobisz ...
J
J 27.08.2019, 09:19
TO naprawde nie przystoi aby ksiądz był zamieszany w takie rzeczy!
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 26.08.2019, 23:05
https://www.cda.pl/video/36479…
CZABAD LUBAWICZ HA HA AHA H
CZABAD LUBAWICZ HA HA AHA H 26.08.2019, 22:17
https://youtu.be/6Zd2vOaBE-0 HA HAAH AH
SCYZORUK KOSZERNY DZEPETTO HA HA AH
SCYZORUK KOSZERNY DZEPETTO HA HA AH 26.08.2019, 22:32

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

no
no 26.08.2019, 22:24
Faktycznie chamski!
Stasia
Stasia 26.08.2019, 22:10
Dajcie mu już spokój. Swoje biedak już wycierpiał!
Wniosek
Wniosek 26.08.2019, 20:24
.. Zapomniał kto komu i za czyje pieniądze ma służyć... Nauczycieli się wywala... za takie postępowanie... Jego kuria pewnie przeniesie za karę na inną parafię.. jak to z pedofilami zrobili..
logika
logika 27.08.2019, 16:33
I tu się mylisz - akurat sprawa była, bo dzieciak niszczył mienie parafii - więc akurat służył nie swojemu prywatnemu, tylko parafialnemu...
skutek
skutek 26.08.2019, 22:07
Ty chyba nie wiesz co piszesz ;nauczycieli się wywala ..... Chyba nie masz dzieci wieku szkolnym które przychodzi po szkole i mówi jak pani z LO wyzwała klasę od debili głąbów nadających się tylko do wypasania krów Ubliżenie młodzieży jest poniżające ale to świadczy tylko i wyłącznie o pani I nikt do sadu nie leci
Wniosek
Wniosek 27.08.2019, 14:31
Takie traktowanie nie godne nauczyciela ale za rękoczyny na bruk... A księdza tymbardziej.... bo nijak ma się to z naśladowaniem Jezusa.
logika
logika 27.08.2019, 16:35
Akurat pomyłka - bicz ukręcił, stoły powywracał i przegonił ze świątyni tych, co nie zachowywali się należycie.

Che che - i co ty na to?
kukurukuku
kukurukuku 26.08.2019, 20:30
Raczej nie przeniesie.Za mocno zapuszczone korzenie.Wyrok wręcz symboliczny.Mała szkodliwość społeczna.
Tylko nie mów nikomu
Tylko nie mów nikomu 26.08.2019, 17:28
A teraz zagadka
Jak myślicie, dlaczego ksiądz Witold ze zmienionym nazwiskiem trafił na naszą parafie?
Sądowy zakaz pracy z dziećmi też nie wziął się z nikąd.....

https://www.google.com/search?…
88
88 27.08.2019, 08:53
nie wierzę, on ponoć w cywilu
dux
dux 26.08.2019, 22:09
Anioł go pokarał...
ciekawy
ciekawy 26.08.2019, 20:37
Na naszą to znaczy na którą?
Dzidka
Dzidka 26.08.2019, 13:44
O jakiej kulturze mówimy w przypadku tego człowieka??? Nt jego grubiańskiego zachowanie nie tylko wobec dzieci chodzą legendy.
ja
ja 26.08.2019, 09:47
i poco wielebny było zbierać podpisy poparcia PIS na terenie kościoła?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 26.08.2019, 09:36
https://youtu.be/6DMqSPbDYIY to zwykła hucpa ten wyrok
gieniek
gieniek 26.08.2019, 09:00
Czekamy na komentarz Epidiaskopu. .
Nie "czarny"
Nie "czarny" 25.08.2019, 22:39
Czytając i patrząc na archiwalne artykuły, fajny szacunek dla Wysokiego Sądu (zwanej w tv Nadzwyczajną KASTĄ).
Gość mógł sobie ubrać zamiast "szarych spodni dresowych" krótkie spodenki, skarpetki po kolana i sandały!
Widok również byłby bezcenny, tak jak te spodnie dresowe, niczym spodnie z celi, dresiarza lub zielone wojskowe.
Ataku na czarnych ciąg dalszy, rura zmięknie jak przyjdzie trwoga, no chyba że przejdzie na czarną stronę lewackiej mocy.
Smutna
Smutna 25.08.2019, 22:01
Nie podoba mi sie bicie,czy szarpanie dzieci. Dzieckuvtrzeba wytlumaczyc. Dziecko musi byc wychowywane, a nie hodowane. Nie podoba mi sie takze to , ze Kosciol jest upolityczniony. Dzisiaj na Gornym Tarasie w kosciele zbierano podpisy na PIS. Skandal! Pan Jezus powiedzial "Oddajcie Bogu co boskie , a cesarzowi co cesarsie". Ksiadz Henryk tych slow nie zna?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 26.08.2019, 08:22
a kto jest cesarzem ha ha ah nie czasem pastuch z watykanu ha ha ah
rodzic
rodzic 25.08.2019, 22:27
Też uważam, że rodzice powinni dzieci wychowywać.
Smutna
Smutna 25.08.2019, 21:54
Nie podoba mi sie bicie,czy szarpanie dzieci. Dzieckuvtrzeba wytlumaczyc. Dziecko musi byc wychowywane, a nie hodowane. Nie podoba mi sie takze to , ze Kosciol jest upolityczniony. Dzisiaj na Gornym Tarasie w kosciele zbierano podpisy na PIS. Skandal! Pan Jezus powiedzial "Oddajcie Bogu co boskie , a cesarzowi co cesarsie". Ksiadz Henryk tych slow nie zna?
luj
luj 25.08.2019, 20:37
darmozjady
orc
orc 25.08.2019, 19:57
Nie ma co się ekscytować.Dzięki Bogu tylko pobił.
Fakt
Fakt 26.08.2019, 20:28
Mógł przecież potem pocieszać sam na sam w zachrystii.
L.
L. 25.08.2019, 20:33
Sugerujesz że mogło być gorzej? Pomyliłeś chyba osoby!
wolna wola
wolna wola 25.08.2019, 18:43
Jezus to nie ZUS. Nie jest obowiązkowy.

IHS IGRZYSKA HLANIE SEX
IHS IGRZYSKA HLANIE SEX 26.08.2019, 08:25
a co to jest za róznica gdzie cie zarejstruja jako NIEWOLNIKA EGIPSKIEGO HA HA AHA HA
tylko nie mów nikomu
tylko nie mów nikomu 25.08.2019, 18:29
Dziecko świadome tego że może być obiektem pożądania, to dziecko stracone dla Kościoła!

Ola
Ola 25.08.2019, 18:20
Kto nie był dzisiaj w Ogłupiaczu łapka w górę.
ewa
ewa 26.08.2019, 14:32
Nie pisz tak , to każdego indywidualna sprawa chodzi czy nie . Sama chodzę sporadycznie "przy okazji" ale nie mam nic do ludzi którzy chodzą na msze , bardziej razi mnie "nadgorliwiec " co sam jest mendą ale tego nie widzi bo patrzy na innego , wpierdziela się tam gdzie nie trzeba .

Pozostałe