Policyjna akcja. Mogą sprawdzić samochód na zawartość spalin

  • 27.08.2019, 14:47
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Policyjna akcja. Mogą sprawdzić samochód na zawartość spalin
28 sierpnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy (dymomierze, analizatory spalin), będą dokonywali badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Działania mają także charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, a przez to negatywnym wpływem wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak i też środowiska, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

śmiech
śmiech 28.08.2019, 08:45
to koła emitują spaliny? dziwne,to chyba jakaś nowoczesna hybryda
Hubi
Hubi 27.08.2019, 21:22
Podejście jak u Niemca, tylko ich stać na nowe samochody a znaczną większość Polaków nie. Jak zwykle ucierpi biednieszy. Wymogi zachodnie zarobki wschodnie.
Marcin
Marcin 27.08.2019, 20:01
Ciekaw czy Zwały sprawdzą, bo chyba cały tabor był by uziemiony.
Hermes
Hermes 27.08.2019, 18:50
Nikoteński musi odejść!
Ares
Ares 27.08.2019, 20:04
Dokąd?
Fakt
Fakt 29.08.2019, 10:45
Na badania zawartości spalin zatruwających innych w umigu
Max
Max 27.08.2019, 17:22
Prawidłowo powinni zbierać dowody rejestracyjne za wycięte DPF-y w ropniakach
mloidy
mloidy 27.08.2019, 17:23
Ale wtedy jak samochodzik fajnie chodzi!!!!
miś
miś 27.08.2019, 16:50
Wczoraj jechałem tędy, tych sprawdzaczy jeszcze nie było.
– Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tych sprawdzaczy wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by byli, to wy byście staruszkę zasmrodzili, tak? A to być może wasza matka!
– Jak ja mogę zasmrodzic matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?
– Halo, tu „Brzoza”, tu „Brzoza”! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu… „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!
Policmajster
Policmajster 27.08.2019, 16:39
Niekietyński musi odejść!!!
autko
autko 27.08.2019, 16:52
przez rure wydechowa
ziutek
ziutek 27.08.2019, 15:35
a mnie mogom pocałowac w pompke,samohodu nie mam a jezdrze rowerem
No problem
No problem 27.08.2019, 16:25
Z takim podejściem do pisowni to auta nie będzie miał???tak mi mówili - ucz się ucz a kupisz sobie co będziesz chciał.
Witek
Witek 27.08.2019, 15:14
A aparature mają?
mechu
mechu 27.08.2019, 15:40
Stwierdzą że kopcisz i skierują cię na badania techniczne. Już tak przecież robili.
Alkomat
Alkomat 27.08.2019, 18:54
Nikotiński kopci. Niech jego skierują!

Pozostałe