Wracamy z wakacji

  • 01.09.2019, 14:11
  • na podst. mat. policji
Wracamy z wakacji KWP Szczecin
Nadal głównym powodem zdarzeń na drodze jest między innymi nadmierna prędkość oraz nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. W czasie wakacji nad bezpieczeństwem na drogach czuwało codziennie ok. 4 tys. policjantów ruchu drogowego. Od początku wakacji policjanci zatrzymali prawie 18 tys. praw jazdy. Ponad połowa zabranych dokumentów to efekt przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h.

- Tegoroczne wakacje były bezpieczniejsze od poprzednich - powiedział wiceminister Jarosław Zieliński, przytaczając dane statystyczne podczas konferencji prasowej. 

Wynika z nich, że od 19 czerwca do 26 sierpnia doszło do ponad 400 wypadków drogowych mniej, niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Na polskich drogach zginęło o 14 osób mniej niż w tym samym okresie w 2018 roku, a 600 osób mniej zostało rannych.
- Działania, które podejmujemy od maja tego roku, w ramach specjalnie powołanego przeze mnie zespołu ukierunkowanego na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach, skutkują tym, że tych zdarzeń i osób rannych jest zdecydowanie mniej - podkreślił gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.

w każdym garnizonie zorganizowane zostały punkty kontrolne, gdzie przed podróżą można było sprawdzić stan techniczny i wyposażenie autobusów oraz trzeźwość kierowcy. Policjanci skontrolowali ponad 8 tys. autobusów, z czego 170 autokarów nie dopuszczono do dalszej jazdy. - Chcę podkreślić niezwykłe postawy policjantów nie tylko na służbie. Odnotowywaliśmy przypadki ratowania ludzkiego życia po służbie, w trakcie wypoczynku nad jeziorem czy morzem – powiedział gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji. – To pokazuje, jak kształtuje się etos polskiego policjanta, który nie tylko mając na sobie mundur, ale bardzo często poza służbą, widząc zagrożenie podejmuje działania – dodał szef Policji.

na podst. mat. policji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dobra rada
dobra rada 01.09.2019, 15:28
Ja tam jeżdżę bocznymi drogami. Bez tłoku i korków i bez POLICJI!!!!

Pozostałe