Chcą natychmiastowej reorganizacji szkół

  • 01.09.2019, 19:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Chcą natychmiastowej reorganizacji szkół Przewodniczący rady Robert Kowalski z lewej i przewodniczący komisji rewizyjnej Zdzisław Iwanicki.
-Po analizie dokumentów (…) komisja uważa, że (…) bez dokonania reorganizacji szkół gmina nie będzie w stanie realizować zadań zgodnie w wymienionymi wcześniej aktami prawnymi – powiedział na piątkowej sesji Zdzisław w Iwanicki, przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju.

Na sesji dyskusji na temat oświaty nie było. Oprócz ogólnego stwierdzenia radni z komisji rewizyjnej poszli dalej.

-Komisja zaleca podjąć natychmiastowe działania zmierzające do dostosowania sieci szkół do realnych możliwości finansowych gminy zmniejszając oraz mając na względzie efektywne wykorzystanie sal lekcyjnych w stosunku do liczby uczniów - dodał przewodniczący.

To może oznaczać, że władze gminy maja zamiar zlikwidować niektóre szkoły w gminie Trzcińsko-Zdrój.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (71)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rozsądna propozycja
rozsądna propozycja 05.09.2019, 10:17
Potrzebna jest debata w gminie na temat jej ratowania. Nie można zawężać się tylko do jednego tematu. Taką debatę powinien przeprowadzić burmistrz!
Nowy zarzadca!
Nowy zarzadca! 05.09.2019, 16:02
Z gory skazane na klęskę. Uslyszymy ponownie o szkolach i tyle. A potem jeszcze beda klamac,ze ich wygwizdano, tak jak to jeden pan opowiada...😏
TT
TT 04.09.2019, 13:24
Zle się dzieje w tej gminie, nigdy jeszcze społeczeństwo nie było tak podzielone! Wróbel ma swoich sołtysów i radnych (nie wszystkich) tylko, ze Ci sołtysi tracą poparcie wśród mieszkańców swoich wsi, co raz wiecej osób zaczyna dostrzegac co sie dzieje, ze wcale rządzący nie chcą dobrze dla ogółu tylko dla wybrańców
ja to rozumiem
ja to rozumiem 04.09.2019, 22:26
Dzieje się to że trzeba ratować gminę z zapaści finansowej!
SOS
SOS 05.09.2019, 08:34
Właśnie ratowac, a nie pogrążać i zaciągać kredyt na bezsensowna termomodernizacje szkoły w Goralicach! To zrujnuje tę gmine!!! Szkola w Stołecznej i Gogilicach nie są nic winne! Kosztem tych dwóch szkół próbuje reaktywować góralicka szkołę! Zlikwidować, zaciągnąć kredyt, termomodernizowac i pogłębić zadłużenie o to jest cel naszej władzy!!!
A ja nie rozumiem
A ja nie rozumiem 04.09.2019, 22:40
A ja nie rozumiem.Niby Zapaść finansowa, ale ciepłe posadki dla znajomych są. I na to kasa jest! Teraz wiadomo, czemu chcą " usuwać" szkoły!
Nela
Nela 04.09.2019, 13:19
Będą likwidować nanic pieniędzy niema a szatnie w Piasecznie postawili jak by to było najważniejsze ,a teraz szkół się czepiają i oszczędności szukają
Hanka
Hanka 04.09.2019, 13:12
?
Oszczędny
Oszczędny 04.09.2019, 12:06
Skoro chce się oszczędzać to trzeba było dać na rewitalizację szkoły w stołecznej.,gdzie jest projekt na milion z czego wkład własny to tylko 150 tys. Z możliwością rozłożenia to na raty. Byłaby odnowiona szkoła, boisko, orlik itd. I pomiescilaby wszystkie dzieci. Po co zaciągać kolejny kredyt i robić takie wielkie inwestycje w szkole w goralicach. Tam potrzebny jest prawie milion wkładu własnego. Czy to nie jest kolejny błąd? Trzeba zacząć oszczędzać a nie zaciągać kolejne kredyty! Tylko po to żeby ratować szkole w Goralicach.!
Źle się dzieje
Źle się dzieje 04.09.2019, 10:53
Zamknięcie tych dwóch szkół nie uratuje tej gminy! I tak czeka ją program naprawczy! Czy te szkoły będą czy nie nic to nie zmieni. Więc proszę nie robić ludziom wody z mózgu i nie szukać winy w szkołach bo za taki stan a nie inny składa się wiele innych czynników między innymi źle podejmowane decyzję i złe inwestycje. Tylko teraz miało się to zmienić a jest tak samo! Dalej inwestuje się w coś co za chwilę okaże się trupem z szafy..
Xxx
Xxx 04.09.2019, 10:31
Ile będzie kosztować gminę termomodernizacja szkoły w Góralicach? Czy to jest pierwsza potrzeba? Tyle pieniędzy wydawać na szkole gdzie są inne wydatki pilniejsze i potrzebniejsze dla mieszkańców! Na siłę chca robić reorganizacje szkół a nie mają nawet wyliczeń że zaoszczedza złotówkę! A po drugie wszystko to robi się za plecami mieszkańców i wbrew ich woli! Wszystko po to żeby na siłę utrzymać szkołę w Goralicach która została wybudowana,, przez pomyłkę '' i teraz inni musza ponosić tego konsekwencje.
Obserwator
Obserwator 03.09.2019, 21:55
Tu chodzi o to by zapełnić szkołę w Goralicach spędzić wszystkie dzieci z wiosek do jednego miejsca bo Kowalski nie wie co z tym budynkiem zrobić może sprzedać soltysowi z Gogolic będzie wilk syty i dzieci z wiejskich szkół szczęśliwe już raz bylo nie wypalem to gimnazjum gdzie nauczyciele nie potrafili poradzić sobie z młodzieżą która piła paliła nie tylko papierosy a była też przemoc między dziećmi w małych szkołach dzieci są bezpieczne a zwłaszcza w szkole w gogolicach gdzie nauczyciel to jest jak członek rodziny każdego ucznia
Przejrzyjcie na oczy
Przejrzyjcie na oczy 03.09.2019, 21:38
Gmina od kilku lat popadała w kolosalne długi , teraz kiedy nowy burmistrz próbuje w jakiś sposób , choć trochę ratować gminę , zostaje osądzony oto ze niszczy gminę , czy to normalne ? Usunięcie szkoły w gogolicach i stołecznej to nie ,,widzimisie” władzy lecz fakty o których każdy wie ze te szkoły w dużej mierze są powodem takiej sytuacji w gminie. Głupi by to zrozumiał , szkoła w Goralicach stoi pusta , porównując warunki w Gogolicach a Goralicach , niebo a ziemia , orlik , sala sportowa , prysznice , mało argumentów ? Ale kto głupi to nie przetłumaczą żadne argumenty. Tylko pytam się jak może być przeprowadzany wf lub zajęcia w parach czy grupach w gogolicach skoro w klasie jest 5 dzieci ? I gdzie sprawiedliwość wobec nauczycieli biorąc pod uwagę szkole w Trzcinsku , skoro w Gogolicach nauczyciel do przeprowadzenia lekcji ma 5osob , a w Trzcinsku ten sam materiał przerobić musi z 25 osobami ?
mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy 10.09.2019, 13:27
W punkt !!!
Na glupote, nie ma rady!!!!
Na glupote, nie ma rady!!!! 06.09.2019, 22:35
Szkola w Goralicach stoi pusta... tak piszesz? To po co ta termomodernizacja?!!! Gdzie jest sens wlozenia w nia chocby zlotowki? ! Nie rozumie i nie zrozumie! Inna szkola stoi zapelniona , potrzebuje tylko 150 tys, bo reszte czyli MILION doklada unia, pomiesci wszystkie dzieci, pozwoli zaoszczedzic, bylby orlik, nowoczesne klasy, ale nie , nasz soltys nie nazywa sie robert!!!😏😏😏szkoda,ujemne skutki dla calej gminy!!!
w końcu to wasza głupota
w końcu to wasza głupota 10.09.2019, 13:28
A to nawet zabawne !bez sensu,ale zabawne
💪
💪 04.09.2019, 22:21
Żenujący komentarz, bardzo żenujący. Nazywać tyle osób głupimi to trzeba samemu być idiotą. Orlik w Góralicach po prostu jest, tylko jest, nic więcej. Mało dzieci, mało argumentów, mało rozumu i logiki ze strony władzy. Przerobić to można śmietanę na masło, dzieci się uczy panie burmistrzu. I kto tu jest głupi?
🤭
🤭 04.09.2019, 10:35
Skoro szkoła w goralicach jest taka idealna i ma takie świetne warunki po co potrzebuje milionów na remont??? I wpedzi gminę w jeszcze większe dlugi!
Przerób siebie!
Przerób siebie! 03.09.2019, 21:47
Przerabia to się starą kieckę, a nie materiał. A ludzi od głupich nie wyzywaj, bo chyba masz na myśli siebie. Naszych szkół nie oddamy, wypchajcie się trocinami!
Ulala
Ulala 03.09.2019, 21:46
Chyba lepiej pościć dwa autobusy żeby zabierały dzieci z gogolic i wiosek i zawieźć do goralic i tak samo ze stołecznej niż trzymać te dwie szkoły ?
😁
😁 04.09.2019, 23:15
Ulala chyba lepiej puścić się.. kończyć nie będę, mądry zrozumie, a głupi przeczyta😁😁😁
mieszkaniec
mieszkaniec 10.09.2019, 13:31
oj to ty chyba nic nie ogarniasz..a nie puszczanie się ogarniasz
Uu
Uu 03.09.2019, 22:05
Dzieci ze Stołecznej w jeden autobus sie nie zmieszcza za dużo ich jest!
anonimowy obserwator
anonimowy obserwator 03.09.2019, 21:03
Czytam komentarze i nie wierzę jak wiele nienaści mają w sobie ludzie, którzy je piszą (zapewne pochodzący z wiosek, w których szkoły mają być usunięte). Drodzy współobywatele, nic nie dzieje się bez przyczyny, czasem lepiej zainwestować w obiekt najbardziej przyjazny i przystosowany dla edukacji młodzieży niż wydawać pieniądze na rozwalające się i moralnie i fizycznie budynki szkolne, bez tego gmina nie stanie na nogi. Pamiętajcie - tutaj chodzi o dzieci, a nie o to która wieś co posiada. Przez tyle lat dzieci dojeżdżają autobusami z miejscowości do miejscowości i nigdy nikt nie stawał z takim oburzeniem w tej sprawie. Proszę więc nie pałać taką złością i nienawiścią i tylko nauczyć się wzajemnego szacunku. Wyzwiskami jeszcze nigdy nikt nic nie zdziałał.
😬
😬 04.09.2019, 22:30
Tak, nienawidzę tych, którzy zdanie innych mają za nic. A jeśli jeszcze ich argumenty są gowno warte, to nienawidzę ich podwójnie. Mówiąc to mam na myśli dobro dzieci i proszę nie nazywaj mnie współobywatelem, bo mnie to obraża.
Takie buty!
Takie buty! 04.09.2019, 10:43
Usunięte, czyli co? Zrównane z ziemią? No tak, Holender zepchnie spychaczem i rzepak posieje! A to gminy wpadnie z 500 tys. i i budżet gminy uratuje! Śmiechu warte! Takie plany mają kocury!
Nn
Nn 04.09.2019, 10:41
Rozwalajacy się budynek to chyba w Goralicach skoro potrzebuje miliony na remont!
Szok
Szok 03.09.2019, 21:53
Usunięte??? Może Pani bardziej rozwinąć ten temat? Szok!!! juz nie reorganizacja, nawet nie likwidacja tylko usuwanie???!!! Totalna hipokryzja i arogancja! Najlepiej od razu wymeldujcie i usunce z terenu gminy tych ludzi ze wsi, ktorzy walcza o dobro swoich dzieci!
Taka prawda!
Taka prawda! 03.09.2019, 21:26
Rozwala się fizycznie i moralnie to góralicki moloch!
Zanim napiszesz to pomysl!!!
Zanim napiszesz to pomysl!!! 03.09.2019, 21:16
Moralnie to chyba ty jestes rozwalona,wlasnie po takim komentarzu widac kto zieje nienawiscia . Obiekt najbardziej przyjazny? Jakim prawem tak piszesz?! Obrazasz inne szkoly, to swiadczy o twoim poziomie! Wlasnie dlatego nie chcemy wam oddac dzieci! I nie chodzino dojazdy! A o rowne traktowanie. Jesli dla jednych znajduja sie nagle pieniadze czemu nie ma ich dla drugich , chociaz ci drudza prosza o wiele mniej! My myslimy o calej gminie,dllatego walczymy!!! Jestesmy przekonani,ze warto zainwestowac wcale nieduze pieniadze w szkole,ktora pomiesci wszystkie dzieci i przy tym zaoszczedzic!!!
no pomyśl...
no pomyśl... 10.09.2019, 13:35
Na szczęście nie macie nic do powiedzenia,bo pewnie obozy dla innych byście postawili
Ludzie obudzcie sie!!!
Ludzie obudzcie sie!!! 03.09.2019, 21:02
Powinna nastapic natychmiastowa reorganizacja ,ale wladzy! Wladza powinna sluzyc ludziom a nie jednemu panowi! On sie nachapie , ustawi swoja wies, a inne padna , moze tylko kolo gospodyn wiejskich im zostanie, wstyd!
Wciąż to samo
Wciąż to samo 03.09.2019, 21:29
Dziwię się elemelkowi...kompletnie nie ma własnego zdania, wszystkim rządzą dwa koty, on nic nie ma do gadania. Wszystko dla Góralic, dla kotów, wszystko kosztem innych. Tak nie powinno być.
Troll
Troll 03.09.2019, 17:26
Widać że POpaprańcy rządzą gminą.
potwierdzam
potwierdzam 03.09.2019, 21:20
Racja, prawdziwy z ciebie troll!
z ostatniej chwili
z ostatniej chwili 03.09.2019, 15:28
Chcą też przenieść ratusz, TCK i halę sportową do Góralic
Paulek73
Paulek73 03.09.2019, 13:33
Tego burmistrza i wszystkich radnych na taczkach wywieźć i powtórzyć wybory.
TW Anna
TW Anna 03.09.2019, 08:45
Wymowne zdjęcie. Podpis tylko jeden. O dwóch takich co zniszczyli Gminę
taka zamiana
taka zamiana 03.09.2019, 09:15
Za zniszczenia to podziękują Zbigniewowi. Teraz przyszedł czas na ratowanie.
dobra zmiana
dobra zmiana 03.09.2019, 12:19
raczej podziękują radzie, w której za Zbigniewa zasiadali obaj Panowie i blokowali planowane zmiany, które doprowadziły, że teraz walczą o szkołę w Góralicach.
co do faktów
co do faktów 03.09.2019, 12:28
Nie blokowali żadnych zmian, ponieważ burmistrz Kitlas nie zgłaszał żadnych projektów uchwał w tym zakresie. Nie mogli być przeciw czemuś, co w ogóle nie istniało!
Ciekawe
Ciekawe 03.09.2019, 21:31
Mieli większość w radzie , a nie robili nic. Teraz nagle tacy mądrzy? Ciekawe
wpunkt
wpunkt 02.09.2019, 16:47
Analiza została przeprowadzona na [podst. dokumentów i danych finansowych. Komentarze to w większości dywagacje oderwane od rzeczywistości!
Totalni
Totalni 03.09.2019, 21:33
Ale tych dokumentów nikt nie widział, nikt nic nie wie, uchwały nie wiadomo o czym, nie publikuje się treści uchwał, nic dla ludzi, bo po co? Totalitaryzm w pełni!
Wypunktuj!
Wypunktuj! 02.09.2019, 19:48
Podaj przyklad tych dywagacji? Co jest nieprawda?
Wysłuchaj
Wysłuchaj 03.09.2019, 12:29
Posłuchaj sobie obrad sesji. Tam są wszystkie wymienione!
Wczytaj sie!
Wczytaj sie! 03.09.2019, 14:01
To ty dobrze poczytaj komentarze i zrozumiesz co sie ludziom nie podoba! O ile potrafidz czytac ze zrozumieniem!
Prawda
Prawda 02.09.2019, 16:35
To co wyprawia"władza" woła o pomste do nieba! Totalna paranoja i brak gospodarnosci!!! Winią szkoły , a sami sa winowajcami! Ludzie przejrzyjcie na oczy tak byc nie może, zamykać coś co tętni życiem, aby przywrócić do życia trupa.... z szafy😑🤔
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.09.2019, 13:58
Szybko chcą zamknąć dwie szkoły , bo za chwilkę wyjdzie na wierzch która szkoła w gminie jest tak naprawdę do zamknięcia mało dzieci a moloch trzeba utrzymać , mam nadzieje ze radni jeszcze pokażą ze potrafią samodzielnie myśleć i podejmować decyzje , bo jak narazie przewodniczący decyduje o całej gminie . Przykre ale prawdziwe .
Referendum!!!
Referendum!!! 01.09.2019, 22:07
Przeanalizowalismy to wszystko i stwierdzamy,ze potrzeba nowego burmistrza!!!
czerwononosy
czerwononosy 01.09.2019, 22:58
Chyba Mikołaja w zworkiem pieniędzy!
 !!!
!!! 01.09.2019, 22:01
Hej przewodniczacy! Spoleczenstwo proponuje natychniastowe odsuniecie Ciebie od wladzy , wtedy moze ta rada zacznie podejmowac decyzje korzystne dla calej gminy a nie tylko jednej wioski G...😏😏😏
??