Upamiętnili 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej [FOTO, WIDEO]

  • 02.09.2019, 07:13
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Upamiętnili 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej [FOTO, WIDEO]
W związku z przypadającą 1 września rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej, w gminach Mieszkowice i Cedynia odbyły się uroczystości upamiętniające to tragiczne wydarzenie. Obchody 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej zorganizowano na cmentarzu wojennym żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach oraz w siekierkowskim kościele - Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Rafał Mucha, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, radni powiatowi i gminni, burmistrzowie okolicznych gmin.

Wojsko oddało salwę honorową poległym na cmentarzu wojennym:

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Eliza Michalik
Eliza Michalik 02.09.2019, 20:45
A dlaczego właściwie obchodzimy rocznicę wybuchu wojny? Zakończenia - rozumiem, ale wybuchu?
Padają argumenty: żeby zapamiętać, żeby upamiętnić tragedię... i to do mnie nie przemawia. Mamy historię, książki i pamiętniki, relacje świadków, filmy i zdjęcia. Mamy wszystko co trzeba, żeby pamiętać. Te "obchody", których jesteśmy świadkami, ten jeden dzień, a właściwie godziny, to nic innego jak polityczny cyrk, okazja, żeby niektórzy mogli się pokazać i zrobić wrażenie, że są tacy wrażliwi - podczas kiedy wcale nie są, czego dowody mamy codziennie. Jestem na nie, dla mnie te obchody to upaństwowione fałsz i hipokryzja. Wzdychają nad okropieństwem wojny ci, którzy na co dzień szczują na siebie ludzi i traktują bliźnich podle, nieuczciwie i niesprawiedliwie. Jeśli jest Wam to potrzebne, szanuję to, ale ja nie potrzebuję tego wcale. Poza tym - może poobchodzilibyśmy wreszcie coś pozytywnego, jakieś sukcesy? Ich też było sporo w Polskiej historii. A od wspominania wybuchów wojen, lepsze są konkretne pragmatyczne działania, które zapobiegną im w przyszłości.
ja
ja 02.09.2019, 09:47
mucha mucha ,wszędzie mucha.Wszystkie ręcew na wybory .CHYBA JESZCZE NIE OTWIERAŁ UROCZYŚCIE TOALET.jak by wybudowali zakład że przy oywarciu bzyczała MUCHA
mucha ma wolne
mucha ma wolne 02.09.2019, 11:29

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

z Gryfina
z Gryfina 02.09.2019, 07:59
W Gryfinie wczoraj odpoczywali bo dzień wolny. Obchody rocznicowe będą za tydzień? Kpiny i żarty z historii
michu
michu 02.09.2019, 16:03
Dlaczego za tydzień?
zero profesjonalizmu
zero profesjonalizmu 02.09.2019, 07:54
a arcybiskupa nie było????????????/ co to za pomijanie!!!!

Pozostałe