Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Są pieniądze na oczyszczalnie ścieków i targowiska

  • 02.09.2019, 13:00
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Są pieniądze na oczyszczalnie ścieków i targowiska
Ponad 37 mln zł to dodatkowe, unijne środki na inwestycje w zakresie rozwoju infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz targowej na obszarach wiejskich województwa zachodniopomorskiego. Wspierana będzie m.in. budowa, przebudowa lub doposażenie oczyszczalni ścieków, również tych przydomowych, ujęć wody, instalacji do osadów ściekowych, a także budowa lub modernizacja targowisk

Wnioski w ramach II naborów można składać od 2 września br.

 

Gospodarka wodno-ściekowa

O finansową pomoc mogą starać się samorządy, spółki, w której jedynymi udziałowcami są jednostki samorządu terytorialnego i związki międzygminne. Podmioty te swoje inwestycje muszą jednak realizować na terenie gmin wiejskich oraz miejsko-wiejskich i miejskich, z wyłączeniem miast liczących powyżej 5000 mieszkańców. Dofinansowana będzie budowa, przebudowa lub wyposażenie obiektów budowlanych służących do zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania i oczyszczania ścieków – oczyszczalni ścieków, ujęć wody i stacji uzdatniania wody, systemów kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych, przydomowych oczyszczalni ścieków, zbiorowych systemów zaopatrzenia w wodę, instalacji do osadów ściekowych. Beneficjenci otrzymają też finansową pomoc na zakup i montaż urządzeń oraz instalacji kanalizacyjnych lub wodociągowych.

 

Maksymalna wartość dofinansowania wynosi do 2 mln zł. Łączna pula środków dla tego zadania to ponad 32 mln zł. Nabór wniosków odbywa się w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Potrwa on do 18 października 2019 r.

 

W wyniku przeprowadzonego w 2016 r. pierwszego naboru wniosków na działania związane z gospodarką wodno-ściekową dotacje przyznano 41 inwestycjom. Łączna kwota wsparcia z PROW 2014-2020 wyniosła ok. 43 mln zł.

 

Targowiska, promocja produktów lokalnych

 

O dotację mogą starać się gminy i powiaty oraz związki międzygminne i powiatowe w miejscowościach liczących do 200 tys. mieszkańców. Jeden projekt może otrzymać maksymalnie 1 mln zł. Przyznane środki, oprócz budowy lub przebudowy obiektu, mogą zostać wydane na: zakup nowych urządzeń, materiałów i usług potrzebnych do promocji towarów lokalnych.

 

Łączna pula środków to ponad 5 mln zł. Nabór wniosków trwa do 17 września 2019 r.

Dzięki środkom z I naboru wniosków, przeprowadzonego w 2017 r., wybudowanych lub zmodernizowanych zostało w województwie 7 targowisk. Dofinansowanie tych inwestycji z PROW 2014-2020 wyniosło łącznie 7 mln zł.

 

Wnioski należy składać w Sekretariacie Wydziału Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przy ul. Starzyńskiego 1 w Szczecinie.

 

Zwiększona alokacja to m.in. efekt przyznania dodatkowych środków dla województwa zachodniopomorskiego, a także oszczędności poprzetargowe.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zakłopotana
zakłopotana 08.09.2019, 22:31
jestem ciekawa,czy pan Burmistrz z Morynia, który nam wszystkim obiecywał przed wyborami dotrzyma słowa?!. Miała powstać oczyszczalnia w Klępiczu,(ścieki są tak drogie tutaj że nie długo będziemy pracować tylko na opłaty rachunków)miały powstać nowe drogi,brak chodników,brak krawężników. Więc czekamy panie Burmistrzu na dotrzymanie swojego słowa i obietnic!!!!.
ptak
ptak 09.09.2019, 08:30
Nie wszytko od razu. Ma jeszcze 4 lata!
Tomaszek
Tomaszek 03.09.2019, 23:16
Nas to nie interesuje bo to nie nasza kompetencja ino mieszkańców. Trzeba by ich spytać. I dajcie mapkę.
Urzędnik
Urzędnik 02.09.2019, 20:03
Mnietek ! nie denerwuj się. Nie śpiesz się . I tak nie zdążycie.
East
East 02.09.2019, 18:33
Pitbull West Coast madafaka!
zarośnięte targowisko
zarośnięte targowisko 02.09.2019, 14:09
Nikietyński musi odejść!!!
bu ha ha
bu ha ha 02.09.2019, 15:03
po pieniondze
???
??? 02.09.2019, 13:27
Sawaryn o tym wie?
nie moja kompetencja
nie moja kompetencja 02.09.2019, 19:38
Pytasz o tego który niczym się nie interesuje?
Gryfiniak
Gryfiniak 02.09.2019, 13:26
Nareszcie pazdziiochy spod Biedronki na Chrobrego znikną razem Z tymi kiczowatymi szmatami!!!!!!
Jb
Jb 03.09.2019, 05:32
Co prawda to prawda już mi się rzygać chcę jak na nich patsze pogonić do roboty!!!!!
W Gryfinie musi śmierdzieć
W Gryfinie musi śmierdzieć 02.09.2019, 14:49
Chadzasz do biedry sztuczne jedzenie ?

Pozostałe