Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Akcja "Przerwany marsz"

  • 02.09.2019, 17:19
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Akcja "Przerwany marsz" Inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej.
Wróciliśmy do szkoły po wspaniałych, słonecznych wakacjach. Jednak tegoroczne powitanie murów szkoły, wychowawców, nauczycieli było wyjątkowe. Towarzyszyli nam przedstawiciele pokolenia, któremu wybuch II wojny światowej 80 lat temu uniemożliwił radosny powrót z wakacyjnych wojaży. 2 września 2019 r. symbolicznie dokończyli swój marsz przychodząc do szkoły.

Ta ogólnopolska akcja, w której wzięliśmy udział, była okazją do wspólnej inauguracji nowego roku szkolnego, integracji pokoleń poprzez samą obecność Polskich Dzieci Wojny oraz odśpiewanie naszego hymnu narodowego. O godzinie 800 uczestniczyliśmy we mszy świętej odprawianej przez ks. Wojciecha Koisa. Następnie uczestnicy uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie odbyła się uroczystość. Gościliśmy seniorów, pokolenie Dzieci Wojny: p. Irenę Fedczyszyn, p. Leokadię Lewandowską, p. Ludwikę Powiadę, p. Franciszkę Krakowską, p. Danutę Nowak, p. Krystynę Szermerowską, p. Helenę Krysztoforską,
p. Antoninę Wodzińską
, przedstawiciela burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój- p. Wiesławę Sugier, przewodniczącą Rady Rodziców – p. Joannę Wysocką a także przedstawicieli Nadleśnictwa Różańsko- p. Agatę Chmurę i p. Roberta Kmiecia, którzy włączyli się w akcję Przerwany Marsz…

W czasie powitania gości p. dyrektor Wanda Angowska nawiązała w swojej wypowiedzi do historycznych wydarzeń, które w znaczący sposób wpłynęły na losy dzieci- dziś seniorów. Przypomniała słowa Jana Pawła II: „Naród, który zapomina o swojej historii jest skazany na zagładę”. Mówiła, że pokolenie seniorów przypomina nam okrucieństwo II wojny światowej i zasługuje na pamięć historyczną, a nie na zapomnienie. Dziś Dzieci Wojny zakończyły swój przerwany marsz do szkoły, zaśpiewały wspólnie z młodym pokoleniem nasz hymn narodowy. Na pamiątkę goście otrzymali emblematy z logo szkoły oraz drobne upominki. Niespodzianki dla przybyłych pań przygotowało także Nadleśnictwo Różańsko. Ciekawe publikacje oraz przewodnik po naszym regionie mogą być źródłem wiedzy na temat niezwykłych zakątków naszego województwa. Następnie odśpiewaliśmy hymn szkoły. Nie zabrakło życzeń sukcesów w nowym roku szkolnym oraz powitania najmłodszych dzieci
z oddziału przedszkolnego. Pani Joanna Wysocka przekazała zebranym informacje
ze spotkania przy Okrągłym Stole w Kuratorium Oświaty w Szczecinie, dotyczącym przyszłości edukacji. Była to także okazja do podziękowania p. Kurator za stanowisko, jakie zajęła w sprawie naszej placówki. Pamiątką tego niezapomnianego spotkania pokoleń będzie wspólna fotografia oraz wpisy do ,,Księgi Pamiątkowej”. Zaproszeni goście zwiedzili szkołę, mieli możliwość poznania warunków naszej pracy, korzystania z nowych tablic interaktywnych. Wspólny poczęstunek stał się okazją do przypomnienia pieśni i piosenek śpiewanych w dzieciństwie i latach młodości. W murach szkoły rozbrzmiewały piosenki Dzieci Wojny. Owocem tych niecodziennych chwil będą ,,Pamiętniki Pokoleń”, w których zostaną zamieszczone wywiady z dziadkami i pradziadkami. Inauguracja nowego roku szkolnego to także spotkanie z wychowawcami, nauczycielami oraz koleżankami i kolegami. Życzymy wielu sukcesów, radości ze zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.

Niech edukacja będzie wspaniałą przygodą dla każdego z nas.

Elżbieta Bożek

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

🙂
🙂 04.09.2019, 14:58
Brawo! Cudowna szkoła!
TW Anna
TW Anna 03.09.2019, 08:44
A gdzie przedstawiciel narodu gminy ?
Gdzie ten któremu ludzi rok temu zaufali i uwierzyli w jego dobre intencje ?
Gdzie jesteś Emelelku ?
Historia
Historia 02.09.2019, 20:34
Wojna to nieodłączna cześć naszej historii, to My, to Polska! Okrutna, brutalna, zimna wojna zniszyła wiele, zabrała mnóstwo niewinnych ludzi, wywołała wiele łez i rodzinnych tragedii, dlatego musimy o tym pamiętać i przekazywać tę wiedzę kolejny pokoleniom! Przypominać młodym o trudach wojny, przytaczac różne historie z tego czasu, uczyć szacunku do osob starszych, poszanowania ich historii często bardzo dramatycznej, a szkoła jako instytucja państwowa jest znakomitym miejscem do czynienia tego.
Prawda, że jaja ktoś robi ?
Prawda, że jaja ktoś robi ? 02.09.2019, 19:56
Wojna w szkole ? I to światowa. Ja pier……. .
Murem za szkola!!!
Murem za szkola!!! 02.09.2019, 19:54
Przejmujaca uroczystosc, jak zawsze w tej szkole😊😊😊dla mieszkancow to jedyne miejsce we wsi gdzie moga sie spotkac wszyscy razem i pielegnowac tradycje narodowe, patriotyczne, a takze razem obchodzic wszystkie swieta! Nie pozwolmy tego zaprzepascic! 50 lat tradycji niech trwa jeszcze przez kolejne 50! Stoleczna na to zasluguje!
Brawo
Brawo 02.09.2019, 19:12
Wcale tam nie jest tak ubogo, dzieci sporo, tablice nowoczesne... rodzice bardzo prężnie działają wraz z dyrekcja i nauczycielami👏👏👏szkoda likwidować, dużo dobrgo tam się dzieje, podziwiam!
Bóg z nami
Bóg z nami 02.09.2019, 19:58
I ile katechetek ?!
dygresja
dygresja 02.09.2019, 17:48
Proszę, proszę, mają tablicę interaktywną. A takie te szkoły miały być niedoposażone....
z1c
z1c 02.09.2019, 18:02
i 6 komputerów, brakuje jeszcze z 18
Referendum!!!
Referendum!!! 02.09.2019, 19:40
Moze i brakuje, ale my nie mamy co liczyc na pomoc, bo jak narazie uwzgledniane sa potrzeby tylko jednej szkoly!
mentor
mentor 02.09.2019, 17:45
Sporą grupę udało się zebrać. Gratulacje!

Pozostałe