Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Debata oświatowa z udziałem pedagogów z naszego powiatu

  • 03.09.2019, 10:39
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Debata oświatowa z udziałem pedagogów z naszego powiatu ZUW
Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny odbył się dziś w Szczecinie. W debacie na temat oświaty z udziałem wiceministra edukacji narodowej Macieja Kopcia, wicewojewody zachodniopomorskiego Marka Subocza i zachodniopomorskiej kurator oświaty Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy uczestniczyli dyrektorzy szkół, przedstawiciele nauczycieli, rodziców, uczniów, samorządów, związków zawodowych i organizacji pozarządowych.

- Rozmowy przebiegały w rzeczowej atmosferze dialogu – powiedział podsumowując obrady wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć. - Uczestnicy poruszali ważne kwestie, m.in. dotyczące szkolnictwa zawodowego, systemu egzaminacyjnego, czy roli samorządów uczniowskich.

- Spotkanie w szerokim gronie, z osobami zainteresowanymi pozytywnymi zmianami w oświacie było niezwykle potrzebne – dodał wicewojewoda Marek Subocz. - Zgłoszone postulaty zostaną przedstawione premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szkola
Szkola 04.09.2019, 22:33
Jestem za 40 godzinnym tygodniem pracy od 7 do 15 i ani mniej ani więcej. Skończy się wieczna walka o plan. Nie wiem jak to wygląda u was w szkole ale u mnie to istny cyrk na kółkach. Ci co mają dzieci już od połowy sierpnia zaczynają kwiczec że muszą mieć na 8 i koniecznie jak najwcześniej kończyć bo mają dzieci. Ktoś tam prowadzi zajęcia w domu kultury więc też oczywiście musi mieć wolne od 13. Ksiądz z kolei ma mieć wolne we wtorek i koniec. Ktoś inny robi podyplomowe więc piątek do 12. Historyczka po godzinach opiekuje się wnukiem więc chce planu dostosowanego do pracy przedszkola wnuka. Normalnie kabaret.
Błogi
Błogi 04.09.2019, 17:45
W szkołach dramatycznie brakuje psychologów i pedagogów. I nic w tej sprawie konkretnego w ostatnim czasie nie zrobiono!
I nie ma
I nie ma 04.09.2019, 16:19
I cała ta debata też o kant d..... Posiedzą popierd.... i do domu na obiad. Efekt jak zwykle - brak.
ksiundz dobrodziej
ksiundz dobrodziej 03.09.2019, 19:16
Obiecali, że nie będzie gimnazjów. I nie ma! Obiecali nowych szkolnych psychologów, dentystów i stołówki w każdej podstawówce. I nie ma!
pitból
pitból 03.09.2019, 19:01
Ogólnie to nauczyciele są ą mało solidarni, a związki zawodowe w szkołach i przedszkolach zbyt słabe, by doprowadzić do jakiejkolwiek większej akcji.
impertynencja
impertynencja 03.09.2019, 18:53
Wyraźnie mówię, że chaos jest być może w pani głowie, dotyczący oświaty - stwierdził minister Dariusz Piontkowski do dziennikarki.
Normalna mama
Normalna mama 03.09.2019, 20:13
No i córcia wróciła ze szkoły o osiemnastej. O normalnej porze religia potem okienko no i potem reszta niepotrzebnej wiedzy. Z religii rezygnujemy .
Piontek
Piontek 03.09.2019, 19:02
Uważam że pan Piontkowski ma za mało kultury
Kmik
Kmik 03.09.2019, 19:20
I na dodatek wygląd przestepcy. Nie wzbudza zaufania.
buta i arogancja
buta i arogancja 03.09.2019, 19:14
Myślał może że do uczennicy mówi!
Sara
Sara 03.09.2019, 17:17
Uważam, że obecna podstawa programową jest nie do przyjęcia. Dzieci zamiast się rozwijać będą się cofać. Płacę podatki i chcę żeby moje dziecko uczyło się w dobrej, przyjaznej szkole w ktorej pracują dobrzy, myślący nauczyciele. Wierzę, ze tacy jesteście skoro nie zgadzacie sie na ten absurd nazywany reformą. Polecam zapoznać się z nią a potem komentować.
jasne
jasne 03.09.2019, 17:15
W szkole wróciło wszystko do normy, czyli jak było , powrzechniak, matura, zawodówki, i studia.
Uczeń
Uczeń 03.09.2019, 20:16
Ciekawe czy wprowadzą dodatkowe punkty na studia dla patologii.
sorry
sorry 03.09.2019, 17:14
No tak, niektórzy pracują na 2-3 etaty, zarabiają od 3 do 10 tys. miesięcznie (niektóre nauczycielki pit roczny wykazują ponad 100tys.!!) i mają wiecznie problemy. .. może jak by pracowali na normalnych zasadach 40/7 (8 godzin dziennie) i zarabiali te 2500 na rękę to by zmienili myślenie...
Belfer
Belfer 03.09.2019, 19:27
Z miłą chęcią chciałabym pracować w szkole 40 godzin tygodniowo jako nauczyciel, a tak nie jest, bo moje niewidoczne godziny spędzam w domu do nocy, na swoim sprzęcie, na moim internecie, na moim prądzie i na kupionych przez siebie podręcznikach. Uczę przedmiotów zawodowych i przygotowuje do 4 kwalifikacji. oprócz tego targi edukacyjne, szkolenia, Konferencje, egzaminy zawodowe, wywiadówki, zebrania przedmiotowe, dni otwarte itp.. A teraz muszę jeszcze napisać program nauczania, bo nie wiem czy wiecie, ale tego MEN nie zdążył zrobić. Mój dodatek motywacyjny to 40 zł brutto. Tak rząd motywuje zawodowców. Zapraszam inżynierów, magistrów do pracy do szkoły może po 20 latach pracy trójkę na rękę dostaniecie. Pozdrawiam hejterów - nie macie pojęcia o pracy w szkole.
ania
ania 03.09.2019, 12:20
Po co teraz ta debata jak wszystko jest przyklepane. Trzeba było debatować na koniec roku szkolnego i wprowadzać zmiany
czas ku temu dobry
czas ku temu dobry 03.09.2019, 12:26
Dobrze, czyli na przyszły rok szkolny!
sokole oko
sokole oko 03.09.2019, 12:10
Widze tu na zdjęciu przedstawicieli z gminy Widuchowa i Trzcińska!
Sokół
Sokół 03.09.2019, 22:26
Ze Stołecznej też są i Gogolic również, patrz uważnie!
Rośnie nowa kasta ciemnoty
Rośnie nowa kasta ciemnoty 03.09.2019, 20:19
Oni tam sobie kompletnie nie radzą. Dzieci z Góralic i Stołecznej ledwo umieją czytać i to tylko niektóre. Tylko religia na poziomie.
Hmmm
Hmmm 04.09.2019, 11:25
Do tej ciemnity co tu pisze takie bzdury. Widocznie chodziłes/as do szkoły gdzie był tak niski poziom że teraz nie radzisz sobie ze sobą. Masz braki w mózgu i nie umiesz oceniać sytuacji. Współczuję 🤭 a ta niby ciemnota ze Stołecznej napewno przewyższa inteligencja takiego kogoś jak Ty! Więc jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej milcz!
Serio, serio?
Serio, serio? 03.09.2019, 22:26
A ty się dobrze czujesz??
???
??? 03.09.2019, 11:20
A konkretnie kto tam był?
nieswój
nieswój 03.09.2019, 12:02
No jak to. Swoi byli, a niby kto?
A kto bronił jechać?
A kto bronił jechać? 03.09.2019, 22:28
Było jechać, a nie teraz głupoty pisać! Zapraszano wszystkich chętnych, było się zgłosić.

Pozostałe