Drużyna #superW zaprasza na Dzień Dawcy Szpiku

  • 04.09.2019, 12:02
  • Małgorzata Pokrzykowska
Drużyna #superW zaprasza na Dzień Dawcy Szpiku
W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież oraz dorośli. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki Gryfino to ludzie, którzy angażują się w wszelką pomoc - nie tylko najuboższym. Fundacja DKMS jest im również szczególnie bliska, gdyż w większości sami są już zarejestrowani jako potencjalni Dawcy Szpiku. Dlatego 07.09.2019 w sobotę serdecznie zapraszają na Stadion Miejski w Gryfinie, gdzie podczas obchodów DNIA ENERGETYKA będą poszukiwać i rejestrować potencjalnych dawców szpiku. Będziecie mogli dowiedzieć się jak przebiega proces pobierania komórek macierzystych i zadać pytania.

Dla Ciebie to tylko chwila, dla kogoś całe życie.

Akcja polega na rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i jest skierowana do osób w przedziale wiekowym między 18 a 55 rokiem życia.

Rejestracja polega na przeprowadzeniu ankiety, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu, specjalnymi pałeczkami, wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka. Nie zapomnij o dokumencie z numerem PESEL.

www.dkms.pl

Drużyna #superW z nową edycją rozpoczyna również rekrutacje nowych wolontariuszy.

W szeregi SuperW, jak w projekcie nazywa się wolontariuszy, można wstępować do 30 września – im szybciej, tym lepiej. By Paczka odbyła się również w tym roku i pomogły tysiącom potrzebujących rodzin oraz potrzeba bohaterów. Chcesz zostać jednym z nich? Wejdź na www.superw.pl i wyślij zgłoszenie. Dzięki Tobie zmienią się historie ludzi w potrzebie!

W tym roku Szlachetna Paczka odbędzie się już po raz dziewiętnasty. Program od lat wspiera potrzebujących, pomaga im w tym, by zaczęli samodzielnie radzić sobie w życiu, buduje w nich pewność siebie i wzmacnia poczucie własnej wartości.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do blisko 17 tysięcy rodzin w całej Polsce, a wartość pomocy materialnej przygotowanej przez darczyńców, którą podczas tzw. „Weekendu Cudów”, przekazali potrzebującym wolontariusze, przekroczyła 47 milionów złotych.

Siłą programu są wolontariusze. W Szlachetnej Paczce to oni spotykają się z rodzinami, które otrzymają potem mądrą pomoc, poznają ich historie, określają ich potrzeby i dopasowują rodzaj i formę wsparcia do konkretnej sytuacji. A potem towarzyszą im w ich zmianie życia i wspierają na drodze do samodzielności.

 

Małgorzata Pokrzykowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 06.09.2019, 22:27
Rozmemłaliście temat artykułu do osobistych potyczek, a jest poważny, może proponuję przed zapowiadanym spożyciem spróbować zarejestrować się jako potencjalny dawca
ja
ja 04.09.2019, 14:07
przykri mi bardzo ale w takiej atmosferze skoninąd szlachetny odruch raczej mija się z celem .Nie należy tak powaznej sprawy sprowadzać od kondycji piknikowców
do - ja -
do - ja - 04.09.2019, 17:01
większych głupot nie czytałem jak te,które tu wypisujesz
ja -do
ja -do 04.09.2019, 18:14
dla czego? być dawcą szpiku to poważna sprawa.pod chwila emocji "jest" potem przyjdzie zastanowienie .jak było z oddawaniem krwi w PRL.Honorowi dawcy,wolny dzoeń czekolada a nawet obiady.Najwyższą ceną była krew .sam jak szedłem do wojska oddałem400 mmlw wojsku za 400 mml trzy dni urlopu .nie brakowało krwi .wyzwolili nas z PRL i wszystkiego brakuje
rózga
rózga 04.09.2019, 18:33
Ogarnij się i zastanów nad tym, co i do kogo piszesz człowieku. Tęsknisz za PRL, masz problem ? To nie szukaj pomocy w internecie. Idź do lekarza.
bosmat
bosmat 04.09.2019, 20:01
koleś to ty się ogarnij czy coś skłamałem? ale wam to nie pasi!ja w PR$L byłem robolem .45 lat przepracowAŁEM .ALE ŻEBY KOLEGO BALBINA NIE PRACUJĄC ANI DNIA MIAŁ 6500,- EMERYTURY TO CHYBA PRZESADA .JAK TYLKO SPOTKAM JOJO W GRYFINIE TO SPYTAM SIE O TEN CASUS!
emeryt
emeryt 04.09.2019, 14:02
jakie to obchody dnia energetyka .najpierw będę szukał znajomych .potem popatrzyny ile w portfelu .potem kupimy przydymiona kiełbaske .nasteopnie wysupłamy grosze emeryckie .wyslemy jednego po flaszeczke .potem bedziemy na chwałe obecnych władz dolnej saczyli tą butelczyne .następnie wzniesiemy toast pustymi kieliszkami :na chwałe balbinie.rizejdziemy sie do domu :zginęła tradycja w Dolnej

Pozostałe