Nowy adres dla biznesu

  • 04.09.2019, 18:48
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Nowy adres dla biznesu wzp
Celem są jak najlepsze miejsca pracy na Pomorzu Zachodnim, a droga prowadzi poprzez integrację świata biznesu, zbliżenie do niego zachodniopomorskiej nauki i ciągłe wspieranie przedsiębiorstw. – to zadania jakie przed Centrum Inicjatyw Gospodarczych postawił marszałek Olgierd Geblewicz. Nowa komórka Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego oficjalnie otworzyła swoją nową siedzibę na piątym piętrze Centrum Biznesowego Maris w Szczecinie. To pierwszy adres dla biznesu na Pomorzu Zachodnim.

- To, że udało nam się przebudować gospodarkę jest faktem. Gdy 10 lat temu zostawałem marszałkiem, mieliśmy mało inwestorów, ubogą ofertę inwestycyjną i drugie najwyższe bezrobocie w Polsce. Wyzwaniem było tworzenie miejsc pracy i przyciąganie inwestorów z zewnątrz. Tym zajmowałem się od początku pracy w samorządzie, jeszcze w Goleniowie. Chcieliśmy ściągać inwestorów, wspierać eksporterów i to robiliśmy. Dziś najważniejsze jest tworzenie dobrych jakościowo miejsc pracy, które będą zaspokajały aspiracje ludzi dobrze wykwalifikowanych, chcących zarabiać dobre pieniądze. – mówi Olgierd Geblewicz. By pomóc w tym procesie, marszałek województwa zachodniopomorskiego zdecydował się na skonsolidowanie w Urzędzie Marszałkowskim działań związanych z gospodarką.

 

Przedsiębiorcy, inwestorzy, eksporterzy, start-upy, instytucje otoczenia biznesu, samorządy, klastry branżowe, uczelnie - te grupy wzmacniają i rozwijają siłę gospodarczą Pomorza Zachodniego. Na ich potrzeby odpowiada Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Nowa komórka powstała poprzez połączenie dawnego Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów z zespołem ds. innowacji w Wydziale Zarządzania Strategicznego.

 

- Zmienił się system przyciągania inwestycji i promocji eksportu. Z Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych zrobiła się Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Niestety nie na naszą korzyść. Zostaliśmy odcięci od większych projektów. O ile wcześniej przysyłano do nas inwestorów, którymi się zajmowaliśmy, czy otrzymaliśmy zapytania eksportowe, to system promocji polski za granicą został rozsypany w gruzy. Została wymazana pamięć instytucjonalna. Coś zaczęto od nowa, to nie do końca wychodzi i my musieliśmy tej sytuacji sprostać poprzez wzmożoną aktywność własną. – wyjaśniał Dyrektor Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego Jacek Wójcikowski.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kpt. Kloc
kpt. Kloc 09.09.2019, 10:02
I super!
Biznes Men
Biznes Men 05.09.2019, 10:51

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

kod
kod 05.09.2019, 07:22
nachalna propaganda kodziarza marszałka!!!!!!!!!!!!!!
Asa
Asa 04.09.2019, 22:34
Temat spotkania beznadziejny (kogo obchodzą takie problemy? - jak nie godzisz życia osobistego z polityką, to zrezygnuj z polityki - proste!).
Precz z biurokracją
Precz z biurokracją 04.09.2019, 20:39
Napiszcie jakieś artykuły o budowie nowego Urzędu Geblewiczowego. 100 mln będzie nas kosztowało coś co powinno być zlikwidowane. Dość tej biurokracji.
centralizacja
centralizacja 04.09.2019, 20:44
Precz ma rację: powinien być jeden urząd w Warszawie i wszystko podlegać panu Kaczyńskiemu!
Oni już tu są
Oni już tu są 04.09.2019, 20:21
Ten po prawej zdjęcie 2/4 to Anunaki albo nawet Reptilianin ,przyjrzyjcie się dokładnie na jego głowę.
Ufo
Ufo 04.09.2019, 20:31
Kto to są Anunaki?
Q
Q 04.09.2019, 20:47
Obca cywilizacja
niepocieszony
niepocieszony 04.09.2019, 20:00
Czemu uciąłeś tą ładną dziewczynę z lewej?

Pozostałe