Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Minęły trzy lata od jego śmierci. Wciąż pamiętamy

  • 04.09.2019, 20:52
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Minęły trzy lata od jego śmierci. Wciąż pamiętamy
Z inicjatywy Andrzeja Romanieckiego, przewodniczącego Gryfińskiego Stowarzyszenia „Pamięć i Prawda” każdego roku w rocznicę śmierci, 3 września przy grobie Zdzisława Podolskiego spotykają się rodzina, znajomi i przyjaciele, żeby uczcić jego pamięć.

- Zdzisław Podolski był prawym i uczciwym człowiekiem, patriotą. O tym, że tacy ludzie żyli wśród nas, nie wolno nam zapominać. Represjonowany, przetrzymywany w więzieniu nie załamał się i nikogo nie wydał. To współzałożyciel Wolnych Związków na Pomorzu Zachodnim, działacz Solidarności 80., pracownik Dolnej Odry Nagrodzony Krzyżem Komandorskim Odrodzenia Polski. Można o nim powiedzieć „cichy bohater” - wspominał burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn.

Kwiaty na grobie śp. Zdzisława Podolskiego złożyła również obecna na uroczystości delegacja IPN ze Szczecina.

TWS

O śmierci Zdzisława Podolskiego pisaliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/1181,zdzislaw_podolski_nie_zyje

O pogrzebie pisaliśmy tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/1146,pozegnalismy_zasluzonego_opozycjoniste

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (20)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maksim Stavinsky
Maksim Stavinsky 11.09.2019, 03:34
Jestem prywatnym pożyczkodawcą gotówki. Czy jesteś zainteresowany potrzebą gotówki o niskim oprocentowaniu, skontaktuj się z nami teraz e-mail: [email protected]
juras
juras 08.09.2019, 15:02
żenada
Pamiętamy
Pamiętamy 05.09.2019, 16:06
Neofici zawsze są nadgorliwi, panie Seweryn.
do 16.06
do 16.06 05.09.2019, 17:16
uważasz,że się gostek nawrócił ?
no tak ,biskupa po łapkach całował,to kto wie..tylko co to ma wspólnego z tym lansem na cmentarzu ?
ANDRZEJ ROMANIECKI
ANDRZEJ ROMANIECKI 06.09.2019, 11:13
Nie Biskupa sie całuje w rękę tylko pierścień z najświętszym sakramentem a jak tego nie rozumiesz marny anonimowy pisarzu . Tak samo jak nie rozumiesz co to jest pamięć i utrwalenie i że trzeba z nią wyjść do ludzi to nie wiem co o tym myśleć (klapa opada) albo nie masz żadnej wiedzy na temat wiary i patriotyzmu albo jesteś wyjątkowo złośliwym anonimowym pisarzynom .
Pisarka
Pisarka 08.09.2019, 20:32
Pisarzyną
raczej
raczej 08.09.2019, 21:24
Chyba "pisarzynom"!
luzik
luzik 06.09.2019, 13:05
facet, nie ośmieszaj się swoim mniemaniem, co ma biskup w pierścieniu i pouczaniem innych...
Biskup
Biskup 06.09.2019, 18:28
Nikotyński musi odejśc!
88
88 06.09.2019, 12:20
Czyżby następny kombatant ZBOWiDu, katopatriota ?Wydaje się, że tylko parafianin /w starym tego słowa znaczeniu/ może pisać wyraz 'Biskup' z dużej litery w środku zdania. Pierścień jest na paluchu ręki biskupa. Całujac go dobrowolnie ,możesz pan dostać ekstazy, a ktoś zmuszony do tego gestu może czuć się poniżony.
Nie każdy jest skory i na tyle zdeterminowany do publicznego okazywania poddaństwa religijnym oszołomom w różowych kieckach.
W 'Solidarności' była kupa ludzi. Tylko niewielka garstka czuła się bohaterami i nosi głowę w glorii 'męczennika wyklętego styropianowca'. Panie Romaniecki, pan chyba taki nie jest ?
Person
Person 07.09.2019, 08:38
To nie dyktando więc nie czepiaj się literówki tylko głupek to robi Może więcej wiedzy tobie potrzeba a wogóle szkoda z tobą polenizować. Tylko nie czepiaj się znów literówki
to nie literówka...
to nie literówka... 07.09.2019, 09:47
głupek? Nieźle.. A jak nazwać stwierdzenie, że "całuje się biskupa w.. pierścień, bo ma tam Najświętszy Sakrament"? Tylko z odwrotną pisownią wielkich liter?
znaki czasu
znaki czasu 06.09.2019, 18:06
Gwoli ścisłości - biskup wielką, ale Najświętszy Sakrament małą...
88
88 06.09.2019, 19:08
faktycznie, nie zauważyłem
zdegustowana
zdegustowana 05.09.2019, 14:51
Obiektywnie - zapalenie znicza na grobie i robienie z tego wielkiego "upamiętnienia" jest trochę niesmaczne.
Pan burmistrz nie udźwignąłby zniczy dla wszystkich, którym należałoby się również podobne "upamiętnienie".
Zresztą wielu, również ja, stawia znicze lub choćby zatrzymuje się nad grobem nie tylko rodziny i bliskich ale znajomych, nauczycieli, kolegów, przyjaciół, sąsiadów itd
Robić z tego "imprezę"?

A stowarzyszeniu polecam pod rozwagę umiar i poczucie smaku.
A upamiętnić wybitną osobę można było robiąc jakiś wieczór wspomnień, wystawę, prelekcję - i wtedy na miejscu byłaby i wizyta władz, i fotorelacja - prawda?
Srutu Tutu
Srutu Tutu 05.09.2019, 18:10
Stać mnie na ten gest i upamiętnienie człowieka albowiem właśnie dzięki takim ludziom upadłą komuna i my lepszy sort mogliśmy wówczas przejmować byłe państwowe firmy, załatwić sobie posadki w radach nadzorczych, uwłaszczyć się na byłym wspólnym majątku narodu czy po prostu kupić za grosze setki hektarów po rozwalonych przez nas pegeerach :-)

Cóż by to była za niewdzięczność gdybym mu teraz nie zapalił znicza czy zakupił wieńca? Przecież po śmierci to nas wyzywać nie będzie więc spokojnie możemy oddawać należne honory!
polin to kraj republiki bananowej nie obrażając bananów ha ha ah
polin to kraj republiki bananowej nie obrażając bananów ha ha ah 06.09.2019, 12:06
https://youtu.be/4-0X3necGWw ależ to sie dzieje do dziś ha ha ah dzisiaj okradli skoki a jutro inne banki ha ha ah
Spałem na styropianie
Spałem na styropianie 06.09.2019, 11:49
Cyniczne ale równie prawdziwe stwierdzenie. Na plecach takich bohaterów dorobiło się całe magdalenkowe pokolenie :-(
Halogen
Halogen 05.09.2019, 20:15
Gdyby głupota świeciła, byłbyś jaśniejszy od halogen!
ech...
ech... 05.09.2019, 20:36
Gdybyś nie był halogenem, pisałbyś na temat...
Antykomuna
Antykomuna 05.09.2019, 14:02
Gdyby nie wrzucili tych zdjęć, to dostaliby zarzut,że nie upamiętniają takich osób. Nieżyczliwi ludzie zawsze znajdą powód do ataku na innych. Brawo stowarzyszenie "Pamięć i Prawda"!
Ale jest pamięć o niej i ja ich pamiętam
Ale jest pamięć o niej i ja ich pamiętam 05.09.2019, 16:08
Nie ma komuny.
zły
zły 05.09.2019, 14:18
Polecam ponowne czytanie , bez emocji .Autorką jest p TWS czyli została zaproszona na pokazówkę i tyle w temacie.
zły
zły 05.09.2019, 13:37
Szanowny Panie Romaniecki
Nie znalazłem nic co uwłacza ŚP p Podolskiemu czy stowarzyszeniu. Nikt nie gani Waszej działalności,tylko sposób w jaki to zostało zrobione -w tym roku- to jest bardzo przykre,że ponad pamięć o zmarłym cenicie sobie Panowie zwykły populizm. W internecie nie ma ludzi anonimowych. Ludzie pisząc używają różnych nicków,ale IP zawsze jest to samo.
I proszę nie obrażać tych ludzi.
Andrzej Romaniecki
Andrzej Romaniecki 05.09.2019, 12:53
Niech się wstydzą Ci co poniewierali go za życia ! Niech się wstydzą Ci ,którzy nie chcieli podać Jemu pomocnej dłoni kiedy jej potrzebował ! Niech się wstydzą też Ci co nie byli również na Jego pogrzebie! chociaż mieli moralny obowiązek dziedzicząc tą wspaniałą spuściznę wywalczoną dzięki takim ludziom jak Pan Zdzisław Podolski co się nazywa Wolność !" Solidarność" ! z której dzisiaj wszyscy bez wyjątku na poglądy korzystają. Nasze Gryfińskie Stowarzyszenie "Pamięć i Prawda" zostało założone właśnie po to i składa się z członków, którzy wiedzą co to były represje i Stan Wojenny ! a jeżeli ktoś tego nie rozumie co to znaczy to tym bardziej takiej postawy nie powinien krytykować a jeżeli już musi tak pisać to niech ma cywilną odwagę podpisać się pod swoim tekstem. Anonimy piszą zazwyczaj donosiciele albo ludzie bardzo nie życzliwi.
przedstawiciel Gryfińskiego Stowarzyszenia "Pamięć i Prawda"
Andrzej Romaniecki
ech...
ech... 05.09.2019, 20:40
Pomyliło ci się gościu komentowanie w internecie - z zasady anonimowe (w granicach prawa) z atakiem na osoby ośmielające się mieć inne zdanie od ludzi władzy gryfińskiej...

Mało to przykładów wściekłego ataku na każdego, kto ośmieli się zadać niewygodne dla władzy pytanie albo ją skrytykować?
Ataki na pracę zawodową, życie prywatne?
Person
Person 05.09.2019, 11:50
Brawo!!! tak trzymać Prawda i Pamięć
kill
kill 05.09.2019, 09:57
Wyrwał się nagle jak filip z konopii.
Filip
Filip 05.09.2019, 13:40
Niketyński musi odejść!
burza
burza 05.09.2019, 07:54
Panowie
To pięknie z Waszej strony,że pamiętacie,tylko czy Wy pamiętacie na pokaz? Po co ta szopka ? Macie takie parcie na szkło nawet na cmentarzu ? Wstyd
Person
Person 05.09.2019, 11:51
Tu nie ma parcia na szkło.....
Roman
Roman 05.09.2019, 00:53
Pamiętajmy o związkowcu, robotniku Antonim Anweilerze.
!
! 05.09.2019, 16:15
To był wielki bojownik.
Archiwum
Archiwum 05.09.2019, 20:08
Z kim wojował ?
sałdat
sałdat 05.09.2019, 20:15
Nie z kim tylko gdzie.trochę w krzakach,trochę w Chojnie tam........... byl na wojnie
Preson
Preson 05.09.2019, 11:52
o nim ? he he
sowa
sowa 05.09.2019, 00:18
Politycy orają mózgi społeczeństwu swoją tanią paplaniną - przepiękne i jakże prawdziwe słowa.
mititiki
mititiki 04.09.2019, 23:42
Czy każdy wasz ruch musi być publikowany na tej stronie? Róbcie co do was należy i nie oczekujcie popularnego u was kadzenia" brawo, brawo, powodzenia, trzymam kciuki". Chyba, że wasze działania na takich medialnych szopkach się kończą.
wasz pan!!!!
wasz pan!!!! 04.09.2019, 23:24
Brawwo-brawo a spoko-poko zdecydowanie do lamusa-ten portal też do lamusa i pewnie tak będzie-bo syf musi zginąć śmiercią naturalną!!!!!
pączek
pączek 05.09.2019, 10:16
zajmij się swoją gazetą która wala się po sklepach i coraz mniej osób kupuje
mono
mono 04.09.2019, 22:36
Super zapalmy swieczkę
[*]
wykrywacz ustawek
wykrywacz ustawek 04.09.2019, 22:10
Ustawka burmistrza? Fotografowie zawezwani?
ciszej nad trumną
ciszej nad trumną 04.09.2019, 22:46
Żałosny lans. Czy burmistrz pamiętał o rocznicy śmierci pierwszego i jedynego Honorowego Obywatela Gryfina albo o rocznicy śmierci swego poprzednika?
vizje i białe myszki
vizje i białe myszki 04.09.2019, 23:08
My pamiętamy!!!
tężnie i białe proszki
tężnie i białe proszki 05.09.2019, 07:08
Ty tak masz mózg zjarany, żeś nie zauważył, że śp. Piłat od 5 lat nie rządzi a od 2 nie żyje...
I jeszcze schizofreniku o sobie w liczbie mnogiej piszesz...
 komuś odbiło ?
komuś odbiło ? 04.09.2019, 22:06
Ale co to jest i kogo obchodzą prywatne sprawy burmistrza i jego 5 kolegów ?
żałosny lans
żałosny lans 04.09.2019, 22:46
Też tak uważam

Pozostałe