Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 21:28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Było tradycyjnie, a teraz kolej na eksperymenty z dźwiękiem i światłem

„Polsko - niemieckie tradycje dożynkowe i wspólna przyszłość- Cedynia 2019” – to tytuł projektu, który jest realizowany przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu od 16 sierpnia do 30 października 2019 r. Pierwszą część działań mamy już za sobą, a druga odbędzie się 26 września – będą to warsztaty dźwięku i światła.
Było tradycyjnie, a teraz kolej na eksperymenty z dźwiękiem i światłem

W ramach projektu odbywają się dwa działania.

Pierwsze mieliśmy okazję przeżyć 31 sierpnia 2019 r. w Cedyni. W ramach tego wydarzenia przeprowadzono polsko-niemieckie warsztaty:

1-druk na tkaninie naturalnymi metodami,

2-malowanie na wodzie tkanin oraz papieru,

3-wyplatania wieńców dożynkowych,

4-polsko-niemieckie pejzaże pędzlem malowane - plenerowe warsztaty plastyczne.

 

W tym samym dniu odbyły się również polsko- niemieckie konkursy: na dożynkowy bochen chleba, najpiękniejszy wieniec dożynkowy, stół kulinarny pt. „Smaki naszych babć”, najpiękniejszy bukiet kwiatów, rzut wałkiem do celu i slalom sołtysa.

Podczas wydarzenia każdy mógł wpisać swoją opinię dotyczącą współpracy transgranicznej, spotkania dożynkowego itp. do „Polsko- niemieckiej kroniki współpracy”. Ta kronika będzie obecna i otwarta na każdy kolejnym polsko - niemieckim spotkaniu.

W trakcie spotkania na scenie dla polsko- niemieckiej publiczności występowały zespoły z Polski oraz goście z Niemiec. A na zakończenie dla wszystkich odbyła się zabawa taneczna z DJ.

 

Kolejne, drugie działanie odbędzie się 26 września 2019 r. Będą to warsztaty dla młodzieży pt. „Polsko-niemieckie warsztaty z realizacji dźwięku i światła”. Do przeprowadzenia tych warsztatów zakupiono mikser cyfrowy, zestaw mikrofonów, reflektory, światła sceniczne- głowy ruchome oraz rampę oświetleniową. Również zakupiono sztalugi. Wszystko sfinansowano ze środków Unii Europejskiej.

 

Całkowita wartość projektu wynosi 24 189,50 Euro. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia- Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska w Euroregionie Pomerania. Autorką projektu jest Małgorzata Karwan.

Ryszard Matecki, Muzeum w Regionalne w Cedyni


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama