Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Te samorządy dostaną pieniadze z funduszu drogowego

  • 05.09.2019, 17:26
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Te samorządy dostaną pieniadze z funduszu drogowego
Listę inwestycji drogowych zaakceptowanych do realizacji w drugim naborze w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zatwierdził Premier Mateusz Morawiecki.

150 mln 444 tys. zł – to wysokość kolejnego w tym roku rządowego dofinansowania na inwestycje drogowe w gminach i powiatach Pomorza Zachodniego. Łączna wartość inwestycji drogowych zatwierdzonych we wrześniu, z uwzględnieniem wkładu własnego samorządów to 270 mln 516 tys. zł. Wartość rządowego dofinansowania dla samorządów w ramach FDS sięga od 50 do 80% na inwestycję.

- To ogromne dofinansowane, w ramach którego zostaną zrealizowane 94 samorządowe inwestycje drogowe – 68 gminnych i 26 powiatowych – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc – Dzięki rządowemu wsparciu remontów i przebudów dróg lokalnych zwiększy się komfort jazdy i bezpieczeństwo w ruchu drogowym mieszkańców gmin i powiatów.

150 mln 444 tys. zł to nie pierwsze dofinansowanie, jakie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zostało przyznane dla Pomorza Zachodniego w 2019 roku. W pierwszym, naborze zatwierdzonym w kwietniu 2019 r. do zachodniopomorskich samorządów trafiło już 79 mln 504 tys. zł.

Po zsumowaniu obu naborów do FDS tylko w tym roku rządowe wsparcie na remonty dróg lokalnych wynosi 229 mln 948 tys. zł. W tej kwocie zawarte są również inwestycje wieloletnie. Całkowita wartość wszystkich 138 inwestycji drogowych realizowanych w ramach FDS 2019 wynosi ponad 420 mln zł.

 

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ola
Ola 07.09.2019, 07:01
Widuchowa nie ? Tam jest problem słabej komunikacji, zwłaszcza Ognica i Rynica
Ksiądz Adriann
Ksiądz Adriann 06.09.2019, 12:40
Adriann sypie kasą przed wyborami!!! PiS-o - Rydzykowa BITA_PAŁA!!! Ciemnogród z PGR-u to kupił!!!!
beti
beti 06.09.2019, 08:07
ciekawe czy w końcu zrobią łużycką. bo inaczej za naprawę auta komos trzeba rachunek wystawić
józek
józek 09.09.2019, 08:58
Raczej nic się nie zapowiada by ta ulica była w jakimś najbliższym czasie przebudowywana.
ponieważ
ponieważ 09.09.2019, 09:57
Tercet jest za leniwy i nie dotrzymuje słowa.
prosta droga
prosta droga 06.09.2019, 08:55

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

taki wniosek
taki wniosek 06.09.2019, 08:51
Najpierw by musieli napisac wniosek!
gryfinianka
gryfinianka 06.09.2019, 06:34
Proszę wreszcie zrobić drogę na głównej ulicy w Gryfinie,wstyd że takie piękne miasto ma najgorszą drogę w powiecie,co z droga od Krajnika Dolnego przez Bielinek jedna wielka tragedia ta okolica została zapomniana,może ktoś się tym zajmie tak samo jak z dojazdami,aż się płakać chce.
Cha ha
Cha ha 06.09.2019, 01:02
A w Bani skansen

Pozostałe