Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Czytelnik ma wątpliwości co do takiego parkowania

  • 05.09.2019, 18:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czytelnik ma wątpliwości co do takiego parkowania
Chciałbym się dowiedzieć czy auto tak zaparkowane może stać cały dzień? Pani sołtys Babinka nie widzi problemu. Sytuacja taka ma miejsce już ponad rok. Proszę o interwencję - pisze czytelnik i przesyła zdjęcie.

Co mówi Kodeks drogowy?

Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:

-na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;

szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;

-pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:

Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru, roweru lub wózka rowerowego. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zofia
Zofia 10.09.2019, 17:46
Gdzie są te spotkania z sołtysem chętnie pójdę
Szczęśliwy pies bez smyczy
Szczęśliwy pies bez smyczy 10.09.2019, 06:59
Problemy same nie znikną w tej miejscowości.Trzeba je mądrze przeanalizować na najbliźszym spotkaniu z sołtysem.
Apel o pomoc !
Apel o pomoc ! 09.09.2019, 17:00
Pomóżmy tym ludziom !
Wszystko co mają to ten kawałek szarego chodnika, jest szary jak papier toaletowy i do du p y.
Sąsiadka
Sąsiadka 09.09.2019, 16:47
Sołtysowa to nic nie robi cały dzień, tylko na tej trampolinie skacze !
Więc nie interweniuje bo jest zajęta, pilnuje stada.
Siedzieć, do kurnika , poszły !
Siedzieć, do kurnika , poszły ! 09.09.2019, 16:43
W Babinku nie ma posesji tylko zagrody i trzoda , przed zagrodą trzeba stawiać chyba , że sąsiad głupi.
×××
××× 07.09.2019, 09:50
Jakie ambitne wypowiedzi, zapewne mieszkancow tejze miejscowosci.
Otyłe pijane du pska
Otyłe pijane du pska 06.09.2019, 21:18
Przed swoją posesją może stać jak chce jeśli jest wjazd to może nawet w nim stanąć wy dur nie i ba rany, Przed każdą posesją według ustawy jest wydzielone dowolnie jedno miejsce parkingowe i cho j.
Fifi
Fifi 08.09.2019, 01:17
A gdzie tu jego posesja baranie
baran
baran 08.09.2019, 01:27
Beeeeeeeeeeeeeeee
polmo szczecin
polmo szczecin 06.09.2019, 19:47
chyba ze skoku woómin ha ha a te boiska ha ha ah
Dyzio marzyciel
Dyzio marzyciel 06.09.2019, 16:33
Babinek ma piękne boisko a drogi chodniki to inny temat .Moze czas zaczac inwestowac w chodniki.
confirm77
confirm77 06.09.2019, 09:19
problem stulecia japier***e do roboty nieroby jeb***ne!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.09.2019, 08:54
Pani soltys powina zadbac oto by zostaly powycinane krzaki pdzy drodze przed Babinkiem od strony Steklna. Niedlugo to drogi nie bedxue widac . Pani soltys wiecej zaangazowania w prace na rzecz mieszkancow a nie tukoo zbieranie kady do kosciola.
Fakt
Fakt 06.09.2019, 10:06
Ty od czego jesteś?Od walenia pod siebie.
Przejezdny
Przejezdny 06.09.2019, 08:52
Akurat to miejsce jest najmniej konfliktowe na tej wiosce chyba ze matka z wózkiem nie może przejść. Powinniście bardziej zainteresować się miejscem koło sklepu po jednej stronie auta po drugiej auta, przechodzą dzieci osoby pod wpływem alkoholu i to wszystko przy zakręcie gdzie często auta jeżdżą z nieodpowiednia prędkością! Czy to jest bezpieczne miejsce? Jeszcze trochę i tam ktoś zostanie poszkodowany zajmijcie się ludziska lepiej tym, a nie autem na prostej drodze pod płotem!
PGR BABINEK
PGR BABINEK 06.09.2019, 07:49
pokłócili się o długość chodnika i kto komu francuza zrobi za witraże
Szaza
Szaza 05.09.2019, 23:32
Babinek to nie jest wieś,to stan umysłu.
LUCYFER
LUCYFER 05.09.2019, 23:20
Z tej strony Lucyfer brat Bakteri i Gowienka.Wracajac z markietu razem z Pampersem nigdy ta lemuzyma nie stala nam na przeszkodzie.Jak nam juz zawor popuscil zawsze moglismy sie zatrzymac i schowac za tym autem.
bobek
bobek 05.09.2019, 22:22
A który to babinek? koło Steklna czy koło Babina?
Ss
Ss 05.09.2019, 22:34
Steklna
Bujać się
Bujać się 06.09.2019, 21:11
samochód stoi koło Babina
Pocałujta mnie w dupę
Pocałujta mnie w dupę 05.09.2019, 22:13
Dalej chodnika nie będzie bo sołtysowa położyła chodnik dla Francuza bo witraże w kościele ufundował
Wiesiek, brat Mirka
Wiesiek, brat Mirka 05.09.2019, 21:31
A propo tego ze auti tam stoi to dodam ze kilka razy dziennie z moim bratem chodzimy tą ścieżką i nigdy problemu nie ma zeby te auto ominąć. Bardziej bym przykuł uwagę temu ze chodnik jest niedokończony. Tak! Chodnik przez pol wioski a pozniej ubieraj kalosze zeby przejść dalej...
Kierowca
Kierowca 05.09.2019, 20:56
Na tej drodze powinien zaparkować przy krawędzi jezdni o ile nie ma znaku zakazu zatrzymywania.
Mirek Szałagi
Mirek Szałagi 05.09.2019, 20:53
Moja wioska taka piękna

Pozostałe