Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Pijany ojciec z dwójką dzieci wjechał do rowu

  • 07.09.2019, 16:42
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pijany ojciec z dwójką dzieci wjechał do rowu Policja (arch.)
Kierowca samochodu osobowego, znajdując się pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję na S3. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy i wjechał do rowu, w którym nadal, przez kilkadziesiąt metrów, kontynuował swoją jazdę. Sytuacja była niezwykle niebezpieczna tym bardziej, że w samochodzie wiózł dwoje swoich dzieci! Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 40-latka okazało się, że skrajnie nieodpowiedzialny ojciec miał w swoim organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą samochodową przez świadka, który jechał za nietrzeźwym mężczyzną.

Funkcjonariuszy o zaistniałej sytuacji powiadomił świadek, który jechał za sprawcą kolizji.

Kiedy policjanci ruchu drogowego dotarli na miejsce, kierujący nadal siedział za kierownicą swojego pojazdu. Auto znajdowało się w rowie w takiej pozycji, że w każdym momencie mogło się przewrócić. Pomimo to pijany 40-latek cały czas próbował wyjechać nim na jezdnię. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Jak wykazało badanie, miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że 40-letni kierowca jadąc drogą krajową nr 3 z Lubina w kierunku Polkowic, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy i wjechał do przydrożnego rowu, w którym przez kilkadziesiąt metrów kontynuował swoją jazdę. Pasażerami mieszkańca Lubina było dwoje jego dzieci w wieku 8 lat. Kobieta, która widziała całe zdarzenie, zatrzymała się, pomogła dzieciom wyjść z auta i zaopiekowała się nimi do czasu przyjazdu funkcjonariuszy.

Na miejsce zdarzenia mundurowi wezwali pogotowie ratunkowe, ale na szczęście dzieci, jak również ich nieodpowiedzialny ojciec, nie wymagali hospitalizacji. 8-latków przekazano pod opiekę członka rodziny.

Kierowcę czeka teraz sprawa przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Mężczyzna może również odpowiadać za stworzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia bądź zdrowia swoich małoletnich dzieci, za który to czyn może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Najwyższe słowa uznania i ogromne podziękowania należą się natomiast kobiecie, która była świadkiem całej sytuacji i nie pozostała obojętna w obliczu niebezpieczeństwa, jakie sprowadził na własne dzieci ich ojciec.

Dziękujemy jej za obywatelską postawę, pomoc jaką udzieliła kilkuletnim pasażerom i poinformowanie policjantów o całym zdarzeniu. To godne naśladowania zachowanie buduje poczucie bezpieczeństwa w momencie, gdy na naszej drodze pojawiają się tak nieodpowiedzialni kierowcy, którzy swoim postępowaniem stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Ta właściwa reakcja zasługuje na szczególne wyróżnienie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

żul korniszon
żul korniszon 08.09.2019, 16:43
Wasze zdrowie , dzielni niepijący bracia !

osp
osp 07.09.2019, 20:40
co nas to obchodzi???to dolnoślaskie
podróżnik
podróżnik 08.09.2019, 10:20
A ty tylko jeżdzisz po Gryfinie? Bierz przykład z Mietka - wczoraj w Gryfinie, jutro w Świnoujściu a w poniedizałek już w Warszawie!
szczęściarz
szczęściarz 07.09.2019, 18:33
Dobrze że przy S3 nie ma drzew!
przez babe pewnie chleje
przez babe pewnie chleje 07.09.2019, 22:20
i jeden kierunek ruchu, ja pier du .
dobrze ze go rzuciła
dobrze ze go rzuciła 08.09.2019, 10:27
Nie przez babę tylko przez alkoholizm!
Lidka
Lidka 07.09.2019, 17:54
Niektórzy faceci to rozumu nie mają!
pytam
pytam 07.09.2019, 17:51
A gdzie była matka? O niczym niby nie wiedziała? A moze to ona zadzwoniła?
Knagulec
Knagulec 08.09.2019, 07:11
Leżała nachlana u mnie w koju i kołysałem
Miś
Miś 07.09.2019, 17:58
Halo, tu „Brzoza”, tu „Brzoza”! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu… „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!

Pozostałe