Festyn w Gryfinie z okazji 45-lecia Elektrowni Dolna Odra i Dnia Energetyka [ZDJĘCIA]

  • 07.09.2019, 21:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Festyn w Gryfinie z okazji 45-lecia Elektrowni Dolna Odra i Dnia Energetyka [ZDJĘCIA] fot. TWS
Czterdzieści pięć lat Elektrowni Dolna Odra i Dzień Energetyka - to wyjątkowe okazje, żeby wspólnie świętować. W sobotę 7 września 2019 r. na gryfińskim stadionie było gwarnie i radośnie. Przybyli pracownicy, emeryci i wielu mieszkańców naszego miasta.

Dyrektor Elektrowni Dolna Odra oficjalnie otworzył spotkanie, witając wszystkich na rodzinnym pikniku. Przypomniał krótko o historii powstawania elektrowni oraz o czekających zmianach.

- Wszyscy gryfinianie wiedzą, jak bardzo dużo zyskało Gryfino z chwilą budowy elektrowni Dolna Odra i jak wiele jej zawdzięczamy. Wiemy, jak rozwijała się przez te lata elektrownia. W tej chwili zakład się rozbudowuje. Z Elektrownią Dolna Odra wiąże nas bardzo dobra współpraca. Jestem z tego bardzo zadowolony i wszystkim życzę dobrej zabawy - powiedział burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn.

Następnie zostały wręczone nagrody za udział w imprezach sportowych zorganizowanych wczesnym popołudniem.

Wielką frajdę organizatorzy zrobili dzieciom. Możliwości przeróżnych zabaw była cała masa. Stragany oferowały swoje produkty. Częstowano chlebem ze smalcem i ogórkiem.

Nie zabrakło również różności artystycznych: koncert Zakładowej Orkiestry Dętej Oddziału Zespół Elektrowni Dolna Odra, występ Kabaretu Zachodniego, występ Francesco Napoli i występ zespołu Wilki.

Podczas obchodów Dnia Energetyka wolontariusze Szlachetnej Paczki zorganizowali akcję, podczas której można było zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Akcja skierowana była do osób między 18 a 55 rokiem życia. Rejestracja polegała na przeprowadzeniu ankiety, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu specjalnymi pałeczkami wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka. W ramach akcji na stadione miejskim w Gryfinie zarejestrowało się dzisiaj 26 potencjalnych dawców szpiku.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (76)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jubilat
jubilat 11.09.2019, 15:58
Trolle od krytyki... macie tęczowe mózgi a zwoje to z kolorowej-tęczowej żyłki, dawniej były w sprzedaży takie zmywaki do garów. Wasze osiągnięcia to zakup implanta z takiego zmywaka i wsadzenie go w ten pusty łeb. Wydatek nie wielki kosztuje 2zł.
ja
ja 11.09.2019, 10:52
widzę tu aktywną pracę pisowskich troli .Całe to 45 lecie to był pisowski piknik .Ludzie to zauważyli ,zaczęli komentować .Zwekslowano wiec na burmistrza.No i te tuzy PISu z pierwszego rzędu zaczęli sie chować .to nie oni to burmistrz .Panowie trolle ,za grubą nicia to szyte .zresztą co wymagać od pisuarów,jakiegoś lotnego umysły
rv v
rv v 10.09.2019, 22:28
Hhhhhhhhtffuuuu
tato
tato 10.09.2019, 13:05
Wspaniały festyn, dużo atrakcji dla dzieci i to za darmo!Takie mogłyby być Dni Gryfina, a nie zapchaj dziura kapelami ludowymi. Dziękuję!
Pikuś
Pikuś 09.09.2019, 14:36
Co w ogóle robił Sawaryn na estradzie? Występował jako członek rady PGE? Czy jako burmistrz? Czy, sądząc po ubranku i minach, jako klaun?
rozkrok
rozkrok 09.09.2019, 14:43
On to tak jak ta ropucha co stanęła na środku drogi bo nie wiedziała czy iść na prawo do mądrych czy na lewo do pięknych. I ją samochód przejechał!
Men
Men 09.09.2019, 12:09
Burmiszcz na wiejskie dożynki w gajerku, na 45 lat - jubileusz, w rurkach ( tragedia) i flaneli NA SCENIE
Jacykow
Jacykow 09.09.2019, 12:33
Najwyraźniej pan Sawaryn ma kłopot wizerunkowy.
Pikuś
Pikuś 09.09.2019, 16:26
Nie ma żony i nie ma mu kto powiedzieć że wygląda jak klaun. A vicka żona to jego prywatna jest...
Ostatni bal przed wyborami
Ostatni bal przed wyborami 09.09.2019, 10:48
Bal to najdłuższy na jaki nas proszą,
nie grają na bis, chociaż żal,
zanim więc serca upadlość ogłoszą
na bal, marsz na bal.
szczupła
szczupła 09.09.2019, 08:05
Sawaryn lansuje się jakby sam to organizował, po trupach ale na afisz z tym brzucholem fuj
pita
pita 09.09.2019, 08:26
Wstydu nie ma. Sam żadnej imprezy dużej nei zorganizował na stadionie. Zakłamanie i tyle.
Ewa
Ewa 08.09.2019, 19:11
Witam , brawo Dolna Odra !!!impreza była udana bardzo duzo atrakcji dla dzieci , dla dorosłych dziekujemy .
Prawie super
Prawie super 08.09.2019, 14:27
Miejsce swietne, artysci zacni, calej rodzinie i znajomym sie podobalo wszystko oprocz cen i polityki sprzedazy na straganie z kielbasą i pajdą. Ogloszenie "darmowa pajda" wisialo do konca imprezy, ludzie stali w dlugich kolejkach i odbijali sie, bo mieli zaplacic 14 zl za kromke, bo "dwa tysiace darmowych pajd dawno sie skonczyło". Osobiscie kupilam kielbasę za 15zl, zaszalalam z ogórkiem za 3zł, kromką chleba za 2zł, kleksem keczupu i musztardy 2zł +2zł. Czemu tylko 24zł a nie stówka? Taki niesmak po kielbasie.
Dobra była
Dobra była 08.09.2019, 23:01
Z tą pajdą to chyba w innej kolejce stałes, bo ja ze znajomymi jeszcze na koncercie Wilków pajde zadarmo jedliśmy.
uuuuuu
uuuuuu 08.09.2019, 23:17
Po imprezie to mogły być odrzuty!
i to nie wielkanoc ha ha ha
i to nie wielkanoc ha ha ha 08.09.2019, 12:49
łowca a ty widziałeś dziś jarka co dla kuternogi *** ***
z łowcą na czele ha ha ah tylko łysego jarka wezcie
z łowcą na czele ha ha ah tylko łysego jarka wezcie 08.09.2019, 12:46
widziałem jakiś starych hoi na kładach TO WY *** *** ha ha ah
Gryfinianka
Gryfinianka 08.09.2019, 12:04
Na imprezie nie częstowano niczym tylko wszystko trzeba bylo sobie kupić a to różnica
łowca ajwajowca
łowca ajwajowca 08.09.2019, 11:00
Widziałem dziś AJWAJA co bez celu po ulicach sie bląkał,zakończył się festyn,zamknięta biedronka
zawsze z wędką nie rybą  ha ha ah
zawsze z wędką nie rybą ha ha ah 08.09.2019, 11:47
co tam cioty ajwaj już zaopatrzony ha ha aha ha właśnie wrócił z poszukiwań detektorystycznych ha ha ah na kieliszek chleba zarobił ha ha ah
Zenek
Zenek 08.09.2019, 08:06
Pamiętacie MROCZNE czasy PRL-u ??? Zapewne wspominacie je z obrzydzeniem. 8 godzin pracy i do domu. Nadgodziny płatne po 150% i po 200%. Wolne niedziele, soboty i święta. Niby zarabiało się 20$, ale, czynsz media ~1 $ miesięcznie. Woda zazwyczaj za darmo, bez opłat za ścieki, wywóz śmieci za darmo. Pamiętacie chociaż posiłki regeneracyjne fundowane przez PRL, czyli 30 cm kiełbacha zwisająca smętnie z michy pełnej gęstej grochówy??? Pamiętacie 13, 14 pensje, a niektórzy i 15??? Pamiętacie gruszowe, grzybobrania, majówki i weekendy organizowane przez zakłady pracy ??? Pamiętacie darmowe wczasy, obozy dla dzieci i wycieczki po Polsce??? Pamiętacie lekarzy w szkołach i w zakładach pracy, przed którymi uciekaliście w krzaki? Podziękujcie Wałęsie, Kaczyńskim i innym za opisany dobrobyt
BA
BA 09.09.2019, 10:28
Nie ale pamiętam zamknięte granice, brak paszportów, kolejki za butami i mlekiem dla niemowląt, brak szamponu i pasty do zębów, kartki na mięso i prl-owską propagandę....itd itd bieda, syf i beznadzieja
ja
ja 10.09.2019, 06:29
a kiedy to się zaczęło? tak średnio od 1980 roku gdy ameryka i zachód zaczęły dławić demoludy gospodarczo.Stocznie zamiast budować -strajkowały .Biedni PGRowcy strajkowali ,zamykali sie w zakładach hodowlanych(nie wiedzieli co ich czeka ) zachód łamał umowy handlowe.Zaczęło sie totalne rozpręzenie.Stąd te braki ,kartki .sami sobie to wszystko zafundowaliśmy .Chcieliśmy żyć jak pokazywano na pięknych filmach na zachodzie .no to i mamy .
biedactwo
biedactwo 09.09.2019, 10:29
Prawdziwy z ciebie człowiek wojny!
Canaris
Canaris 08.09.2019, 09:20
Z tymi wolnymi sobotami to się trochę zagalopowałeś. Pamiętam to, że to komuniści wybudowali Dolną Odrę, pamiętam też ,że Gryfino było wtedy tętniącym życiem miastem. Było super.
Pamiętam , że jako członek Solidareności nie słyszałem o obalaniu komuny, bo to wydawało sie niemożliwe. Tak, walczyliśmy z komuną, tak samo jak dziś ludzie walczą z kaczyzmem PiS czy poprańcami z PO którzy przez osiem lat oszukiwali ludzi, a teraz proponują na premiera warszawską dziunię która bazuje na swoich dziadkach, dwuczłonowym nazwisku podkreślajacym jej wyjątkowość Ludzie w PRL skupiali się w walce o socjal. ' Socjalizm tak, wypaczenia nie' tak brzmiały widoczne na ulicach i zakładach pracy wywieszane hasła. W 1990 roku rozwiazano PZPR i nagle jak spod ziemi wyrosły styropianowe gnomy które walczyły z komuną której tak naprawdę nigdy nie było. Bohaterami nie zostali ci co nadstawiali łba zomowcom, ale ci co redagowali jakieś ulotki, czytane we własnym kręgu gazetki, bazgrali po elewacjach budynków / co stało się tradycją intelektualistów IIIRP/ Była elita PZPR wraz z kościołem i jego kolaborantami., uwłaszczyła się na majątku państwowym który powstał po wojnie z ciężkiej pracy ludu. Ajwaj jest wulgarny, ale ma sporo racji. Niestety, tacy kończą jako wariaci, albo popełniają samobójstwa. Najciekawszym zjawiskiem jest to, że ci co za PRL-u omijali Kościół z daleka teraz stali się prawie fanatykami religijnymi, a ludzie którzy wierzyli w opatrzność boską, teraz przestali wierzyć. Miliony młodych ludzi wyjechało na zachód za lepszym życiem, a nasi dobrodzieje z POPiS mówią , że jest wspaniale. Szczytem ich arogancji były zagraniczne wyjazdy notabli Po i PiS którzy namawiali Polaków do powrotu i pracowali jako niewolnicy za 1500 zł. Więcej nie mogli zapewnić ,bo przecież tworzyła się nowa klasa społeczna, nowobogackich. Przejrzałem te zdjęcia z fotoleracji i zauważyłem , że co niektórzy mieli jakieś wyjątkowe szczęście, że to akurat na nich spoczął obiektyw aparatu. Ale pewnie mi się wydaje, bo przecież to nie są chyba jacyś funkcyjni, partyjni, czy członkowie rodzinnych klanów.
Pikus
Pikus 08.09.2019, 11:34
a pamietacie zarcie na kartki to byly czasy ,europa idzie do przodu
Pikuś
Pikuś 09.09.2019, 14:32
Nie podszywaj się łachu zdarty.
siemka
siemka 09.09.2019, 14:44
Proburmistrzowskie trolle dostały takie wytyczne przecież :))))
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 08.09.2019, 11:52
nie przesadzaj to ameryka się cofa ha ah aha tam dla murzynów i baranów merynosów wprowadzili kartki ha ha ah
tokar
tokar 08.09.2019, 10:22
po to śmy walczyli o niepodległość Zachodniego.podziemie lat 80
Ja
Ja 08.09.2019, 00:09
Podobno popcorn był za darmo, a kiedy podeszło moje 8-letnie dziecko dziewczyna obsługująca powiedziała mu, ze kosztuje 7 zł
Kowal
Kowal 08.09.2019, 00:07
Ja to byłem zaskoczony w jakim fatalnym stanie jest boisko!
To jest miejsce dla burniszcza #####
To jest miejsce dla burniszcza ##### 08.09.2019, 00:02
Wszyscy mogli obejrzeć zdewastowane mienie gminne czyli korty tenisowe przy Lagunie. Czemu dyrektor OSiR i burmistrz nie tłumaczą się jeszcze przed prokuratorem ? To skandal. Nie byłem tam cztery lata i jestem w szoku.
Extra
Extra 07.09.2019, 23:45
Bylem i extra impreza. Bardzo dobra lokalizacja i swietna muzyka. Tak jakos wszystko na plus. Na poziomie ... oby tak co roku.
kabaret
kabaret 08.09.2019, 00:36
Jak zorganizuje burmiszcz imprezę to będzie to na pewno tylko kabaret
radar