Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Stracił prawo jazdy, ponieważ autokarem przewoził za dużo pasażerów

  • 08.09.2019, 14:51
  • Policja
Stracił prawo jazdy, ponieważ autokarem przewoził za dużo pasażerów Policja (arch.)
Policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli autobus, którego kierowca przewoził niedozwoloną ilość osób. Maksymalnie w aucie mógł przewozić 52 osoby, a wiózł ich 77. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali mandatem karnym.

Policjanci do kontroli drogowej kierującego autobusem marki Neoplan. Podczas przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze sprawdzili dowód rejestracyjny, w którym jasno było określone, że jednorazowo w autobusie podczas jazdy mogą znajdować się maksymalnie 52 osoby. Tymczasem podróżowało ich tam aż… 77.

Do zdarzenia doszło w piątek w zupełnie innym województwie, jednak ci, którzy jeżdżą autobusami wiedzą, że jest to możliwe rónież u nas...

Policja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

podróznik
podróznik 09.09.2019, 17:47
A ja proponuję wycieczkę do krajów basenu Morza Śródziemnego: Włochy, Chorwacja, Hiszpania. Przestaniecie wietrzyć sensację. Sprawa przewozu pasażerów czy samego aprkowania traktowana tam jest lekko. Wiadomo chodzi o bezpieczeństwo. Niemniej legalizm czasami może paraliżować życie. Tam się nie podniecają takimi bzdetami. Ale wsiadanie i wysiadanie musi być szybkie to nawet policja pomoże.
Lece jak ptok
Lece jak ptok 08.09.2019, 22:27
A policzyli tych na dachu autobusu ?
przecież
przecież 08.09.2019, 22:48
To nie Indie!
Lecę jak ptok
Lecę jak ptok 09.09.2019, 16:32
Ale też czerwone dzikusy
Robol
Robol 08.09.2019, 17:12
To lepiej niech nie zatrzymują autobusów z Gryfina do Gardna :)
myk
myk 09.09.2019, 17:53
Radiowozy policji nie widzą takich sytuacji.
absurdale prawo
absurdale prawo 08.09.2019, 16:40
I co - miał zostawić ludzi na przystanku? Albo zrobić losowanie które trzy osoby zabrać?
A w miejskich autobusach i tramwajach jakoś nie stoi kierowca i nie liczy?
Nie stuj biernie, glosuj na postęp
Nie stuj biernie, glosuj na postęp 08.09.2019, 15:32
Tak własnie działa państwo pisowskie. Chcą odbudowywać linie PKS ale kierowca, który być może zabrał dodatkowo staruszki albo schorowanych ludzi zostaje pozbawiony środków do życia. Rodzina tego kierowcy może przecież stracić teraz dorobek całego życia.
absurdalne prawo!
absurdalne prawo! 08.09.2019, 16:43
Jak ma na przykład kredyt mieszkaniowy to jak najbardziej! Ciekawe, czy policjanci są z siebie dumni?
Autobus sprawny, pewnie jechał ostrożnie - miał zostawić ludzi na przystankach?
Albo przepychać i się i jednemu pozwolić wsiąść a pozostałym nie?
supeł
supeł 08.09.2019, 15:03
A to nie sąd odbiera prawo jazdy?
Pętelka
Pętelka 09.09.2019, 17:39
Sąd odbiera uprawnienia prawo jazdy zatrzymuje funkcjonariusz.

Pozostałe