piątek, 29 marca 2024 14:29

Michalina Zembik wicemistrzynią Polski juniorek!

Trzynasty medal w tym roku dla lekkoatletów MKS Hermes, na zawodach rangi mistrzostw Polski, zdobyła w sobotę 7 września 2019 r. Michalina Zembik. W Gdańsku odbył się 54. Puchar Poczty Polskiej w chodzie, w ramach którego co roku rozgrywają się m. in. Mistrzostwa Polski Juniorów w chodzie na 20 km. Michalina uzyskała wynik 2:00:59, poprawiając o blisko 5 minut swój rekord życiowy, zostając wicemistrzynią Polski juniorek.
  • Źródło: MKS Hermes - sekcja lekkiej atletyki

Autor: Fot. MKS Hermes - sekcja lekkiej atletyki

Tytuł mistrzowski pojechał do Mielca za sprawą Wiktorii Raś, a brąz zawisł na szyi Patrycji Oller, zawodniczki Nadwiślanina Chełmno.

Brawo dziewczyny, ogromne gratulacje!

W zawodach wystartowała także nasza juniorka młodsza Marcelina Osińska (28:03 s), która w chodzie na 5000 m zajęła 3 miejsce. Wygrała litwinka Toma Dailidonyte.