Jubileusz 70-lecia doskonalenia nauczycieli

  • 10.09.2019, 16:07
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Jubileusz 70-lecia doskonalenia nauczycieli wzp (arch.)
Konferencja i warsztaty dla nauczycieli, uroczysta gala, a także specjalne wydanie Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” – wszystko to w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia doskonalenia nauczycieli na Pomorzu Zachodnim. Uroczystości, organizowane przez ZCDN, rozpoczną się 16 września br. odsłonięciem tablicy pamiątkowej na budynku siedziby placówki w Szczecinie, a zakończą na drugi dzień warsztatami dla nauczycieli.

-Jubileusz 70 – lecia pokazuje piękną historię rozwoju oświaty na Pomorzu Zachodnim. Jestem pewien, że bez względu na wyzwania, jakie mogą pojawić się w przyszłości, nauczyciele zawsze będą jak dotychczas niezawodni, również dzięki dążeniu do doskonalenia i zaspokajania ciekawości świata – cech wpisanych w ten zawód. Gratuluję pięknej karty w historii naszego regionu i miasta. – mówi Olgierd Geblewiczmarszałek województwa

 

Jubileuszowe obchody rozpoczną się 16 września br., o godz. 12, odsłonięciem tablicy pamiątkowej na budynku siedziby ZCDN w Szczecinie. W tym samym dniu, o godzinie 14.00, w Operze na Zamku w Szczecinie, odbędzie się uroczysta gala, w której uczestniczyć będą m.in. władze rządowe i samorządowe, byli pracownicy ZCDN-u, a także osoby działające na rzecz podnoszenia jakości edukacji i doskonalenia nauczycieli w województwie. Podczas uroczystości zostaną wręczone medale i nagrody specjalne dla najbardziej zasłużonych osób związanych z działalnością placówki oraz rozwojem oświaty na Pomorzu Zachodnim.

 

Konferencja dla nauczycieli „Od nauczania do uczenia się. Kierunki rozwoju współczesnej edukacji” odbędzie się 17 września w siedzibie ZCDN. Jej gościem specjalnym będzie Margret Rasfeld, twórczyni Budzącej się Szkoły, dyrektorka Ewangelickiej Szkoły Zintegrowanej Berlin-Centrum, innowatorka systemu kształcenia oraz laureatka wielu nagród z dziedziny edukacji. Po części wykładowej rozpoczną się warsztaty dla nauczycieli, które poprowadzą eksperci:

Ewa Radanowicz – dyrektorka Szkoły Podstawowej w Radowie Małym, zarządzająca placówką według autorskiego programu;

Anna Graczyk – prezeska Stowarzyszenia POLITES, specjalistka ds. wolontariatu oraz stypendystka Fundacji Roberta Boscha i Federalnej Centrali Kształcenia Politycznego „Kształtować Europę – kształcenie polityczne w akcji”;

Szymon Osowski – prawnik, od 2007 roku związany z Siecią Obywatelską Watchdog Polska, od 2010 roku prezes stowarzyszenia, w roku 2014 odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi za działanie na rzecz demokracji;

Magdalena Jurewicz – wykładowczyni Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, socjolożka pracująca z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami, koordynatorka sieci szkół praktyk oraz procesu doskonalenia nauczycieli-mentorów w Szkole Edukacji.

 

Udział w wykładzie oraz w warsztatach dla nauczycieli jest bezpłatny, obowiązkowa rejestracja za pośrednictwem internetowego systemu obsługi szkoleń (www.szkolenia.zcdn.edu.pl).

 

Z okazji jubileuszu wydany zostanie także specjalny numer „Refleksji”, Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

śmiech
śmiech 10.09.2019, 22:16
bzdurne zdjecie sprzed 10 lat kiedy Witek był wicemarszałkiem...
dyduś
dyduś 11.09.2019, 08:11
Jabłoński na fotce frend Siarkowskiego
pitu pitu
pitu pitu 10.09.2019, 22:23
A jak ty go poznałeś?
śmiech
śmiech 11.09.2019, 05:29
znamy się od ponad 20 lat!!
zombiak
zombiak 11.09.2019, 08:46
To dlatego napisali "archiwum". A powinny ARCHIWUM X
belfer
belfer 10.09.2019, 17:34
Była taka fajna siedziba CDiN i co się z nią stało?

Pozostałe