Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Warsztaty w otoczeniu manekinów z kostiumami

  • 11.09.2019, 09:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Warsztaty w otoczeniu manekinów z kostiumami Opera na Zamku
Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu przy współpracy z Operą na Zamku w szczecinie zapraszają na bezpłatne warsztaty edukacyjne pt. "Bliżej opery" dla dzieci i młodzieży od 8 do 15 lat. Warsztaty odbędą się 21 września 2019 w sali Geoparku w Moryniu.
W otoczeniu manekinów z kostiumami, elementów scenografii i barwnych plansz ze zdjęciami ze spektakli uczestnicy warsztatów usiądą wygodnie na kolorowych poduchach i przeniosą
się do tajemniczego świata opery. Podczas warsztatów dowiedzą się czym jest opera, co można w niej obejrzeć i kto tu pracuje. Odbędą wirtualny spacer po teatrze.
Zajrzą do kabiny realizatorów, pracowni krawieckiej i w kulisy. Zasiądą na widowni, wejdą na scenę i do orkiestronu. Dowiedzą się czym są sztankiety, ile waży kurtyna oraz kim jest inspicjent.
Zobaczą jak powstaje scenografia i kostiumy do spektakli. Podpatrzą ćwiczących tancerzy, muzyków, śpiewaków i chórzystów. Przejdą się po eleganckim foyer oraz zejdą do podziemi opery,
gdzie kryją się zamkowe fundamenty. Odkryją wiele tajemnic i ciekawostek. Będą także świadkami montażu scenografii i charakteryzacji postaci. Usłyszą śpiew operowy oraz poznają
rodzaje głosów. Po projekcji spotkają się z zaproszonym gościem – artystą, który opowie o swojej pracy i odpowie na pytania. Wspólnie podsumują zdobytą wiedzę zebraną w kolorowym
folderze z krzyżówką i pojęciami na temat opery. Na zakończenie dzieci będą mogły poczuć się jak artyści na scenie i przymierzyć kostiumy ze spektakli.
To będzie wspaniała zabawa! Do zobaczenia!
Zgłoszenia w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu.
Ilość miejsc ograniczona.
 
Organizatorami warsztatów są:
- OPERA NA ZAMKU W SZCZECINIE
- MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
- MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W MORYNIU
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Scenograf
Scenograf 11.09.2019, 13:28
Nikityński musi odejść!!!!!!!!!

Pozostałe