Podzielą się wiedzą i doświadczeniem w biznesie na polsko-niemieckim pograniczu

  • 11.09.2019, 09:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podzielą się wiedzą i doświadczeniem w biznesie na polsko-niemieckim pograniczu wzp (arch.) Polsko - Niemieckie Forum Gospodarce w październiku 2018 r.
Jak wygląda kultura biznesowa po obu stronach Odry, jak skutecznie promować swoje przedsiębiorstwo, jak wejść na rynek niemiecki i polski? Konferencja „Dzielmy się wiedzą i doświadczeniem / To share knowledge and experience” to cykliczne spotkanie świata biznesu, dyskusja na bieżące tematy, a jednocześnie okazja do dzielenia się doświadczeniami, dobrymi praktykami i pomysłami. Partnerem zaplanowanego na 26 września wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

- W Starej Rzeźni udało się stworzyć atmosferę dla biznesu, która na swój sposób wpisuje się w kupieckie i hanzeatyckie tradycje Szczecina i Pomorza Zachodniego. Dzięki współpracy, wymiany myśli, idei, pomysłów czy tego jak radzimy sobie z problemami, dużo łatwiej iść do przodu i myśleć o rozwoju, a nie o tym co go ogranicza. Każde kolejne spotkanie to tematy, którym żyją nasi przedsiębiorcy. Niemcy, to bez wątpienia rynek trudny i wymagający, ale naszych firm tam nie brakuje. Warto skorzystać z ich doświadczeń. powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego .

Tematyka zaplanowanej na 26 września konferencji porusza się w obrębie pogranicza Polsko-Niemieckiego, nie zabraknie więc takich tematów jak kultura biznesu czy Promocja po obu stronach granicy. Przedsiębiorcy i eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami w tym jak pojawić się wejść na oba rynki. Nie zabraknie również tematów makroekonomicznych, i tego jak koniunktura w Chinach wpływa na handlowe relacje Polski i Niemiec, czy jakie perspektywy i wyzwania wiążą się z Brexitem. Specjalne miejsce poświęcono znaczeniu logistyki w obrocie polsko – niemieckim, temu jak budować łańcuchy dostaw, a także kwestiom celno-podatkowym.

„To Share Knowledge and Experience” poza panelami dyskusyjnymi składać się będzie także z części networkingowej, w czasie której będzie okazja do dyskusji czy wymiany kontaktów. Organizatorem wydarzenia, które integruje środowisko gospodarcze Pomorza Zachodniego jest firma CSL. Partnerem konferencji już po raz kolejny jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz firma LM Legal z Niemiec.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lokis
Lokis 11.09.2019, 12:24
Nike Tyński musi odejść!
Brawo panie Srutututu
Brawo panie Srutututu 11.09.2019, 11:43
Seweryn z Tomaszkiem zaprezentują namiot z piwem na nabrzeżu prowadzony przez brata Oli.
Ka czysta
Ka czysta 12.09.2019, 09:59
Otwieramy się na zachód.
Polnische Wirtschaft
Polnische Wirtschaft 11.09.2019, 14:39
A Mescherin 3 resteuracje..i pensjonat Z tego 2 prowadzone przez Polaków.
Hans
Hans 11.09.2019, 11:42
Meine Erfahrungen?

Pozostałe