Zamknięto wiadukt. Wykonawca przystąpił do prac

  • 11.09.2019, 13:30
  • Mateusz
Zamknięto wiadukt. Wykonawca przystąpił do prac
Przejazd pod wiaduktem został zamknięty. Wykonawca przystąpił do prac rozbiórkowych - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie. Na mapce w fotogalerii prezentujemy objazdy.

Rozbiórka wiaduktu nad DK 20 w Lisowie – przez kilka dni droga będzie zamknięta

 

W środę lub czwartek wykonawca rozbiórki wiaduktu nad DK20 w Lisowie przystąpi do prac. Żelbetowa konstrukcja jednoprzęsłowego obiektu komplikuje prowadzenie robót z zachowaniem ruchu pod nim. Dlatego zdecydowano się na zamknięcie ruchu pod obiektem na czas rozbiórki, co pozwoli na skrócenie okresu trwania utrudnień. Wykonawca planuje rozbiórkę przęseł w ciągu 3-4 dni, po czym ruch zostanie przywrócony i nie będzie już utrudnień. W związku z tymi robotami zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu zakładająca objazd od Chociwla do Dobrej DW 144 i dalej DW146 i DW106 do Maszewa i Stargardu. Skrzyżowania na trasie objazdu będą odpowiednio oznakowane żółtymi tablicami. W szczególności zwracamy uwagę kierowcom jadącym DW142 w kierunku Chociwla i dalej o konieczności zjazdu w Łęczycy na trasę objazdu.

 

Wiadukt nad DK20 w rejonie m. Lisowo o konstrukcji żelbetowej został wybudowany na początku lat 40 XX wieku w ramach budowy autostrady Berlin-Królewiec. Konstrukcja samego obiektu została ukończona, ale droga która miała nim przebiegać nigdy nie powstała. Wiadukt jest nieużywany od wielu lat i nie ma do niego dojazdu. Obiekt ten również doznał uszkodzeń w wyniku działań wojennych. Stan obiektu pogarsza się z roku na rok i zdarzało się, że elementy betonowe konstrukcji obiektu spadały na jezdnię DK20. Wobec braku uzasadnienia dla remontu wiaduktu obiekt zostanie rozebrany. Roboty obejmą rozbiórkę ustroju nośnego, przyczółki nie będą rozbierane.

Mateusz

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Darmowy internet dla młodych za darmo.
Darmowy internet dla młodych za darmo. 12.09.2019, 07:44
Piekny, solidny most wybudowali nasi dziadkowie. Teraz pisowski rzad zniszczy. Jak wszystko.
Juzer
Juzer 12.09.2019, 01:32
Objazd wiaduktu pokazany na załączonych mapkach to myślenie życzeniowe panów z GDDKiA. Dla ciężarowych to jeszcze mogę zrozumieć ale dla osobówek mogli wyznaczyć krótszy objazd. Zresztą Google już pokazuje sensowniejszy objazd.
https://www.google.pl/maps/dir…
wiadomości z powiatu
wiadomości z powiatu 11.09.2019, 15:44
A kogo to?
misia Gogo
misia Gogo 12.09.2019, 01:27
Nie ma chłopina o czym pisać to wkleja pierdoły z zadupia
melioracja
melioracja 11.09.2019, 23:50
Np. kogoś kto ma krewnych we wschodniej części byłego woj. szczecińskiego albo w południowej byłego koszalińskiego. Albo kogoś kto chciałby przyjechać sobie do Ińska nad jezioro.
papi
papi 11.09.2019, 15:51
Niektórzy mają samochód i jeżdżą dalej niż po swoim podwórku.

Pozostałe