Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Mandaty za nie używanie kierunkowskazu i nieodpowiednie światła

  • 11.09.2019, 19:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mandaty za nie używanie kierunkowskazu i nieodpowiednie światła
-Kierowcy często sami stwarzają niebezpieczeństwo na drodze np. poprzez nie sygnalizowanie zamiaru skrętu. Inni z kolei oślepiają kierowców nie włączając odpowiednich świateł. Świateł do jazdy dziennej nie należy mylić ze światłami mijania – apeluje asp. sztab. Marcin Karpierz, rzecznik prasowy komendanta policji w Gryfinie.

Rzecznik zapowiada, że policja w powiecie będzie zwracała na uwagę na powyższe częste i mogą posypać się mandaty. Wielu kolizji czy wypadków można by uniknąć gdy odpowiednio wcześnie były włączone kierunkowskazy. Kierowco: włącz najpierw kierunkowskaz, a potem naciskaj na hamulec!

Nie wszyscy wiedzą, że od 7 lutego 2011 roku zgodnie z Dyrektywą 2008/89/WE wszystkie nowe modele pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej są obowiązkowo wyposażane w lampy do jazdy dziennej. Sam obowiązek wyposażania nie oznacza obowiązku używania chociaż ma uzasadnienie zarówno dla obniżenia kosztów jak i ekologii. Ewentualne włączenie tych świateł zależy od kierowcy.

Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu.

Zawsze zachowujcie ostrożność, a w niektórych sytuacjach szczególną ostrożność, która jest niezaprzeczalnym gwarantem bezpieczeństwa w ruchu drogowym!

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nerv
nerv 12.09.2019, 23:39
O tragedię, nie trudno...oby, ktoś postronny, nie ucierpiał przy okazji...
strach się bać ...
strach się bać ... 12.09.2019, 13:51
A na ul. ks. j. Popiełuszki ( Gryfino ) jest ograniczenie do 30 km/h a jeżdżą 50 - 70 km/h i telefony w łapach ...! Tylko patrzeć jak dojdzie do tragedii !
Dizelman
Dizelman 11.09.2019, 22:22
Wara mi ot mercesedesuf!
Kierunkuf nie urzywajo, bo wade fabryczna majo, że nie działajo!!!
Jb
Jb 12.09.2019, 05:38
Jejku łeb pęka!!!!Morze ktoś przetłumaczy co tu pisze?
Może przez morze
Może przez morze 12.09.2019, 12:29
Tu pisze że Niekietyński musi odejść!
tryb
tryb 12.09.2019, 12:23
Kto pisze?
radzę
radzę 12.09.2019, 10:04
Lupę weź!
Jutro jadę w trasę także ma być pożądek na drogach
Jutro jadę w trasę także ma być pożądek na drogach 11.09.2019, 22:14
Proszę uprzejmie o wlepianie mandatów tym pajacom co jeżdżą na ledach i na światłach mijania jednocześnie o zmierzchu albo na samych ledach.
Rażą te światła.
odblask
odblask 11.09.2019, 20:59
Nikotyński musi odejść bez kierunkowskazu!
papi
papi 11.09.2019, 20:00
Trudno brak kierunkowskazu udowodnić.
Transporter
Transporter 11.09.2019, 22:25
Trudno udowodnić zamiar skrętu , szczególnie jak ktoś włączy w prawo kierunek, a kiedy go omijasz skręca w lewo.
Tacy są najlepsi. Kiedyś takiemu przeorałem całą lewą stronę, a jak mu zapłaciłem 2000 to się przyznali , że stali na kierunkowskazie w prawo i w ostatniej chwili skręcili w lewo.
Jak miałem udowodnić jak ja byłem sam, a ich cały samochód.
spec
spec 11.09.2019, 22:37
Kamerka rozwiązuje wasze problemy panowie.
Transporter
Transporter 11.09.2019, 22:42
A czy nagrywanie jest dozwolone w naszym chorym kraju i czy może posłużyć jako dowód ? Coś mi się o uszy obiło , że już nie jest legalne ?
Misza
Misza 11.09.2019, 22:50
Jako dowód jak najbardziej., Nagrywać możesz tylko publicznie odtwarzać nie!

Pozostałe